Шостя, А. М.
    Активність супероксиддисмутази в органах свиноматок впродовж відтворювального циклу [Текст] / А.М. Шостя // Вісн. пробл. біології і медицини. - 2001. - № 4. - С. 36-39.
ДРНТІ

Рубрики: ПЕЧЕНЬ--LIVER
   СУПЕРОКСИДДИСМУТАЗА--SUPEROXIDE DISMUTASE

   ПЛОДНЫЕ ОБОЛОЧКИ--FETAL MEMBRANES

   МИОМЕТРИЙ--MYOMETRIUM

   ЭНДОМЕТРИЙ--ENDOMETRIUM


Примірників всього: 2
КХ (2)
Свободны: КХ (2)

Шифр: УУ1/2009/81/1
   Журнал

Український біохімічний журнал [Текст] : Науково-теоретичний журнал. - Київ : Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, 1926 - . - ISSN 02018470. - Виходит раз на два місяця
2009р. т.81 N 1
Зміст:
Слончак, А. М. Структура і функції глутатіон-S-трансферази P1-1 / А.М. Слончак, М.Ю. Оболенська. - С.5-13.
Шостя, А. М. Роль активних форм кисню в регуляції сперматогенезу та заплідненні у ссавців / А.М. Шостя. - С.14-22.
Вплив діелектричної проникності та температури середовища інкубації на гальмівний ефект еозину y на АТР-азу актоміозину гладенького м'яза матки. - С.23-30.
Біологічна активність нативних і модифікованих ліпополісахаридів Pragia fontium. - С.31-40.
Портативна сенсорна система для визначення фенолів на основі молекулярно-імпринтованих полімерів з каталітичними властивостями. - С.41-51.
Зміни співвідношення ліпідних компонентів жовчі щурів при застосуванні нейропептиду бомбезину. - С.52-58.
Аналіз сигнальних шляхів, активованих нікотиновими ацетилхоліновими рецепторами у клітинах B-лімфоцитарного походження. - С.59-66.
Флуоресцентні похідні субодиниці В дифтерійного токсину та взаємодія їх із клітинами лінії vero. - С.67-77.
Genes expression of calcium signaling molecules in salivary glands of Drosophila melanogaster larvae. - С.78-81.
Структурно-динамічні властивості апікальної та мітохондріальної мембран ентероцитів при експериментальній ентеропатології та спосіб її корекції. - С.82-88.
Марченко, М. М. Особливості фракційного складу глікопротеїнів сироватки крові щурів під час росту карциноми Герена за різного забезпечення організму вітаміном А / М.М. Марченко, І.О. Шмараков, М.В. Пасайлюк. - С.89-98.
Грабовецька, Є. Р. Активність ензимів утилізації альдегідів у серці щурів різного віку під час імобілізаційного стресу / Є.Р. Грабовецька, В.В. Давидов. - С.99-104.
Заічко, Н. В. Вплив аніонів гідросульфіду, дитіоніту, сульфіту, тіосульфату та сульфату на агрегацію тромбоцитів людини / Н.В. Заічко, О.О. Пентюк. - С.105-113.
Филимоненко, В. П. Антиоксидантные эффекты L-аргинина в сердце крыс при экспериментальном рабдомиолизе / В.П. Филимоненко, И.В. Никитченко, П.А. Калиман. - С.114-121.
Чекман, І. С. Наночастинки: властивості та перспективи застосування / І.С. Чекман. - С.122-129.
Редіна, В. В. Наукова бібліотека інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України / В.В. Редіна. - С.130-134.
Правила оформлення статей для авторів. - С.135-137.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Шостя, А. М.
    Роль активних форм кисню в регуляції сперматогенезу та заплідненні у ссавців [Текст] / А.М. Шостя // Укр. біохім. журн. - 2009. - Т. 81, N 1. - С. 14-22.
ДРНТІ

Рубрики: ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ--LIPID PEROXIDATION
   КИСЛОРОДА АКТИВНЫЕ ФОРМЫ--REACTIVE OXYGEN SPECIES

   АНТИОКСИДАНТЫ--ANTIOXIDANTS

Анотація: В огляді розглянуто сучасні уявлення про біологічне значення активних форм кисню у процесах формування, дозрівання і зберігання сперміїв та їхньої рухливості. Визначено роль спермальної плазми. Показано властивість сперміїв продукувати вільні радикали, яким належить провідна роль у трансдукції сигналів у таких процесах, як фосфорилювання тирозину протеїнів р81 і р105 у сперміях через сАМР/РКА-сигнальний шлях, активації протеїнкіназ і фосфатаз мембран, сАМР, які забезпечують гіперактивацію і капацитацію сперміїв, розвиток акросимальної реакції та проходження в ооцит, а також вплив на ці процеси різних біологічно активних речовин. Висвітлено роль різних змін рівноваги прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу у зниженні біологічної повноцінності сперміїв: порушенні процесів їхнього формування, здатності до запліднення, цілісності ДНК, що є однією з причин загибелі зигот, ембріонів і аномалій в потомства.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)