Сравнительная оценка антиамнестических свойств "быстрых" блокаторов NMDA-рецепторов и полиаминов [Текст] / В. Е. Гмиро [и др.] // Эксперим. и клинич. фармакология. - 2002. - Т. 65, № 1. - С. 11-15.
ДРНТІ

Рубрики: РЕЦЕПТОРЫ N-МЕТИЛ-D-АСПАРТАТА--RECEPTORS, N-METHYL-D-ASPARTATE
   ДИАМИНЫ--DIAMINES

   ПОЛИАМИНЫ--POLYAMINES



Дод.точки доступу:
Гмиро, В.Е.; Журавский, А.В.; Комиссаров, И.В.; Тихонов, В.Н.
Примірників всього: 2
ЧЗ (2)
Свободны: ЧЗ (2)



    Хомутов, А. Р.
    Ингибирование ферментов биосинтеза полиаминов субстратоподобными О-замещенными гидроксиламинами [Текст] : обзор / А.Р. Хомутов // Биохимия. - 2002. - Т. 67, № 10. - С. 1403-1412.
ДРНТІ

Рубрики: ПОЛИАМИНЫ--POLYAMINES

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)



    Мельничук, Д. О.
    Механізми метаболічної адаптації [Текст] / Д.О. Мельничук, В.О. Михайловський, С.Д. Мельничук // Укр. біохім. журн. - 2000. - Т. 72, № 4/5. - С. 70-80.
ДРНТІ

Рубрики: БИОТРАНСФОРМАЦИЯ--BIOTRANSFORMATION
   ПОЛИАМИНЫ--POLYAMINES

   ЖЕЛТОЕ ПЯТНО, ДИСТРОФИЯ--MACULAR DEGENERATION



Дод.точки доступу:
Михайловський, В.О.; Мельничук, С.Д.
Примірників всього: 1
КХ (1)
Свободны: КХ (1)



   
    Використання магнітно-резонансної спектроскопії в диференціальній діагностиці патології передміхурової залози [Текст] / С.О. Возіанов, В.О. Рогожин, З.З. Рожкова и др // Здоровье мужчины. - 2005. - N 4. - С. 97-100.
ДРНТІ

Рубрики: ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ--PROSTATIC NEOPLASMS
   МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ--MAGNETIC RESONANCE IMAGING

   ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ--DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL

   ПОЛИАМИНЫ--POLYAMINES



Дод.точки доступу:
Возіанов, С.О.; Рогожин, В.О.; Рожкова, З.З.; Ладнюк, Р.Є.; Бондарєв, О.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)



   
    Отсутствие антидепрессантоподобной активности лигандов полиамин-связывающих участков NMDA-рецепторов на моделях депрессии [Текст] / Л.Я. Зиньковская, Ю.В. Кидин, И.В. Комиссаров, О.Г. Образцова // Эксперим. и клинич. фармакология. - 2006. - Т. 69, N 1. - С. 3-5.
ДРНТІ

Рубрики: АНТИДЕПРЕССАНТЫ--ANTIDEPRESSIVE AGENTS
   РЕЦЕПТОРЫ N-МЕТИЛ-D-АСПАРТАТА--RECEPTORS, N-METHYL-D-ASPARTATE

   ПОЛИАМИНЫ--POLYAMINES

   СПЕРМИН--SPERMINE

   МЕМАНТИН--MEMANTINE



Дод.точки доступу:
Зиньковская, Л.Я.; Кидин, Ю.В.; Комиссаров, И.В.; Образцова, О.Г.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)



    Latyshko, N. V.
    Effect of polyamines on superoxide dismutase activity under dexamethasone-induced apoptosis in rat thymocytes [Текст] = Вплив поліамінів на активність супероксиддисмутази за умов індукованого дексаметазоном апоптозу тимоцитів щурів / N.V. Latyshko, L.V. Gudkova, O.A. Gudkova // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 3. - С. 78-83.
ДРНТІ

Рубрики: ПОЛИАМИНЫ--POLYAMINES
   ОКИСЛИТЕЛЬНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ РЕАКЦИИ--OXIDATION-REDUCTION

   СУПЕРОКСИДДИСМУТАЗА--SUPEROXIDE DISMUTASE

   АПОПТОЗ--APOPTOSIS

Анотація: З точки зору сучасної теорії, що розглядає активні форми кисню (АФК) як сигнальні молекули, які тонко регулюють клітинний метаболізм, внутрішньоклітинний окислювально-відновний баланс украй необхідний для таких клітинних процесів як ріст, диференціація і апоптоз. Водночас клітинам для росту і диференціації необхідні адекватні рівні поліа-мінів. Останні також причетні до апоптичної клітинної смерті і, крім того, захищають клітини від накопичення АФК. Наше дослідження було спрямовано на з'ясування наявності взаємозв'язку між цими двома роз'єднаними метаболічними шляхами за допомогою як моделі індуковану глюкокортикоїдом (дексаметазоном) програмовану клітинну смерть тимоцитів щурів. Одержані дані підтвердили, що активність супероксиддисмутази, яка одночасно свідчить про рівень генерації АФК і анти-оксидантного захисту, змінюється у відповідь на дію індукованого апоптозу і зміни внутрішньоклітинного рівня поліамінів. Поліаміни частково причетні до індукованої дексаметазоном загибелі тимоцитів. Одержані результати можуть свідчити про те, що одним з молекулярних механізмів стійкості популяції тимоцитів, що вижили після дії дексаметазону, є підвищений рівень антиоксидантного захисту. Очевидно в тимоцитах щурів після інкубації з дексаметазоном поліаміни беруть участь в адаптивних змінах процесів передачі сигналу в умовах апоптозу, змінюючи внутрішньоклітинний окислювально-відновний статус


Дод.точки доступу:
Gudkova, L.V.; Gudkova, O.A.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)



    Векліч, Т. О.
    Вплив сперміну на кінетичні параметри АТР-гідролазних систем плазматичної мембрани міоцитів матки [Текст] / Т.О. Векліч, О.А. Шкрабак, С.О. Костерін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 42-50.
ДРНТІ

Рубрики: МИОМЕТРИЙ--MYOMETRIUM
   ПОЛИАМИНЫ--POLYAMINES

   СПЕРМИН--SPERMINE

   МЫШЦА ГЛАДКАЯ--MUSCLE, SMOOTH

Анотація: В експериментах, здійснених на оброблених розчином дигітоніну (0,1%) плазматичних мембранах клітин міометрія, досліджували вплив аліфатичного поліаміну сперміну (1 мМ) на активність уабаїнчутливої Nа++,К+-АТР-ази та уабаїнрезистентної базальної Mg2+-АТР-ази. Установлено, що спермін збільшує активність Na+,K+-АТР-ази, не порушуючи характер її куполоподібної залежності від величини співвідношення [Na+]/[K+]. При цьому константи активації ензиму іонами Na та К не змінюються. Спермін (1 мМ) також не впливає на залежність Na+,K+-АТР-азної і Mg2+-АТР-азної активності від концентрації іонів Mg (0,1-2,0 мМ у присутності 1 мМ АТР) та АТР (0,05-1,00 мМ у присутності 3 мМ Mg2+). За зазначених умов спорідненість ензимів до досліджуваних речовин також не зазнає змін. Таким чином, активація сперміном активності обох ензимів відбувається, переважно, внаслідок збільшення числа їхніх обертів, оскільки підвищується Vmax. Передбачається, що одержані експериментальні дані матимуть важливе значення як для з’ясування механізмів регуляції активності Na+,K+-АТР-ази і Mg2+-АТР-ази, так і мембранних механізмів контролю катіонного обміну у гладеньких м’язах


Дод.точки доступу:
Шкрабак, О.А.; Костерін, С.О.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)