Полодієнко, О. Б.
    Роль родинних збалансованих перебудов хромосом у порушенні репродуктивної функції подружжя [Текст] / О.Б. Полодієнко, З.М. Живац // Журн. практ. лікаря. - 2008. - N 5/6. - С. 43-45.
Рубрики: СУПРУЖЕСКИЕ ПАРЫ--SPOUSES
   РЕПРОДУКЦИИ ПОДГОТОВКА, МЕДИКО-СОЦИАЛЬНЫЕ ПРОГРАММЫ--PRECONCEPTION CARE

   ЦИТОГЕНЕТИКА--CYTOGENETICS

   ХРОМОСОМНОЕ КАРТИРОВАНИЕ--CHROMOSOME MAPPING



Дод.точки доступу:
Живац, З.М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)



   
    Характеристика циклів допоміжних репродуктивних технологій у безплідних пар з багаторазовими невдалими програмами залежно від числа анеуплоїдій в спермі [Текст] / О.В. Плахотна, Ю.В. Кременська, В.Д. Зукін, І.О. Судома // Здоровье женщины. - 2009. - N 4. - С. 171-174.
Рубрики: ОПЛОДОТВОРЕНИЕ IN VITRO--FERTILIZATION IN VITRO
   СПЕРМАТОЗОИДЫ--SPERMATOZOA

   СПЕРМА--SEMEN

   ХРОМОСОМНОЕ КАРТИРОВАНИЕ--CHROMOSOME MAPPING

   СПЕРМАТОЗОИД-ЯЙЦЕКЛЕТКА ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ--SPERM-OVUM INTERACTIONS

   СУПРУЖЕСКИЕ ПАРЫ--SPOUSES

Анотація: Однією з імовірних причин багаторазових невдалих спроб використання допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) є хромосомні аномалії ембріонів, причиною чого можуть бути хромосомні поломки в сперматозоїдах. Ця робота присвячена дослідженню показників програм ДРТ у пар із багаторазовими невдалими спробами запліднення in vitro (ЗІВ) і їх залежність від кількості хромосомних поломок у спермі. Оцінювали 43 цикли ЗІВ з інтраклітинним уведенням сперматозоїда (ICSІ) та культивуванням ембріонів до стадії бластоцисти. У частині випадків проводився передімплантаційний генетичний скринінг ембріонів. Дослідження рівня анеуплоідій у спермі було проведено методом флуоресцентної in situ гібридизації (FISH). За результатами цього дослідження всі програми було розділено на дві групи: ті, в яких у чоловіків була підвищена кількість хромосомних анеуплоїдій (СпА) та з нормальними рівнями хромосомних поломок у спермі (СпН). У СпА-групі порівняно із СпН - групою частота настання вагітності на перенос (20,7% проти 7,1%) та частота імплантації (13,1% проти 2,97%) були достовірно вищими. Перенос ембріонів на стадії бластоцисти та використання передімплантаційного генетичного скринінгу в пацієнтів із групи СпА сприяє селекції хромосомно нормальних ембріонів, унаслідок чого підвищується частота настання вагітності.


Дод.точки доступу:
Плахотна, О.В.; Кременська, Ю.В.; Зукін, В.Д.; Судома, І.О.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)