На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=БИОЛОГИЧЕСКИЙ ТРАНСПОРТ -- BIOLOGICAL TRANSPORT<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Сторчило, О. В.
    Особливості транспорту вільного і "пептидного" гліцину в присутності вуглеводних субстратів у тонкій кишці щурів in vitro [Текст] / О.В. Сторчило, В.К. Напханюк, О.А. Багірова // Одес. мед. журн. - 2005. - № 1. - С. 29-31.
ДРНТІ

Рубрики: ТОНКАЯ КИШКА--INTESTINE, SMALL
   ГЛИЦИН--GLYCINE

   БИОЛОГИЧЕСКИЙ ТРАНСПОРТ--BIOLOGICAL TRANSPORT



Дод.точки доступу:
Напханюк, В.К.; Багірова, О.А.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

2.


    Акопова, О. В.
    Обратимость энергозависимого накопления кальция в митохондриях [Текст] / О.В. Акопова // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 2. - С. 82-89.
ДРНТІ

Рубрики: МИТОХОНДРИИ ПЕЧЕНИ--MITOCHONDRIA, LIVER
   КАЛЬЦИЕВЫХ КАНАЛОВ БЛОКАТОРЫ--CALCIUM CHANNEL BLOCKERS

   ПРОТОНЫ--PROTONS

   БИОЛОГИЧЕСКИЙ ТРАНСПОРТ--BIOLOGICAL TRANSPORT

Анотація: Досліджено накопичення Ca2+ в енергізованих мітохондріях печінки щурів за умов блокування мітохондріальної пори (mitochondrial permeability transition pore, MPTP) інгібітором циклоспорином А. Виявлено, що транспортування Ca2+ супроводжується протилежно спрямованим транспортуванням протонів: із матриксу до середовища інкубації в разі енергозалежної акумуляції катіона та із середовища до матриксу - у стані мітохондріальної деполяризації. У стандартному середовищі інкубації, що містить K+, Cl-, субстрат дихання (глутамат) та неорганічний фосфат (Н2РО4-), стехіометрія обміну становить 1 Ca2+: 1 Н+. Відповідно, такі характеристики транспортування Ca2+, як порядок реакції, константа швидкості та час половинного перетворення відповідають тим самим характеристикам транспортування Н+. Досліджено умови, що забезпечують вивільнення Ca2+ з деенергізованих мітохондрій. Встановлено, що кальцій-протонний обмін, необхідний для виходу Ca2+ з мітохондрій під час деполяризації мембрани і пригнічення МРТР циклоспорином А, відбувається шляхом реверсії уніпортера внаслідок пермеабілізації мембрани протонофором СССР. Показано, що обидва транспортних процеси, які відбуваються одночасно, а саме - вихід Ca2+ та сполучений з ним вхід протонів до матриксу у присутності СССР - пригнічуються інгібітором Ca2+-уніпортера - рутенієвим червоним. Одержані результати свідчать, що кальцій-протонний обмін є необхідною умовою реверсії Ca2+- уніпортера та оборотності енергозалежного накопичення Ca2+ в мітохондріях

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 
Статистика
за 31.07.2024
Кількість запитів 727
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)