На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ілащук, Т. О.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 136
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Широкова С. В., Ілащук Т. О.
Назва : Вплив комплексного лікування з включенням у схему бета-блокаторів або інгібітора if-каналів на клінічний перебіг стабільної стенокардії (оцінка якості життя пацієнтів)
Місце публікування : Клініч. та експерим. патологія: укр. наук.-практ. журн./ МОЗ України, Укр. акад. наук, Наук. тов. патофізіологів України. - Чернівці: Буковин. держ. мед. акад., 2015. - Т. 14, N 2. - С. 231-235. - ISSN 17274338 (Шифр КУ27/2015/14/2). - ISSN 17274338
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Широкова С. В., Ілащук Т. О., Окіпняк І. В.
Назва : Вплив бісопрололу, карведілолу та івабрадину на показники варіабельності серцевого ритму в пацієнтів із стабільною стенокардією
Місце публікування : Клініч. та експерим. патологія: укр. наук.-практ. журн./ МОЗ України, Укр. акад. наук, Наук. тов. патофізіологів України. - Чернівці: Буковин. держ. мед. акад., 2015. - Т. 14, N 1. - С. 193-196. - ISSN 17274338 (Шифр КУ27/2015/14/1). - ISSN 17274338
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чобану Я. В., Ілащук Т. О.
Назва : Реалізація про- та протизапальних механізмів сиртуїну-1 у пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень, хронічним коронарним синдромом та їх поєднанням
Місце публікування : Запоріз. мед. журн.: наук.-практ. журн./ ЗДМФУ. - Запоріжжя: ЗДМФУ, 2023. - Том 25, N 4. - С. 297-302. - ISSN 2306-4145 (Шифр ЗУ40/2023/25/4). - ISSN 2306-4145
MeSH-головна: ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ОБСТРУКТИВНЫЕ
СИРТУИН 1
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ
Анотація: Один із ключових аспектів патогенезу виникнення хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) і хронічного коронарного синдрому (ХКС) – ендотеліальна дисфункція. Детальне вивчення цього патологічного процесу є актуальним у контексті покращення розуміння перебігу та підвищення ефективності лікування цих захворювань. В останні роки з’являється все більше інформації про сиртуїни, що, за результатами досліджень, можуть відновлювати баланс вазоконстрикторних і вазодилатуючих медіаторів, регулювати баланс у системі протеаз-антипротеаз, забезпечувати захист ендотеліальних клітин від оксидативного стресу та можуть бути корисними в контексті патогенезу ХОЗЛ і ХКС. Мета роботи – дослідити зміни рівнів сироваткової ендотеліальної синтази та сиртуїну-1 у пацієнтів із поєднанням ХОЗЛ і ХКС, а також при їх ізольованому перебігу. Матеріали та методи. Для вивчення ендотеліальної дисфункції та ролі сиртуїну-1 (SIRT1) в процесах її розвитку здійснили дослідження за участі 60 пацієнтів з ізольованим і супутнім перебігом ХОЗЛ і ХКС, а також 10 умовно здорових осіб, яких залучили у контрольну групу. Вивчили рівні SIRT1 та ендотеліальної синтази (NOS3/eNOS) імуноферментним методом, а також високочутливого С-реактивного білка (hsCRP) імунотурбідиметричним методом. Проаналізували клінічні дані та медичну документацію. Застосували відомі методи статистичного аналізу. Результати. Результати дослідження показали, що сироватковий рівень SIRT1 у хворих на ХОЗЛ і ХКС нижчий, ніж у групі контролю. Рівень hsCRP вірогідно вищий у пацієнтів із патологіями, що вивчали, ніж в умовно здорових осіб, найвищий – у хворих із поєднанням ХОЗЛ і ХКС. Дослідження NOS3/eNOS у сироватці крові показало найвищу концентрацію в пацієнтів із ХОЗЛ, у всіх групах хворих її рівень достовірно вищий, ніж у здорових. Виявили прямий кореляційний зв’язок між сироватковим рівнем SIRT1 та hsCRP, обернений – із рівнем NOS3/eNOS. Такі результати вказують на участь SIRT1 у процесах регуляції ендотеліальної дисфункції в пацієнтів із ХОЗЛ і ХКС. Висновки. Плейотропні ефекти та багатогранні молекулярні взаємодії SIRT1 є перспективним напрямом пошуку ефективних нових терапевтичних стратегій при ХОЗЛ і ХКС.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чобану Я. В., Ілащук Т. О.
Назва : Прогностичне значення рівня сіртуїну-1 у сироватці крові пацієнтів із хронічним коронарним синдромом, хронічним обструктивним захворюванням легень та їх поєднанням
Місце публікування : Клініч. та експерим. патологія: укр. наук.-практ. журн./ МОЗ України, Укр. акад. наук, Наук. тов. патофізіологів України. - Чернівці: Буковин. держ. мед. акад., 2023. - Том 22, N 2. - С. 34-40. - ISSN 17274338 (Шифр КУ27/2023/22/2). - ISSN 17274338
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття зі збірника (однотомник)
Шифр видання : 61:378(063)(477)/С 91
Автор(и) : Васюк В. Л., Ілащук Т. О., Окіпняк І. В., Сенюк Б. П., Доголіч О. І.
Назва : Фактор наступності в післядипломній підготовці лікарів
Колективи : МО3 України, ДУ ЦМК з вищ. мед. освіти МОЗ України, ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І. Я. Горбачевського"
Місце публікування : Сучасні підходи до вищої медичної освіти в Україні (з дистанційним під'єднанням ВМ (Ф) НЗ України за допомогою відеоконференц-зв'язку): матеріали ХIV Всеукраїнської науково-практичної конф. з міжнародною участю, присвяч. 60-річчю ТДМУ 18-19 травня 2017 року м.Тернопіль: у 2 т./ МО3 України, ДУ ЦМК з вищ. мед. освіти МОЗ України, ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І. Я. Горбачевського". - Тернопіль: ТДМУ, 2017. - Т. 2. - С. 209 (Шифр 61:378(063)(477)/С 91-151249336)
УДК : 61:378(063)(477)
Знайти схожі

6.

Назва журналу :Український кардіологічний журнал -2008р.,N 1(Додаток)
Цікаві статті :
Матеріали науково-практичної конференції "Профілактика і лікування артеріальної гіпертензії в Україні" (стр.2-78.)
Психолого-педагогічні аспекти відновлювального лікування хворих з гіпертонічною хворобою в умовах санаторію (стр.3.)
Гадир А. Влияние квинаприла на уровень суточной протеинурии и артериального давления у больных с хронической болезнью почек ІІ стадии/ А. Гадир (стр.3-4.)
Вплив санаторно-курортного лікування на деякі ланки патогенезу у хворих з різними формами артеріальної гіпертензії (стр.4.)
Березіна В.С. Вплив аторвастатину і периндоприлу на показники ішемії міокарда у хворих з ІХС та ізольованою систолічною АГ/ В.С. Березіна (стр.5.)
Бобров В.О. Доцільність проведення ХМ ЕКГ для діагностики стрес-індукованої ішемії міокарда/ В.О. Бобров, Л.В. Клименко, О.В. Боброва (стр.5-6.)
Бобров В.О. Клінічні ефекти лосартану у хворих з есенціальною гіпертензією та синдромом інсулінорезистентності/ В.О. Бобров, О.Г. Обертинська, О.В. Боброва (стр.6.)
Бобрышев К.А. Механизм нагрузочного натрийуреза при сольчувствительной и сольрезистентной эссенциальной гипертензии/ К.А. Бобрышев, С.Н. Тюрина (стр.6-7.)
Значення проби з дозованим фізичним навантаженням для виявлення ризику розвитку серцевої недостатності у хворих з постінфарктним кардіосклерозом (стр.7.)
Василенко А.М. Вплив анемічного синдрому на розвиток порушень ритму та провідності у хворих похилого віку з ХСН ішемічного генезу ІІІ-IV функціонального класу/ А.М. Василенко, С.О. Шейко, В.А. Василенко (стр.7-8.)
Стабилизация атеросклеротического процесса в сосудах мозгового бассейна - реальность при адекватном лечении гипертонической болезни (стр.8-9.)
Особенности церебральной гемоднамики в процессе длительной оптимизации артериального давления и липидного спектра у больных с гипертонической болезнью (стр.9.)
Герасимчук Н.Н. Влияние комбинации лацидипина и кандесартана на активность антиоксидантных ферментов у больных с артериальной гипертензией и избыточной массой тела/ Н.Н. Герасимчук, О.Н. Ковалева (стр.9-10.)
Продукція цитокінів моноцитами/макрофагами перифершчної крові у хворих на гіпертонічну хворобу (стр.10.)
Застосування лерканідипіну у пацієнтів з артеріальною гіпертензією в поєднанні зі стенокардією напруження (стр.10-11.)
Глушко Л.В. Фактори несприятливого прогнозу у хворих на стабільну стенокардію із супутньою АГ/ Л.В. Глушко, Н.В. Чаплинська, С.В. Федоров (стр.11.)
Грона Н.В. Значення корекції дефіциту синтезу оксиду азоту в запобіганні розвитку гіпертензивної нефропатії/ Н.В. Грона, О.В. Боброва, В.В. Коломієць (стр.12.)
Грунценко М.Н. Нарушения углеводного и пуринового обмена и ожирение у больных с ИБС на фоне метаболического синдрома/ М.Н. Грунценко, А.Б. Тверетинов (стр.12-13.)
Гулкевич О.В. Мозковий кровоток і структура сонних артерій у хворих на ГХ І-ІІ стадій (за даними дуплексного сканування та мультиспіральної комп'ютерної томографії головного мозку)/ О.В. Гулкевич, Є.П. Свіщенко, Н.М. Макомела (стр.13-14.)
Денисюк В.І. Клінічна ефективність периндоприлу та аторвастатину при тривалому лікуванні ІХС та ізольованої систолічної артеріальної гіпертензії/ В.І. Денисюк, В.С. Березіна (стр.14.)
Денисюк В.І. Особливості периферійних судинних реакцій у хворих з артеріальною гіпертензією та метаболічним синдромом/ В.І. Денисюк, Г.І. Хребтій (стр.14-15.)
Дзяк Г.В. Суточный профиль артериального давления и состояние липидного обмена у женщин, перенесших преэклампсию/ Г.В. Дзяк, З.К. Алексеенко, Т.Г. Останина (стр.15.)
Суммарный кальциевый индекс: влияет ли сахарный диабет 2-го типа на степень его развития? (стр.15-16.)
Дорогой А.П. Втрати трудового потенціалу в Україні при хворобах систем кровообігу та економічні наслідки від них/ А.П. Дорогой (стр.16-17.)
Дорогой А.П. Тривалість життя і смертність населення України від хвороб, що характеризіються підвищеним кров'яним тиском/ А.П. Дорогой (стр.17-18.)
Дорогой А.П. Тривожні і депресивні розлади в кардіологічній практиці/ А.П. Дорогой (стр.18-19.)
Дроздова И.В. Методологические подході к стратификации общего сердечно-сосудистого риска при артериальной гипертензии/ И.В. Дроздова (стр.19-20.)
Єна Л.М. Морфо-функціональний стан серця, електрична гомогенність міокарда у постінсультних хворих із супутнім постінфарктним кардіосклерозом і цукровим діабетом 2-го типу/ Л.М. Єна, В.Є. Кондратюк (стр.20.)
Єрмакович І.І. Поширеність дисліпідемії серед інших корегованих факторів ризику в пацієнтів з артеріальною гіпертензією/ І.І. Єрмакович, В.А. Чернишов (стр.20-21.)
Заремба Є.Х. Субклінічний гіпотиреоз як незалежний предиктор розвитку атеросклерозу та гіпертонічної хвороби в жінок у період менопаузи/ Є.Х. Заремба, І.С. Шатинська-Мицик (стр.21-22.)
"Ефект післядії" інтервальної нормабаричної гіпокситерапії у молодих хворих на "м'яку" есенціальну АГ з низькою прихильністю до лікування (стр.22.)
Вплив інтервальної нормабаричної гіпокситерапії на легеневу гіпертензію у хворих із ГБ і ХОЗЛ (стр.22-23.)
Профілактика когнітивних розладів у хворих на артеріальну гіпертензію (стр.23-24.)
Фактори ризику гіпертрофії лівого шлуночка у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та метаболічним синдромом (стр.24-25.)
Кваша Е.А. Пульсовое давление и смертность от сердечно-сосудистых заболеваний (Данные 20-летнего проспективного наблюдения)/ Е.А. Кваша (стр.25.)
Кияк Ю.Г. Артеріальна гіпертензія та ішемічна хвороба серця: принципи патогенетичної терапії/ Ю.Г. Кияк, О.Ю. Барнетт (стр.25-26.)
Взаємозв'язок між показниками структури та функції лівого предсердя і трансмітрального кровотоку в пацієнтів з гіпертонічною хворобою та ІХС (стр.26-27.)
Ковальчук О.В. Функція ендотелію у хворих з ІХС у поєднанні з гіпертонічною хворобою та часторецидивуючою формою фібриляції передсердь/ О.В. Ковальчук (стр.27.)
Коломиец В.В. Влияние приема кальция на состояние обмена магния у больных с эссенциальной гипертензией и остеоартрозом/ В.В. Коломиец, В.В. Красеха-Денисова (стр.27-28.)
Кондратюк В.Є. Структурно-функціональний стан серця у постінсультних хворих із супутнім цукровим діабетом 2-го типу/ В.Є. Кондратюк (стр.28.)
Копиця М.П. Маркери надмірного накопичення колагену при формуванні гіпертензивного серця/ М.П. Копиця, Н.В. Біла, Н.В. Тітаренко (стр.28-29.)
Прогностическое значение вариантов ремоделирования сердца у подростков с первичной артериальной гипертензией и у лиц 25-35 лет (стр.29.)
Корж А.Н. Оценка эффективности антагонистов рецепторов ангиотензина ІІ у больных с артериальной гипертензией и хроническим обструктивным заболеванием легких / А.Н. Корж, С.В. Краснокутский, Г.И. Кочуев (стр.30.)
Роль эндотелина-1 в нарушении интраренального кровотока по данным допплерографии почечных сосудов при гипертонической болезни (стр.30-31.)
Зниження функції нирок і діастолічна функція лівого шлуночка у хворих з цукровим діабетом та ішемічною хворобою серця (стр.31-32.)
Корчинський В.С. Особливості нейрогуморальної регуляції центральної гемодинаміки у хворих з есенціальною гіпертензією та інсулінорезистентністю/ В.С. Корчинський (стр.32.)
Костыря Т.И. Функциональное состояние почек у больных с гипертонической болезнью с ожирением и без него по данным 11-летнего наблюдения/ Т.И. Костыря, Е.П. Свищенко, О.И. Солодяникова (стр.32-33.)
Нейрогуморальные эффекты квинаприла и его комбинации с кандесартаном у больных с хронической сердечной недостаточностью (стр.33-34.)
Ендотелійзалежні фактори системи гемостазу та фібринолізу при лікуванні симптоматичної ниркової артеріальної гіпертензії (стр.34.)
Формирование лептинорезистентности у больных с ГБ: влиние нарушений углеводного обмена (стр.34-35.)
Купновицька І.Г. Зміни рівнів кальційрегулюючих гормонів під впливом комплексного лікування у хворих на артеріальну гіпертензію/ І.Г. Купновицька, Н.В. Губіна, О.С. Вербовська (стр.35-36.)
Артеріальна гіпертензія і монотерапія (стр.36.)
Особливості лікування остеоартрозів у пацієнтів з артеріальною гіпертензією (стр.36-37.)
Купчинська О.Г. Фактори несприятливого прогнозу у хворих на гіперионічну хворобу з концентричною гіпертрофією лівого шлуночка/ О.Г. Купчинська, Л.І. Зелененька (стр.37.)
Курята А.В. Рентгеноконтрастные нефропатии при ишемической болезни сердца, пути профилактики, возможности ацетилцистеина/ А.В. Курята, Н.И. Бардаченко (стр.38.)
Курята А.В. Артериальная гипертензия, длительность ее течения и формирование микроальбуминурии у больных с ХСН/ А.В. Курята, А.А. Мирошниченко (стр.38-39.)
Рівень артеріального тиску та особливості кардіогемодинаміки у хворих похилого віку з ХСН залежно від розвитку аортального стенозу (стр.39.)
Лисунець О.М. Медико-експертна допомога хворим на гіпертонічну хворобу/ О.М. Лисунець, І.Я. Ханюкова, Н.М. Бірець (стр.39-40.)
Лишневская В.Ю. Влияние метопролола с левовращающим изомером на суточную динамику АД и ЭКГ, функциональное состояние эндотелия, уровень агрегации тромбоцитов у больных пожилого возраста с ГБ и ИБС/ В.Ю. Лишневская (стр.40-41.)
Левчук Е.В. Опыт использования новых технологий в измерении артериального давления у пациентов с разлчными нарушениями ритма сердца/ Е.В. Левчук, О.С. Сычев, О.А. Епанчинцева (стр.41.)
Лукьянова И.С. Особенности гемодинамики у беременных с артериальной гипертензией, осложненной преэклампсией/ И.С. Лукьянова, Е.С. Малиновская, Т.Р. Вержанская (стр.42.)
Особливості циркадних змін артеріального тиску в дітей шкільного віку з АГ (стр.42-43.)
Марченко О.О. Вплив фозиноприлу Н та стан центральної гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу/ О.О. Марченко (стр.43.)
Частота і структура артеріальної гіпертензії у вагітних жінок (стр.43-44.)
Мухін І.В. Інтервальна нормабарична гіпокситерапія у хворих на артеріальну гіпертензію і хронічний гломерулонефрит без нефротичного синдрому/ І.В. Мухін (стр.44.)
Мухин И.В. Является ли обучение фактором, повышающим эффективность контроля артериальной гипертензии?/ И.В. Мухин (стр.44-45.)
Нейко Є.М. Ендотелій- та органопротективні властивості еналаприлу при лікуванні гіпертензивного синдрому у хворих на системну склеродермію/ Є.М. Нейко, Р.І. Яцишин (стр.45.)
Залежність розвитку мікроальбумінурії від рівня В-типу натрійуретичного пептиду в крові у хворих з інсулінорезистентністю (стр.45-46.)
Несукай О.Г. Вивчення взаємозв'язку величини артеріального тиску та рівня сечової кислоти у хворих різної статі з метаболічним синдромом/ О.Г. Несукай, В.М. Коваленко, Г.Ю. Яковенко (стр.46.)
Овдиенко Т.Н. Взаимосвязь ремоделирования миокарда с уровнем АД при нагрузочных тестах/ Т.Н. Овдиенко (стр.46-47.)
Взаємозв'язок між рівнем В-типу натрійуретичного пептиду в крові та типом інсулінемії у хворих на артеріальну гіпертензію (стр.47-48.)
Взаємозв'язок між мікроальбумінурією та типом інсулінемії у хворих на метаболічний синдром (стр.48-49.)
Осовська Н.Ю. Корекція артеріальної гіпертензії у пацієнтів з малими структурними аномаліями серця/ Н.Ю. Осовська (стр.49.)
Осовська Н.Ю. Роль міксоматозної дегенерації стулок у розвитку ускладнень у пацієнтів із пролапсом мітрального клапана/ Н.Ю. Осовська (стр.49-50.)
Паламарчук О.І. Вплив фіксованої низькодозової кобінації інгібітора АПФ та діуретика на функціональний стан серцево-судинної системи у хворих на ГХ/ О.І. Паламарчук, З.В. Лашкул, А.І. Фуштей (стр.50.)
Дополнительные эффекты блокаторов рецепторов ангиотензина ІІ в лечении гипертензии у пациентов с сахарным диабетом 2-го типа (стр.50-51.)
Питецкая Н.И. Липидный обмен у женщин с артериальной гипертензией: зависимость от срока повышения артериального давления/ Н.И. Питецкая (стр.51.)
Потабашній В.А. Вплив порушень дихання уві сні на перебіг ХСН у пацієнтів з ІХС у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень/ В.А. Потабашній (стр.51-52.)
Світлик Г.В. Безбольова ішемія міокарда у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда і супутньою АГ/ Г.В. Світлик, О.Ю. Барнетт, М.О. Гарбар (стр.52.)
Сєркова В.К. Оцінка ефективності комбінованої терапії амлодипіном і еналаприлом хворих на гіпертонічну хворобу/ В.К. Сєркова, Н.В. Кузьмінова (стр.52-53.)
Сєркова В.К. Результати застосування квінаприлу у хворих на гіпертонічну хворобу/ В.К. Сєркова, Н.В. Кузьмінова (стр.53-54.)
Антигіпертензивний ефект інгібітора АПФ спіраприлу та антагоніста кальцію амлодипіну (стр.54.)
Сілантьєва О.В. Клінічні випробування лікарських засобів для лікування артеріальної гіпертензії/ О.В. Сілантьєва (стр.54-55.)
Следзевська І.К. Особливості результатів відновлювального лікування хворих на інфаркт міокарда і артеріальною гіпертензією/ І.К. Следзевська, Л.М. Бабій, А.М. Липовецький (стр.55.)
Оптимизация медицинской реабилитации больных пожилого и старческого возраста с артериальной гипертензией (стр.55-56.)
Солейко Л.П. Особенности течения артериальной гипертензии у пациентов с метаболическим синдромом/ Л.П. Солейко, Е.В. Солейко, В.П. Щербак (стр.56.)
Соловьян А.Н. Применение магнитокардиографии в диагностике и лечении желудочковой экстрасистолии/ А.Н. Соловьян, В.Н. Сосницкий, О.В. Срибная (стр.56-57.)
Срібна О.С. Фібриляція та тріпотіння передсердь: фактори ризику, асоційовані з їх виникненням/ О.С. Срібна, І.М. Горбась, О.С. Сичов (стр.57-58.)
Влияние аторвастатина на суточный ритм АД и особенности вазопротекции у лиц с артериальной гипертензией и дислипидемией (стр.58-59.)
Особенности системного метаболизма у крыс со спонтанной артериальной гипертензией (стр.59.)
Тащук В.К. Особливості добових коливань артеріального тиску у хворих на АГ та ІХС/ В.К. Тащук, Т.О. Ілащук (стр.59-60.)
Толмачева С.Р. Типы отношения к болезни у юношей с первичной артериальной гипертензией/ С.Р. Толмачева (стр.60-61.)
Фесенко В.І. Вентиляційна функція легень у гірників з артеріальною гіпертензією у поєднанні з ішемічною хворобою серця/ В.І. Фесенко (стр.61.)
Фесенко В.І. Вплив різних режимів фізичних тренувань на рівень артеріального тиску в гірників/ В.І. Фесенко (стр.61-62.)
Філоненко М.В. Стан антиоксидантної системи у хворих на інфаркт міокарда з тривалим анамнезом артеріальної гіпертензії/ М.В. Філоненко, М.М. Кишко (стр.62.)
Фролова Е.А. Изменение суточного профиля артериального давления у пациентов с ХСН/ Е.А. Фролова (стр.62-63.)
Значение функционального состояния сердечно-сосудистой системы и генеалогических данных для диагностики предрасположенности к ГБ (стр.63.)
Особенности течения артериальной гипертензии у больных с инсулинорезистентностью (стр.63-64.)
Влияние фиксированной комбинации периндоприла и индапамида на эндотелиальную функцию и маркеры воспаления у больных с ГБ в сочетании с ИБС (стр.64-65.)
Хомазюк І.М. Вплив антигіпертензивних препаратів на масу міокарда і діастолічну функцію ЛШ в учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з гіпертонічною хворобою/ І.М. Хомазюк, Ж.М. Златогорська, В.А. Хомазюк (стр.65.)
Хомазюк І.М. Артеріальна гіпертензія та фібріляція передсердь в учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи/ І.М. Хомазюк, Н.В. Курісна, В.А. Хомазюк (стр.65-66.)
Хомазюк І.М. Часовий аналіз варіабельності серцевого ритму у хворих на гіпертонічну хворобу при тривалому антигіпертензивному лікуванні/ І.М. Хомазюк, Г.В. Сидоренко (стр.66-67.)
Хребтій Г.І. Міокардіальна дисфункція та периферичні судинні реакції при гіпертонічній хворобі в осіб з різною масою тіла/ Г.І. Хребтій (стр.67.)
Целуйко В.И. Полиморфизм гена ангиотензиногена Т+31С у больных с артериальной гипертензией, перенесших инфаркт миокарда/ В.И. Целуйко, Е.И. Попова, Л.Н. Яковлева (стр.68.)
Целуйко В.И. Гендерні особливості провідних факторів ризику у хворих, які перенесли інфаркт міокарда/ В.И. Целуйко, Л.М. Яковлева, С.О. Строкова (стр.68-69.)
Червонописька О.М. Зміни структурно-функціонального стану лівих та правих камер серця у хворих з есенціальною гіпертензією І-ІІ стадії/ О.М. Червонописька, О.А. Матова (стр.69.)
Особенности психологического статуса и качества жизни больных с АГ в зависимости от наличия сахарного диабета 2-го типа (стр.69-70.)
Чернюк Н.В. Ефективність антиоксидантної терапії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з артеріальною гіпертензією/ Н.В. Чернюк (стр.70.)
Швед М.І. Гіперурикемія і ремоделювання лівого шлуночка у пациєнтів з ішемічною хворобою серця та артеріальною гіпертензією/ М.І. Швед, С.Й. Гріценко (стр.70-71.)
Прогнозування віддалених наслідків післяінфарктного ремоделювання серця при хронічній бронхіальній обструкції у хворих на ГБ (стр.71.)
Швед М.І. Вплив кандесартану на показники добового моніторування артеріального тиску у хворих із артеріальною гіпертензією у поєднанні з ХОЗЛ/ М.І. Швед, О.П. Мазур (стр.72.)
Шкапо В.Л. Взаємозв'язок метаболічних розладів та стану ліпідів у хворих на метаболічний синдром з неалкогольним стеатозом/ В.Л. Шкапо, В.А. Чернишов, М.М. Грунченко (стр.72-73.)
Вплив артеріальної гіпертензії на відновлення функції ендотелію у хворих у післяінфарктний період (стр.73.)
Порівняння ефективності контролю артеріальної гіпертензії після інфаркту міокарда та ішемічного інсульту (стр.73-74.)
Артериальная гипертензия и инсулинорезистентность у больных с метаболическим синдромом (стр.74-75.)
Кардіоселективні бета-адреноблокатори в лікуванні хворих жінок з есенціальною артеріальною гіпертензією і постменопаузальним остеопорозом (стр.75.)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В.К., Ілащук Т.О.
Назва : Хронобіологічні аспекти розвитку гострої серцевої недостатності на фоні гострого інфаркту міокарда: мотивація летальності
Місце публікування : Буковин. мед. вісн. - 2006. - Т. 10, N 4. - С. 175-176. (Шифр БУ5/2006/10/4)
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В.К., Ілащук І.І., Ілащук Т.О.
Назва : Сучасні аспекти лікування гострої серцевої недостатності: клінічний досвід
Місце публікування : Клініч. та експерим. патологія. - 2007. - Т. 6, N 1. - С. 106-108. (Шифр КУ27/2007/6/1)
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В.К., Ілащук Т.О., Ілащук І.І.
Назва : Реєстр гострого інфаркту міокарда у мешканців Північної Буковини
Місце публікування : Буковин. мед. вісн. - 2006. - Т. 10, N 3. - С. 86-88. (Шифр БУ5/2006/10/3)
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В.К., Ілащук Т.О.
Назва : Особливості добових коливань артеріального тиску у хворих на АГ та ІХС
Місце публікування : Укр. кардіол. журн. - 2008. - N 1(Додаток). - С. 59-60. (Шифр УУ11/2008/1(Додаток))
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В.К., Іванчук П.Р., Ілащук Т.О.
Назва : Можливості ранньої діагностики уражень серця з допомогою визначення регіонарної скоротливості міокарда
Місце публікування : Клинич. информатика и телемедицина. - 2006. - Т. 3, N 4. - С. 152-153. (Шифр КУ32/2006/3/4)
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В.К., Ілащук Т.О.
Назва : Лікування синдрому серцевої недостатності на фоні перенесеного інфаркту міокарда: стандарти та інновації
Місце публікування : Практ. ангіологія. - 2008. - N 6/8. - С. 18-22. (Шифр ПУ42/2008/6/8)
Предметні рубрики: СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
ИНФАРКТ МИОКАРДА
СТАНДАРТЫ КОНТРОЛЬНЫЕ
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В.К., Ілащук Т.О., Маковійчук І.О.
Назва : Вікові та статеві аспекти гомеостазіологічної ланки гострих форм ішемічної хвороби серця
Місце публікування : Кровообіг та гемостаз. - 2005. - N 3/4. - С. 84-87. (Шифр КУ31/2005/3/4)
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття з газети
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В. К., Ілащук Т. О.
Назва : Хронічна серцева недостатність - ревізія сучасних уявлень про діагностику і лікування
Місце публікування : Новости медицины и фармации: всеукр. спец. мед.-фармац. изд. - Київ, 2010. - N 338. - С. 5-11. (Шифр НУ40/2010/338)
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В. К., Ілащук Т. О.
Назва : Сучасні уявлення про діагностику і лікування хронічної серцевої недостатності: місце блокаторів рецепторів ангіотензину
Місце публікування : Серце і судини: Український науково-практичний журнал/ Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця, Асоц. кардіологів, судинних та серцевих хірургів м. Києва. - Київ: ВІТ-А-ПОЛ, 2011. - N 2. - С. 114-118. - ISSN 17275717 (Шифр СУ25/2011/2). - ISSN 17275717
Анотація: Сучасні аспекти діагностики і лікування серцевої недостатності, причини, нейрогуморальні чинники, моделі розвитку та їхній вплив на лікування пов’язані з використанням класичних терапевтичних підходів - діуретичних засобів, дигіталісу, інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту, блокаторів рецепторів ангіотензину, β-адреноблокаторів, антагоністів альдостерону. Оптимізація віддаленого прогнозу у цих пацієнтів зумовлює пошуки нових підходів, у тому числі використання блокаторів рецепторів ангіотензину - високоефективного антиремоделювального засобу.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В. К., Ілащук Т. О.
Назва : Лікування синдрому серцевої недостатності на фоні перенесеного інфаркту міокарда: стандарти та інновації
Місце публікування : Практ. ангіологія: Видання для лікаря-практика. - Київ: Здоров'я України, 2008. - N 4. - С. 44-48. (Шифр ПУ42/2008/4)
Знайти схожі

17.


    (Вільних примірників немає)
Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 61:378(063)(477)/С 91
Назва : Сучасні підходи до вищої медичної освіти в Україні (з дистанційним під'єднанням ВМ (Ф) НЗ України за допомогою відеоконференц-зв'язку) : матеріали XIV Всеукраїнської науково-практичної конф. з міжнародною участю, присвяч. 60-річчю ТДМУ 18-19 травня 2017 року м.Тернопіль: у 2 т. Т. 2
Вихідні дані : Тернопіль: ТДМУ, 2017
Кільк.характеристики :392 с
Колективи : МО3 України, ДУ ЦМК з вищ. мед. освіти МОЗ України, ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І. Я. Горбачевського"
Ціна : 90.00, 70.00, грн.
ДРНТІ : 76.75.33
УДК : 61:378(063)(477)
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
КОНГРЕССЫ
Зміст : Викладання сучасних репродуктивних технологій в медичному університеті/ Н. В. Авраменко [и др.]. Сучасні підходи до практично-орієнтованого викладання біологічної хімії у вищих медичних навчальних закладах/ К. В. Александрова, Н. В. Крісанова, Н. П. Рудько. Впровадження нових прогресивних методів викладання дисципліни "біологічна хімія" у зв'язку з впровадженням нових стандартів вищої медичної освіти/ К. В. Александрова, Д. М. Сінченко, С. В. Левіч. Особливості викладання епідеміології для студентів медичного університету/ М. А. Андрейчин [и др.]. Практична орієнтованість викладання внутрішньої медицини/ А. В. Антоненко. Досвід запровадження оптимізованої технології аналізу ситуацій у додипломній підготовці сімейного лікаря/ Л. С. Бабінець [и др.]. Динамика концентрации биогенных моноаминов и их предшественников во внутренних органах и тканях под влиянием фторидной интоксикации/ И. Ю. Багмут [и др.]. Перспективи розвитку та удосконалення науково-дослідної роботи студентів та молодих учених у галузі судової медицини/ В. Т. Бачинський [и др.]. Індивідуальний підхід у формуванні мотивації до навчання за умов кредитномодульної системи/ Н. В. Бачук-Понич [и др.]. Викладання урології студентам IV курсу з використанням сучасних технологій/ Г. В. Бачурін [и др.]. Сучасні підходи до забезпечення високого рівня навчальної дисципліни при викладанні "гігієни та екології" майбутнім лікарям/ Е. М. Білецька [и др.]. Особливості адаптації педіатричних кейсів у рамках грантового проекту ERASMUS+ "TAME"/ Г. А. Білик. Організація незалежної роботи студентів на кафедрі внутрішньої медицини № 3/ Т. В. Бойко. Вклад професора О. Т. Хазанова в удосконалення викладання біопсійносекційного курсу (до 60-річчя заснування університету)/ Я. Боднар [и др.]. Формування у студентів творчого наукового потенціалу/ Р. Є. Булик, В. Г. Хоменко. Здобуття професійної освіти у світлі творчого ставлення та сучасної арт-культури/ Я. Л. Ванджура, І. Ю. Ванджура, Т. В. Мергель. Особливості викладання курсу за вибором "інструментальні методи функціональної діагностики" для студентів медичного факультету на кафедрі внутрішньої медицини № 2 та медсестринства/ І. П. Вакалюк, Т. В. Мергель, Н. М. Галюк. Лекція-візуалізація як інструмент формування професійної компетентності на сучасному етапі медичної освіти/ С. М. Василюк [и др.]. Сучасні підходи до викладання дерматовенерології/ К. В. Васильєва, І. Б. Попова. Можливості використання "методу інциденту" при викладанні інфектології/ Е. Ю. Винник [и др.]. Мотиваційні аспекти при використанні онлайн-курсів в навчальному процесі/ В. А. Візір [и др.]. Інтерактивні методи навчання - важливий елемент при проведенні лекційного заняття у вищій медичній школі/ Н. Г. Вірстюк [и др.]. Тестовий контроль з дерматовенерології у англомовних студентів медичного факультету в умовах кредитно-модульної системи/ О. В. Веретельник. Сучасні технології викладанні теми "функціональні гастроінтестинальні розлади у дітей (відповідно до римських критеріїв ІV)" на VI курсі медичного факультету/ О. П. Волосовець [и др.]. Роль самостійної роботи студентів іv курсу при вивченні педіатрії в умовах кредитно-трансферної накопичувальної системи/ А. Б. Волосянко [и др.]. Підвищення якості підготовки до ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок 2" за спеціальністю "акушерство і гінекологія"/ А. Г. Волянська [и др.]. Нaукoвo-дослідна робота cтудeнтiв вищих навчальних закладів у сиcтeмi профeciйнoї підгoтoвки/ I. I. Ворорoнa, Т. В. Сaвaрин, Г. Б. ПаПaлaсюк. Політравма. Актуальні питання сьогодення/ В. В. Ганжий [и др.]. Специфіка методичної роботи зі студентами і курсу спеціальності "медицина" при розробці та впровадженні онлайн-курсу "основи соціальної психології"/ Ю. А. Ганошенко, Т. В. Гребенюк, С. А. Козиряцька. Досвід впровадження проблемно-орієнтованого навчання в рамках грантового проекту ERASMUS+ ТАМЕ при викладанні педіатрії/ М. Н. Гарас. Internet як джерело інформації при підготовці до занять/ К. Ю. Гашинова, В. В. Дмитриченко. Компетентнісний підхід у професійній підготовці лікарів-стоматологів дитячих/ Н. О. Гевкалюк, O. Я. Видойник. Особливості контролю і корекції рівня професійних навичок та практичних вмінь на занятті за темою "ішемічний інсульт"/ С. І. Геник [и др.]. Досвід використання інтерактивних методів навчання при викладанні дисципліни "акушерство і гінекологія"/ І. З. Гладчук [и др.]. Роль біологічних моделей у повноцінному засвоєнні практичних навичок з оперативної хірургії та топографічної анатомії/ М. С. Гнатюк, Л. В. Татарчук, О. Б. Слабий. Науково-дослідна робота студентів на кафедрі педіатрії № 5/ Л. М. Головатюк, І. В. Лукашук. Особливості викладання дерматовенерології для студентів за фахом "лабораторна справа"/ А. В. Головкін. Значення нормативно-правового забезпечення при викладанні окремих тем з епідеміології/ М. І. Голубятников [и др.]. Особливості викладання акушерства і гінекології іноземним студентам/ О. В. Грищенко [и др.]. Мотивоване безперервне навчання - визначальний чинник професійності лікарів онкологічних спеціальностей/ П. І. Гордійчук. Організація навчально-пізнавальної діяльності студентів медичного факультету при викладанні фармакології/ Н. О. Горчакова. Від наукових розробок з нанофармакології до впровадження результатів педагогічного процесу/ Н. О. Горчакова [и др.]. Удосконалення проведення практичних занять з фармакології при навчанні за кредитно-трансферною системою/ Н. О. Горчакова [и др.]. Оптимізація практичних методів навчання у професійній підготовці студентів медичного університету/ Т. І. Гриджук [и др.]. Принципи створення оптимальних педагогічних умов в процесі навчання/ Н. В. Грона [и др.]. Використання мультимедіа у навчальному процесі студентів медичних вищих навчальних закладів/ А. О. Губарь [и др.]. Ведення активного навчання зі студентами випускного курсу з внутрішньої медицини/ З. О. Гук-Лешневська, О. М. Радченко, О. Р. Слаба. Особливості організації роботи куратора академічних груп іноземних студентів/ Н. В. Давидова. Використання сучасних інноваційних підходів у процесі підготовки фахівців фармації/ В. О. Демченко, Н. О. Ткаченко. Підготовка студентів до складання ліцензійного тестового іспиту на кафедрі патологічної фізіології/ О. В. Денефіль, В. Є. Пелих, Р. С. Усинський. Актуальність вивчення дерматологічних проявів вірусних гепатитів на різних етапах підготовки медичних фахівців/ О. І. Денисенко, М. П. Перепічка, О. В. Денисенко. Вплив різних чинників на якісну успішність навчання студентів/ М. В. Дікал. Комплексний підхід до оцінювання підсумкового модульного контролю з педіатрії на IV курсі медико-психологічного факультету/ Б. Я. Дмитришин, О. І. Яскевич, С. П. Ходаківська. Підвищення якості практичної підготовки лікарів. Проблеми та шляхи їх вирішення/ В. Г. Дубініна [и др.]. Підвищення якості підготовки майбутніх лікарів у сучасних умовах/ Г. М. Дубинська [и др.]. Особливості викладання оперативної хірургії і топографічної анатомії у студентів 2 курсу стоматологічного факультету Харківського національного медичного університету/ В. Г. Дуденко [и др.]. Особливості викладання педіатрії іноземним студентам англомовної форми навчання/ С. І. Єсипова, О. А. Варварук. Особливості підготовки випускників 2017 року з англомовною формою навчання до ліцензійного іспиту Крок-2 на кафедрі акушерства та гінекології Запорізького державного медичного університету/ А. В. Жаркіх [и др.]. Теоретичні та методологічні аспекти засвоєння студентами нових знань/ Ю. І. Жданюк [и др.]. Особливості ведення студентського наукового гуртка на кафедрі мікробіології/ В. В. Засідко, Н. В. Павлюк, Р. В. Куцик. Досвід використання електронної системи тестування знань студентів з електрокардіографії/ Н. А. Золотарьова, М. І. Романченко, Т. Б. Євдокимова. Питання елімінації кору та краснухи в аспекті додипломної підготовці лікарів/ Л. А. Іванова, М. Н. Гарас. Використання кейс-методу при викладанні дисципліни "професійні хвороби" студентам п'ятого курсу медичного факультету/ О. М. Ігнатьєв, Л. І. Загородня, Т. М. Ямілова. Виховна комунікація куратора у медичних закладах освіти/ А. А. Ільченко. Методи активного навчання в малих групах при викладанні педіатрії студентам 6 курсу, які навчаються англійською мовою/ А. В. Каменщик [и др.]. Роль викладача у системі "викладач-студент": особливості спілкування/ О. М. Камишний [и др.]. Концептуальне макрополе "стан здоров'я людини": особливості вивчення явища антропосемічної евфемії (на матеріалі англійської, французької, української та російської мов)/ К. О. Кантур. Особливості викладання внутрішньої медицини за спеціальністю "педіатрія" та "медико-профілактична справа"/ В. А. Капустник [и др.]. Значення матеріально-технічного забезпечення навчального процесу при вивчені гігієни та екології/ М. О. Кашуба [и др.]. Оптимізація проведення іспиту при вивченні дисципліни "медична хімія"/ М. В. Кирилів, І. Р. Бекус. Особливості викладання курсу дерматовенерології студентам медичного університету педіатричного профілю/ В. О. Кірієнко. Набуття навиків надання невідкладної медичної допомоги студентами V курсу медичного факультету: деякі аспекти виробничої лікарської практики у відділеннях поліклініки/ З. М. Кіт, А. Р. Вергун, О. І. Шалько. Допомога особам з порушенням зовнішнього дихання в позалікарняних умовах. Невідкладні організаційні проблеми/ Ол. Ом. Кіцера, Ол. Ол. Кіцера. Холістичний підхід до навчання іноземних мов/ М. Я. Кічула, К. Б. Олексій, Т. М. Корольова. Досвід викладання дисципліни "основи біоетики та біобезпеки" кейсметодом для англомовних студентів у Запорізькому державному медичному університеті/ В. І. Клименко, І. В. Гриневич, О. С. Пушина. Основні напрямки викладання дисципліни "мікробіологія, вірусологія та імунологія" на факультеті іноземних студентів Тернопільського державного медичного університету імені і. Я. Горбачевського/ С. І. Климнюк [и др.]. Модифікація методики викладання мікробіології, вірусології та імунології для студентів-медиків - вимога сучасності/ С. І. Климнюк [и др.]. Заходи з підвищення мотивації студентів до навчання на циклі офтальмології/ Н. Г. Клопоцька. Використання інноваційних методик в організації самостійної роботи студентів на кафедрі медичної біології і медичної генетики/ Л. Є. Ковальчук [и др.]. Аналіз анкетування студентів-випускників медичної академії/ Р. В. Ковтуненко, О. М. Таран, Я. В. Віленський. Робота кабінету психологічної допомоги у вищому навчальному закладі як один із іноваційних шляхів підвищення мотивації до навчання у студентів медиків/ І. Л. Козова, О. В. Панчак. Оптимізація навчального процесу на кафедрі терапевтичної стоматології/ О. О. Кокарь, І. В. Возна. Методологічні аспекти організації самостійної аудиторної роботи англомовних студентів на кафедрі дитячих інфекційних хвороб/ О. В. Конакова [и др.]. Навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу на кафедрі медичної біохімії/ М. М. Корда [и др.]. Системна професіоналізація додипломної підготовки лікарів/ В. О. Коробчанський [и др.]. Законодавчі колізії порядку працевлаштування випускників вищих медичних навчальних закладів/ В. В. Краснов, Л. Г. Юрковська. Методологічні особливості викладання патофізіології студентам медичного факультету/ І. Б. Кремінська, Л. М. Заяць, З. М. Ящишин. Використання інтерактивних методів при вивченні курсу клінічної фармакології/ В. Й. Кресюн [и др.]. Планування самостійної роботи спеціалістів з клінічної лабораторної діагностики з використанням кредитно-модульної системи/ Ю. О. Кривохацька, Л. Л. Воронцова, М. Є. Журавльова. Застосування ситуативних конструкцій як засобу оптимізації навчального процесу при засвоєнні студентами базових знань з патологічної фізіології/ О. О. Кулянда, Ю. І. Бондаренко, С. М. Чарнош. Шляхи удосконалення організаційно-методичних умов та матеріальнотехнічного забезпечення навчального процесу з фаху акушерства та гінекології/ Ю. Я. Круть [и др.]. Організація самостійної роботи при вивченні дисципліни "етика та деонтологія у фармації" студентами фармацевтичного факультету/ І. Г. Купновицька, Н. Р. Артеменко, Н. В. Губіна. Сучасні форми оптимізації самостійної роботи студентів при вивченні педіатрії/ Г. О. Леженко [и др.]. Особливості викладання дитячої гематології на кафедрі педіатрії/ Г. О. Леженко [и др.]. Ефективність засобів наочної візуалізації у викладанні аптечної технології ліків/ Г. П. Лисянська, М. М. Малецький, Т. М. Литвиненко. Особистість викладача вищого медичного навчального закладу як центральна фігура в модернізації освіти в Україні/ Н. В. Литвиненко [и др.]. Особливості викладання фтизіатрії в сучасних умовах/ О. О. Лобанова. Роль викладача клінічної кафедри в організації виховної роботи зі студентами медичного вищого навчального закладу/ Л. О. Лугова, Ю. І. Семененко. Шляхи підвищення ефективності засвоєння лекційного матеріалу з хірургії/ В. І. Лупальцов, І. А. Дехтярук, О. В. Мірошниченко. Професійна мотивація курсу анатомії та фізіології людини з підготовки фахівців у вищих навчальних закладах І-ІІІ рівнів акредитації/ П. Є. Мазур, О. І. Лукащук, Т. М. Лукащук. Застосування принципів історичного осмислення минулого до викладання історії медицини/ М. В. Мандрик-Мельничук. Сучасні підходи до візуалізації навчального матеріалу при вивченні біохімії/ Т. М. Макаренко. Визначення педагогічних умов формування професійної компетентності майбутніх лікарів/ М. О. Макарова, О. В. Лятуринська. Оптимізація фахової підготовки майбутніх лікарів на випускних кафедрах терапевтичного профілю/ Л. П. Мартинюк [и др.]. Вивчення та аналіз різних аспектів навчання студентів у вищій медичній школі/ О. В. Марусин. Шляхи формування професійного мислення майбутніх лікарів на кафедрі функціональної діагностики та клінічної патофізіології Тернопільського державного медичного університету/ М. І. Марущак [и др.]. Навчальна практика як засіб вдосконалення вмінь і навичок студентів/ С. М. Марчишин [и др.]. Підготовка іноземних фахівців на кафедрі фтизіопульмонології Одеського національного медичного університету/ Н. А. Мацегора, О. Є. Шпота, О. А. Бабурина. Культуромовна підготовка студента в сучасній медичній освіті/ Т. П. Мельник [и др.]. Сучасні підходи до викладання медичної реабілітації/ І. Р. Мисула [и др.]. Особливості дистанційного навчання студентів основам сімейної медицини за допомогою online-курсів, розроблених на базі платформи EDX/ Н. С. Михайловська [и др.]. Організація самостійної роботи з медичної хімії для англомовних іноземних студентів спеціальності "медицина" на кафедрі аналітичної хімії/ Ю. В. Монайкіна, Н. О. Нагорна, С. О. Васюк. Використання дистанційних технологій у викладанні курсу за вибором "контроль якості продуктів харчування та харчових добавок" на кафедрі аналітичної хімії Запорізького державного медичного університету/ Ю. В. Монайкіна [и др.]. Суб'єктивний фактор в оцінюванні академічної успішності студентів за даними соціологічного дослідження/ С. А. Моргунцова, О. Г. Іванько. Педагогічні умови формування інформаційно-комунікаційних компетенцій у майбутніх лікарів/ Г. Ю. Мороховець, Ю. В. Лисанець, С. М. Ефендієва. Нові методичні підходи до викладання гістології іноземним студентам англійською мовою у зв'язку з змінами геополітичної ситуації в Україні/ О. В. Наконечна [и др.]. Методика викладання елективного курсу з валеології/ В. Є. Нейко [и др.]. Методологічний аспект викладання дисципліни "анатомія людини" у студентів з вадами зору/ Н. О. Нечипор [и др.]. Організація самостійної роботи на хірургічних кафедрах в процесі підготовки студентів, які навчаються англійською мовою/ О. С. Никоненко [и др.]. Самостійна робота студентів 6 курсу у структурі практичних занять з госпітальної хірургії/ О. С. Никоненко [и др.]. Інтерактивні методи навчання як метод профілактики синдрому емоційного вигорання у студентів-медиків/ О. В. Ніколаєва [и др.]. Успіхи та проблеми викладання радіаційної медицини у вищих медичних навчальних закладах/ О. П. Овчаренко [и др.]. Особливості організації навчального процесу на кафедрі фармакології/ О. М. Олещук [и др.]. Використання телекомунікаційних систем при вивчені предметів "фармакологія" та "клінічна фармакологія"/ В. І. Опришко, Д. С. Носівець. Етика як складова в процесі підготовки студентів зі спеціальності "медсестринство" у Харківському національному медичному університеті/ Т. С. Оспанова [и др.]. Викладання "медичної паразитології", як розділу, інтегруючого дисципліну "медична біологія"/ В. І. Павліченко [и др.]. Ситуаційні задачі - ефективна форма розвитку клінічного мислення у студентів з англомовною формою навчання/ Л. В. Пантелеєнко, Л. І. Соколова. Підходи до формування клінічного мислення у студентів під час вивчення фундаментальних дисциплін/ Х. Ю. Парцей [и др.]. Організація самостійної роботи студентів при вивченні дисципліни "внутрішня медицина"/ Н. В. Пасечко [и др.]. Роль т'ютора у розгляді кейсів в рамках міжнародної програми ТАМЕ/ М. В. Пацера, Я. С. Скрипникова, О. Г. Іванько. Інтерактивні форми викладання пропедевтичної педіатрії/ І. В. Пащенко [и др.]. Застосування інноваційних програм у вивченні пропедевтичної педіатрії/ В. Я. Підкова [и др.]. Застосування інтерактивних методів навчання студентів у вищих медичних навчальних закладах/ О. Б. Пікас. Про відповідальність та підготовку лікарів в Україні на прикладі судовомедичних експертиз щодо надання медичної допомоги/ А. О. Плетенецька. Навчально-методичне забезпечення підготовки до ліцензійного іспиту "Крок - 1. Мікробіологія"/ М. М. Попов, М. М. Мішина, С. Г. Маланчук. Метод проектів як сучасна педагогічна технологія навчання/ І. А. Прокоп, Г. Я. Кітура. Особливості складання методичних вказівок для студентів лікувальних факультетів вищих медичних навчальних закладів на засадах компетентнісного підходу/ М. М. Прокопів, М. Г. Матюшко. Формування системного підходу у професійній діяльності майбутнього лікаря в сучасних умовах/ Є. Б. Радзішевська [и др.]. Формування професійної мобільності в процесі навчання в медичному вищому навчальному закладі/ О. А. Растворов, І. О. Растворов. Викладання клінічної педіатрії за допомогою он-лайн курсів/ Ю. Г. Резніченко [и др.]. Упровадження самостійної роботи студентів при вивченні "радіології" за кредитно-модульною системою/ В. М. Рижик [и др.]. Місце студентського наукового гуртка у закріпленні здобутих знань з дисципліни "радіологія"/ В. М. Рижик [и др.]. Впровадження інтерактивного кейс-методу в викладанні педіатрії студентам IV курсу/ М. О. Ризничук. Організація студентських конференцій як форма самостійної роботи студентів/ Н. І. Рублевська, О. А. Шевченко, Ю. С. Крамарьова. Формування клінічного мислення при викладанні дисципліни офтальмологія/ В. В. Ряднова [и др.]. Аспекти викладання психіатрії та наркології в залежності від стилів навчання студентів/ С. Д. Савка, Н. В. Гринько, Н. С. Карвацька. Етапність викладання клінічних дисциплін для студентів фармацевтичного факультету/ О. Є. Самогальська [и др.]. Лингвострановедческий аспект в обучении иностранному языку/ Т. А. Самойленко. Особливості викладання внутрішньої медицини англійською мовою в медичному університеті/ Б. Б. Самура [и др.]. Підходи до освітнього процесу в медичному коледжі/ А. О. Селепій [и др.]. Кейс-метод у процесі викладання клінічної дисципліни/ В. Д. Сиволап, О. О. Солов'юк. Дистанційна освіта як складова підготовки студентів на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб/ В. В. Сиволап [и др.]. Аналіз проблем адаптації іноземних студентів - першокурсників до навчання та шляхи їх вирішення/ Г. О. Сирова [и др.]. Використання симуляційних методик навчання на заняттях з аналітичної хімії для студентів-бакалаврів Харьківського національного медичного університету/ Г. О. Сирова [и др.]. Проблема відпрацювання практичних навиків при вивченні нервових хвороб іноземними студентами/ М. В. Сікорська, І. В. Візір. Методологічні засади програми курсу за вибором "основи діловодства та риторика"/ Л. І. Сілевич, О. М. Мельничук. Модернізація системи підготовки стоматологічних кадрів в Україні/ М. Г. Скікевич, Л. І. Волошина. Державна мова в системі вищої медичної освіти/ Т. В. Скорбач [и др.]. Задачи учебно-методического обеспечения самостоятельной деятельности студентов/ Т. Ф. Скуратова. Формування клінічного мислення у студентів-медиків в умовах впровадження принципів доказової медицини в процес викладання внутрішньої медицини/ С. І. Сміян [и др.]. Практичне застосування системи moodle при викладанні клінічних дисциплін/ Т. О. Совяк, А. М. Жебрацька, Н. А. Безпалько. Оптимізація роботи студентського наукового гуртка на кафедрі неврології/ Л. І. Соколова, К. В. Антоненко, Т. А. Довбонос. Шляхи оптимізації навчального процесу з дисципліни "дерматовенерологія" на додипломному рівні/ І. І. Cолонинко [и др.]. Доцільність введення елективного курсу "дерматоонкологія" для студентів вищих медичних навчальних закладів/ І. І. Cолонинко [и др.]. Моделювання ситуацій як засіб навчання студентів-медиків навичкам ефективного спілкування/ Г. М. Степанова, Л. М. Бурлака. Провідні напрямки виконання курсових робіт випускниками на циклі з соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров'я/ В. Л. Таралло, М. З. Вацик. Імітаційні методики у студентів-медиків/ В. К. Тащук [и др.]. Конструктивний відгук викладача як важлива складова розвитку академічних та клінічних здібностей студентів/ Н. Б. Тимочко [и др.]. Інтерактивні технології в сучасному викладанні радіаційної медицини/ М. М. Ткаченко, Г. М. Поперека, В. М. Містрюков. Удосконалення системи контролю якості знань студентів-медиків/ Г. В. Токарик, Х. Ю. Парцей, Г. М. Ерстенюк. Виявлення причин появи агресії в іноземних студентів медичних вузів та пошук шляхів вирішення конфліктів/ В. Г. Томілін, І. Л. Дюдіна, І. О. Перешивайлова. Місце курсу "медицина та художня культура" у підготовці майбутнього лікаря/ О. Д. Турган, О. Ю. Федько. Викладання філософії в медичних ВНЗ україни: виклики сучасності/ І. Г. Утюж, Н. В. Спиця. Оцінювання пошуково-дослідницьких проектів студентів на науковому гуртку кафедри медичної біології/ Л. Я. Федонюк, Т. В. Бігуняк. Міждисциплінарна інтеграція у викладанні предмету "медична біологія"/ Л. Я. Федонюк [и др.]. Формування діагностичних навичок у студентів перших курсів при вивченні гістології/ І. С. Хріпков. Роль студентського наукового товариства (СНТ) в організації науководослідницької роботи студентів/ Г. П. Черненко, Н. М. Черноусова, Г. С. Маслак. Сучасні підходи у викладанні біохімії іноземним студентам вищих медичних закладів/ Г. П. Черненко, В. Ю. Лебеденко, Г. Б. Пелешенко. Ситуаційні задачі як метод сприяння розвитку клінічного мислення студента/ К. В. Швець [и др.]. Особливості організації навчального процесу з дисципліни професійні захворювання/ К. В. Швець, І. О. Савеліхіна, М. М. Островський. Оцінка стигматизації соціально небезпечних хворих майбутніми лікарями/ О. С. Шевченко, Т. О. Солодовник, О. О. Говардовська. Міжпредметні зв'язки у навчанні/ С. О. Шерстюк [и др.]. Концептуалізація системи підготовки медичних фахівців зі спеціальності 223 "медсестринство"/ Н. В. Шигонська. Методика підготовки студентів до складання об'єктивного структорованого комплексного іспиту (ОСКІ) на IV курсі медичного факультету з дисципліни "дитячі хвороби"/ Н. Ю. Щербатюк, В. О. Синицька, І. М. Горішній. Вплив розвитку інформаційних технологій на якість підготовки студентів медичних вищих навчальних закладів на циклі акушерства і гінекології/ Г. Б. Щербина, Л. А. Товштейн, Н. А. Бикова. Психологічний портрет сучасного студента-стоматолога за результатами анонімного анкетування/ О. Б. Яременко [и др.]. Функціонування студентського наукового гуртка із фтизіатрії у сучасних умовах/ Р. М. Ясінський. Використання динамічного навчального середовища MOODLE у дистанційному навчанні майбутніх фахівців медсестринства в Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського МОЗ України/ С. О. Ястремська [и др.]. Biochemistry teaching: visualization, modeling and simulation/ K. V. Aleksandrova, D. A. Vasylyev, A. S. Shkoda. Methods of seminars' carrying on the specialty "pediatrics" at the department of pediatrics ESI OF PGRS/ N. V. Banadyha, T. V. Haryian. Implementation of the topic "child abuse"at the pediatric education (under the project "training against medical error", ERASMUS +)/ N. K. Bogutska. The ways of problematic educational-metodical questions solving in teaching of pathological physiology/ Yu. І. Bondarenko [и др.]. The advantages and disadvantages of using a test computer/computer control of knowledge of students/ Zh. A. Chornenka. Educational process organization: traditions and modern realities/ Yu. Ya. Krut [и др.]. Role of pathological anatomy in medical education and formation of professional skills of future doctors/ O. V. Lazaruk, T. Y. Lazaruk. Independent testing work of english-speaking students - an important part of the modern educational process in higher education/ O. V. Lazaruk, O. Y. Olinyk. Modern technology in the training of english-speaking medical students by educational level/ O. Nikolayeva [и др.]. The range of competencies required to study general surgery/ S. I. Shevchenko, R. S. Shevchenko, O. S. Tsyganenko. Організація додипломної підготовки іноземних громадян у Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського/ П. Р. Сельський, А. С. Вольська, М. Я. Фурдела. Основні напрямки підвищення професійного рівня молодих викладачів/ Т. В. Ащеулова, О. А. Кочубєй. Реалізація пріоритетних завдань навчально-методичної роботив системі підвищення кваліфікації лікарів Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика/ Н. В. Банковська. Навчально-методичне забезпечення практичної підготовки фахівціву вищих медичних закладах післядипломноїо світи/ Н. В. Банковська [и др.]. Інтернаціоналізація як шлях удосконалення навчального процесу іноземних студентів на різних етапах безперервної медичної оствіи/ І. В. Белозьоров [и др.]. Сучасні підходи до процесу освоєння репродуктивного здоров'я/ В. С. Бірюков, В. І. Ткачук. Клінічне мислення - основа лікарської професії/ І. П. Вакалюк, Н. П. Гайналь, П. П. Звонар. Особливості перевірки наукових та навчально-методичних праць у медичному університеті: антиплагіатна експертиза/ А. Р. Вергун [и др.]. Проблеми та перспективи реформування підготовки кадрів на третьому рівні вищої освіти/ О. В. Власенко, О. А. Серебреннікова, О. П. Драчук. Особливості викладання спеціальної патоморфології за цикловим методом/ А. П. Гасюк [и др.]. Робота в малих групах на практичних заняттях з біоорганічної і біологічної хімії/ І. В. Геруш, Н. П. Григор'єва. Відновлення історії медицини як розділу медичної науки/ В. С. Гриновець, В. В. Синиця. Робочий зошит як активний метод позааудиторного навчання англомовних студентів медичного факультету/ Н. В. Грищенко [и др.]. Підготовка магістрів громадського здоров'я - підходи до обґрунтування навчальних програм/ Т. С. Грузєва, І. М. Пельо, Н. В. Гречишкіна. Удосконалення технологій підготовки практичних навиків студентів при викладанні модуля "абдомінальна хірургія"/ О. М. Дмитрук. Професійна компетенція - невід'ємна складова практичної підготовки випускників/ А. М. Ерстенюк, І. П. Вакалюк, Г. Д. Чернюк. Академічна доброчесність у структурі навчального плану підготовки доктора філософії за спеціальністю "медицина"/ І. М. Кліщ, С. М. Геряк, О. Л. Сидоренко. Методична та психолого - педагогічна культура викладацького складу вищого медичного закладу/ С. В. Костюк, О. М. Панько, Т. І. Матвійків. Значення практично-орієнтованої частини аудиторного заняття в комплексній підготовці студентів на кафедрі акушерства і гінекології/ Ю. Я. Круть [и др.]. Проблемна лекція як метод інтерактивного навчання у вищих медичних навчальних закладах/ Г. О. Леженко [и др.]. Підготовка майбутніх лікарів відповідно до міжнародних стандартів - вимога часу/ В. М. Лехан [и др.]. Організація науково-дослідної роботи на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології вищого державного навчального закладу України "Українська медична стоматологічна академія" на сучасному етапі/ Г. А. Лобань, О. В. Ганчо, С. В. Зачепило. Методика підготовки іноземних студентів до ліцензійного іспиту/ О. В. Лотоцька, О. М. Сопель. Місце та роль філософських дисциплін в системі медичної освіти/ М. О. Мегрелішвілі. Місце фундаментальних дисциплін у системі фахової медичної підготовки/ О. З. Мельнікова, О. З. Іванченко. Застосування кейс-методу під час вивчення клінічної імунології студентами медичного факультету/ В. В. Мигович, О. І. Дрогомерецька, Г. М. Курилів. Використання результатів маркетингових досліджень у фармації при вивченні питань формулярної системи/ З. М. Мнушко, І. І. Парфьонова, О. М. Драганова. Перспективні напрямки підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня в галузі "охорона здоров'я"/ В. В. М'ясоєдов, Ю. О. Садовниченко, Н. Л. Пастухова. Подача лекцій у контексті сучасних інноваційних педагогічних тенденцій/ Т. Д. Никула, В. О. Мойсеєнко. Застосування кейс-методу при вивченні коматозних станів/ І. А. Павленко. Особливості організації та досвід провадження навчального процесу субординаторів за умов кредитно-модульної системи на кафедрі хірургічної стоматології/ В. П. Пюрик [и др.]. Післядипломна освіта лікарів різних спеціальностей з питань профпатології/ В. В. Родіонова, С. В. Собко. Роль мовної компетенції викладача медичного вузу в організації навчального процесу/ І. Р. Ромаш, Т. В. Строкош, І. Б. Ромаш. Організаційне та методичне забезпечення підготовки здобувачів ступеня доктора філософії за навчальною дисципліною "написання, фінансування та управління науковими проектами, реєстрація прав інтелектуальної власності"/ І. В. Сергета [и др.]. Об'єктивний структурований клінічний іспит як складова професійної компетентності/ О. В. Стеченко, Н. К. Гребень. Організація та проведення семінарських занять на кафедрах медикопрофілактичного профілю на післядипломному етапі/ С. А. Усенко [и др.]. Сучасні особливості самоосвіти викладача/ О. Г. Чернюх. Інтеграція предмета "мікробіологія, вірусологія та імунологія" вклінічні дисципліни/ Л. М. Шикета, О. О. Янків. Структурно-функціональна модель психолого-педагогічної компетентності викладача вищої школи/ І. В. Янішен, А. В. Погоріла, О. Л. Федотова. Проблема об'єктивного оцінювання знань на передатестаційних циклах з ультразвукової діагностики/ Р. Я. Абдулаєв [и др.]. Сучасні підходи до післядипломної підготовки молодших медичних спеціалістів у Сумському медичному коледжі/ С. М. Бабіна, Л. М. Вовк. Організація самостійної роботи в післядипломному навчанні стоматологів/ Н. Г. Бараннік [и др.]. Значення самостійної аудиторної роботи з клінічної фармації для післядипломної підготовки провізорів/ Р. І. Белегай [и др.]. Проблеми розвитку післядипломної освіти провізорів-інтернів/ І. М. Білай [и др.]. Актуальність дистанційної освіти в післядипломній підготовці фахівців за спеціальністю "лабораторна імунологія"/ С. В. Бірюкова [и др.]. Самостійнa роботa в післядипломній підготовці провізорів-спеціалістів/ О. Б. Блавацька, Я. О. Гриньків, А. І. Бой. Досвід підготовки лікарів-інтернів спеціальності "стоматологія" у вищому державному навчальному закладі україни "Буковинський державний медичний університет"/ Т. М. Бойчук [и др.]. Реалії STEP-3 в структурі крок-3 у процесі реформування системи оцінки знань лікарів-інтернів: погляд із середини/ А. В. Болонська, О. Ю. Сорокіна, Т. О. Буряк. Сучасні підходи до післядипломної освіти лікарів-дерматовенерологів/ Л. А. Болотна, К. С. Шмелькова, О. І. Саріан. Физиотерапия боли в системе повышения квалификации врачей/ С. В. Бондаренко. Викладання сонографічних засобів діагностики захворювань легень у педіатрії/ Л. М. Боярська, Т. С. Герасімчук. Метод комбінаційного навчання з дисципліни "педіатрія" на післядипломному етапі в Запорізькому державному медичному університеті/ Л. М. Боярська [и др.]. Сучасні підходи до викладання дитячої кардіології лікарям-інтернам/ Л. М. Боярська, О. І. Подліанова. Аналіз результатів атестації провізорів-інтернів на кафедрі організації і економіки фармації/ Л. А. Бутко, М. С. Пономаренко, Т. О. Ляшук. Фактор наступності в післядипломній підготовці лікарів/ В. Л. Васюк [и др.]. Сучасні психолого-педагогічні проблеми освіти лікарів-інтернів/ В. І. Величко [и др.]. Роль фахових громадських організацій на етапі післядипломної освіти провізорів/ Н. О. Ветютнева [и др.]. Оптимізація підготовки лікарів-інтернів зі специальності "патологічна анатомія"/ Н. І. Винник [и др.]. Інтеграція підготовки лікарів-інтернів за фахом "загальна практика - сімейна медицина"/ І. Л. Височина [и др.]. Проблемно-орієнтовані підходи до підготовки лікаря-стоматолога в системі післядипломної освіти/ Т. М. Волосовець, О. М. Дорошенко. Удосконалення методики викладання диференційної діагностики есенціальної резистентної та псевдорезистентної артеріальної гіпертензії для лікарів-інтернів зі спеціальності "загальна практика - сімейна медицина"/ О. Б. Волошина [и др.]. Стратегія активізації навчального процесу в сучасних системах передавання знань/ Ю. В. Вороненко, О. П. Мінцер. Роль інноваційних технологій у формуванні високопрофесійного фахівця/ Л. Л. Воронцова [и др.]. Особливості викладання променевої діагностики захворювань молочних залоз для лікарів-рентгенологів на циклах тематичного удосконалення/ І. О. Вороньжев [и др.]. Досвід викладання рентгенодіагностики захворювань органів сечовидільної системи в дітей на циклах тематичного удосконалення/ І. О. Вороньжев [и др.]. Ультразвукове навчання в інтернатурі з анестезіології та інтенсивної терапії/ С. І. Воротинцев, Н. В. Туманська, М. М. Софілканич. Актуальність засвоєння уніфікованого протоколу "інтегроване ведення хвороб дитячого віку" лікарями загальної практики-сімейними лікарями/ О. І. Гайдук, І. Л. Височина, Н. С. Башкірова. Оптимізація проведення інтернатури за фахом "акушерство і гінекологія"/ С. Р. Галич [и др.]. Роль ситуаційних задач у підвищенні рівня медичної компетенції в питаннях невідкладних станів у дітей слухачів циклу тематичного удосконалення/ О. М. Горбатюк, Т. Г. Чухрай. Професіоналізм лікаря інтерна-терапевта/ М. В. Гребеник [и др.]. Дистанційне навчання в підготовці лікарів-інтернів у вищій медичній школі/ О. В. Гуржій, С. В. Коломієць. Використання ігрового методу в навчанні інтернів з фаху "внутрішні хвороби" на кафедрі терапії і геріатрії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика/ О. В. Давидович [и др.]. Досвід підготовки інтернів до ліцензійного іспиту "КРОК-3 внутрішні хвороби" на кафедрі терапії та геріатрії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика/ О. В. Давидович [и др.]. Викладання сучасних аспектів геронтології та геріатрії у навчанні інтернів з фаху "внутрішні хвороби" на кафедрі терапії і геріатрії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика/ О. В. Давидович [и др.]. Перші кроки в реалізації програми дистанційного навчання з хірургії на післядипломному етапі/ І. Я. Дзюбановський [и др.]. Упровадження новітніх методів навчання в процес післядипломної підготовки лікарів ортопедо-травматологічного профілю/ С. В. Дибкалюк [и др.]. Дистанційне викладання косметології студентам медичного вузу/ І. П. Дмитренко. Інтерактивні технології на лекційних заняттях у післядипломній підготовці фахівців/ О. В. Дорошенко, В. Й. Пожар. Шляхи покращення рівня практичної компетентності під час навчання в інтернатурі за фахом "стоматологія"/ О. М. Дорошенко, О. Ф. Сіренко. Удосконалення післядипломної підготовки педіатрів та сімейних лікарів з питань дитячої кардіології/ З. В. Єлоєва [и др.]. Застосування різних педагогічних методик і технологій при навчанні інтернів педіатрів/ З. В. Єлоєва [и др.]. Система навчання з оцінки технологій охорони здоров'я в післядипломній освіті провізорів/ О. М. Заліська [и др.]. Система і досвід післядипломної освіти провізорів з фармакоекономіки та оцінки технологій охорони в Україні/ О. М. Заліська [и др.]. Методологічні особливості та перспективи викладання фізіотерапії акушерам гінекологам на циклах тематичного удосконалення/ О. К. Зінченко [и др.]. Щодо доцільності включення питань фізіотерапії на циклах тематичного удосконалення лікарів, які займаються терапією та реабілітацією пацієнтів з порушеннями в емоційно-вольовій сфері/ О. К. Зінченко [и др.]. Комп'ютерний іспит та клінічне мислення: новий підхід до оцінювання знань/ Д. Д. Іванов. Проблеми та перспективи післядипломної підготовки сімейних лікарів на кафедрі акушерства/ І. В. Каліновська. Створення інформаційно збагаченого середовища як умова підвищення якості післядипломного навчання/ О. М. Касьянова [и др.]. Сучасні методи викладання в підготовці лікарів-інтернів зі спеціальності внутрішні хвороби та медицина невідкладних станів, лікарів на передатестаційних циклах і циклах тематичного удосконалення/ Ю. Г. Кияк [и др.]. Організація процесу вдосконалення рівня провізорів на післядипломному етапі навчання/ С. О. Климишина, К. І. Сметаніна. Організація процесу навчання на кафедрі фармацевтичної хімії факультету післядипломної освіти/ М. М. Коваленко, О. І. Михалик. Особливості викладання травматології та ортопедії іноземним студентам у процесі підготовки лікарів загальної практики відповідно до Закону України "Про вищу освіту"/ П. Є. Ковальчук [и др.]. Вивчення судової медицини на до- та післядипломному етапах навчанняу вищих медичних навчальних закладах/ Н. М. Козань [и др.]. Підготовка лікарів-інтернів-травматологів з надання допомоги хворим із термічними ураженнями та їх наслідками/ Г. П. Козинець [и др.]. Підготовка лікарів-інтернів-хірургів з питань надання допомоги хворим із термічними ураженнями/ Г. П. Козинець [и др.]. Сучасні підходи до післядипломної підготовки психіатрів/ В. М. Козідубова [и др.]. Використання інтерактивних технологій на післядипломному етапі практичної підготовки лікарів/ В. М. Козько [и др.]. Використання онлайн-форм для контролю знань лікарів-інтернів/ М. Ю. Колесник, І. С. Качан. Особливості проведення циклу тематичного удосконалення "комп'ютерна томографія в онкології"/ Ю. А. Коломійченко [и др.]. Аналіз післядипломної педагогічної діяльності кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету/ О. К. Колоскова, В. С. Хільчевська. Зміна парадигми навчання лікарів-інтернів/ Ю. В. Котлова, В. Г. Сюсюка, Т. І. Курочкина. Оптимізація післядипломної підготовки сімейних лікарів на кафедрі фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини/ М. М. Кочуєва [и др.]. Щодо підвищення якості підготовки лікарів за фахом "фтизіатрія"/ М. М. Кочуєва, Т. В. Сокол, П. І. Потейко. Досвід проведення дистанційного курсу серед лікарів-інтернів/ В. І. Кравцова [и др.]. Актуальність формування загальногуманітарних компетенцій у післядипломній підготовці медичних фахівців/ В. В. Краснов [и др.]. Мультидисциплінарний підхід у формуванні професійних лікарських компетенцій/ В. В. Краснов [и др.]. Сучасні підходи до вдосконалення післядипломного навчання на прикладі медичного офтальмологічного центру університетської клініки Одеського національного медичного університету/ Н. В. Кресюн. Інтерактивні методи проведення занять в інтернатурі як складова практичноорієнтованого навчання/ В. І. Кривенко [и др.]. Психоемоційний та вегетативний стан лікарів-інтернів на початку професійної діяльності / В. І. Кривенко [и др.]. Впровадження сучасних підходів для покращення практичної підготовки спеціалістів на кафедрі післядипломної освіти лікарів-ортодонтів/ В. Д. Куроєдова, Л. Б. Галич, Ю. К. Сокологорська-Никіна. Багаторічний досвід роботи з лікарями-інтернами/ В. Ф. Куцевляк [и др.]. Досвід проведення семінарів-конференцій за участю слухачів на циклах спеціалізації/ Н. С. Лисенко [и др.]. Проблемне навчання: проблемні ситуації в мисленні та навчанні у післядипломній підготовці медсестер/ О. Н. Литвинова [и др.]. Рівень підготовки лікарів з актуальних питань дерматоонкології на циклах післядипломної освіти/ О. І. Літус, О. О. Ошивалова, О. Л. Зюков. Оптимізація навчального процесу для вдосконалення допомоги новонародженим з перинатальною патологією нервової системи/ Н. В. Ліхачова [и др.]. Дистанційне навчання: інтернет-технології в післядипломній освіті лікарівінтернів/ Н. Г. Лотиш [и др.]. Особливості систем дистанційного навчання/ Г. І. Макуріна. Ділова (рольова) гра - сучасна форма семінарського заняття в системі післядипломної підготовки лікарів/ В. О. Малахов, Г. М. Кошелєва. Традиційні та інноваційні підходи до післядипломного навчання фахівців зі спеціальністі "інфекційні хвороби"/ В. П. Малий [и др.]. Активізація навчання в інтернатурі як запорука якісної підготовки лікарів-інтернів/ С. В. Малик [и др.]. Упровадження професійної компетентності лікарів-інтернів за спеціальністю "педіатрія"/ Ю. В. Марушко, Н. С. Бойко, О. В. Чабанович. Формування комунікативної компетентності лікарів -інтернів за спеціальністю "педіатрія"/ Ю. В. Марушко, Н. С. Бойко, О. В. Чабанович. Особливості підготовки лікарів інтернів вищих медичних навчальних закладів на основі комп'ютерно-орієнтованих технологій навчання/ М. В. Мельничук, В. І. Палійчук. Сучасні підходи до навчання лапароскопічної хірургії в системі післядипломної освіти/ М. А. Мендель [и др.]. Проблеми післядипломної освіти фахівців з медичної психології та психотерапії в сучасних умовах/ Б. В. Михайлов [и др.]. Проблеми підготовки лікарів-інтернів у сучасних умовах/ О. С. Мовчан [и др.]. Підходи до вдосконалення самостійної підготовки лікарів-рефлексотерапевтів у структурі післядипломної освіти/ О. Г. Морозова [и др.]. Безперервна тренінгова система в післядипломній освіті лікарів загальної практики для вдосконалення надання медичної допомоги пацієнтам із гострим коронарним синдромом/ Ю. М. Мостовой, Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко. Дистанційна освіта в професійній освіті лікарів/ Л. Ю. Науменко [и др.]. Щодо формування професійної компетентності лікарів під час самостійної роботи з професійної патології на післядипломному рівні/ Є. Я. Ніколенко [и др.]. Шляхи формування клінічного мислення в лікарів "медицини невідкладних станів"/ В. В. Ніконов [и др.]. Роль науково-навчального центру в післядипломній освіті наркологів Луганської області/ М. О. Овчаренко [и др.]. Післядипломна підготовка фахівців на кафедрі терапії, ревматології та клінічної фармакології Харківської медичної академії післядипломної освіти засобами інтерактивного навчання/ О. А. Опарін [и др.]. Післядипломна освіта з травматології та ортопедії в Українській медичній стоматологічній академії/ С. М. Павленко [и др.]. Викладання курсу тематичного вдосконалення "сучасні аспекти біохімічного скринінгу кардіоваскулярних захворювань" із застосуванням платформи EDX/ С. В. Павлов [и др.]. Місце дистанційного навчання в підвищенні кваліфікації лікарів з підліткової медицини/ Л. К. Пархоменко [и др.]. Особливості викладання на етапі післядипломної підготовки лікарів/ В. І. Пирогова, Л. І. Голота. Запровадження іспиту "Крок-3 фармація" в підготовці провізора-інтерна/ О. Ф. Пімінов, Д. Л. Великий, С. В. Огарь. Формування компетентного фахівця з питань імунопрофілактики інфекційних хвороб/ А. П. Подаваленко, Л. М. Сладкова. Використання інформаційних технологій у системі післядипломної освіти викладачів вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів)/ Х. В. Подковко. Проблемні аспекти якісної підготовки лікарів зі спеціальності "педіатрія"/ Ю. Ф. Полковніков, А. В. Грицай, О. І. Потоцька. Використання ділових ігор у післядипломній освіті лікарів-гігієністів/ Т. М. Попова [и др.]. Сучасні погляди на післядипломну тематичну підготовку ортопедів-травматологів/ А. І. Процик [и др.]. Оптимізація післядипломної підготовки лікарів загальної практики-сімейної медицини за розділом "педіатрія"/ І. І. Редько, О. М. Чакмазова. Післядипломна підготовка інтернів-інфекціоністів на кафедрі інфекційних хвороб Запорізького державного медичного університету/ Ю. Ю. Рябоконь [и др.]. Підвищення ефективності навчання в заочній інтернатурі за спеціальністю "хірургія"/ C. І. Саволюк, М. М. Гвоздяк, Р. О. Балацький. Організація самостійного позааудиторного навчання під час циклів тематичного удосконалення/ С. І. Саволюк, В. А. Ходос, М. Ю. Крестянов. Сучасні освітні технології в підготовці лікарів-інтернів зі спеціальності "дерматовенерологія"/ І. М. Сербіна, Ю. В. Качук. Проблеми післядипломної фармацевтичної освіти в перехідній період/ Г. П. Смойловська. Чи є "КРОК-3" критеріем якості підготовки лікарів-інтернів зі спеціальності/ В. І. Снісарь. Сучасні підходи до підготовки спеціалістів з гігієни праці та професійної патології на післядипломному рівні/ С. І. Ткач [и др.]. Елементи педагогічної логістики у навчальному процесі на опорній кафедрі/ Л. Д. Тондій [и др.]. Особливості викладання хірургії лікарям-інтернам на кафедрі хірургії та трансплантології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика/ О. Ю. Усенко [и др.]. Особливості навчання на циклі тематичного удосконалення з хірургії на кафедрі хірургії та трансплантології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика/ О. Ю. Усенко [и др.]. Питання первинної та вторинної профілактики в підготовці сімейного лікаря/ В. І. Федоренко, Л. М. Кіцула, Б. А. Пластунов. Дистанційне навчання в медицині - реалії та перспективи/ О. М. Хвисюк [и др.]. Особливості організації та проведення навчання інтернів-педіатрів на кафедрі дитячих інфекційних хвороб/ Л. А. Ходак [и др.]. Роль остеопатії в інтеграції навчальних програм з педіатрії/ А. А. Цапок, Г. В. Булак. Результати впровадження самостійної роботи в навчальний процес на кафедрі кардіології та функціональної діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти/ В. Й. Целуйко, А. В. Жадан, О. Е. Матузок. До питання реформування післядипломної медичної освіти/ І. Г. Чабан, Л. С. Шелепетень. Сучасні підходи до навчання лікарів-рентгенологів на циклі спеціалізації/ Р. Ю. Чурилін [и др.]. Організація освітнього процесу підготовки лікарів-інтернів: європейський досвід і система післядипломної освіти в радіології/ О. П. Шармазанова [и др.]. Європейський досвід і система післядипломної освіти в радіології/ О. П. Шармазанова [и др.]. Особливості підготовки лікарів у клінічній ординатурі за спеціальністю "медицина невідкладних станів" у ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України"/ М. І. Шве [и др.]. Ефективність кейс-методу та методу рольової гри у процесі навчання лікарівінтернів/ О. С. Шевченко [и др.]. Якість підготовки сімейних лікарів в інституті сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика/ О. Г. Шекера, В. І. Ткаченко. Компетентнісна модель підготовки та професійного вдосконалення лікарів отоларингологів на післядипломному етапі освіти/ В. О. Шкорботун [и др.]. Впровадження програми для скринінгу та лікування посттравматичного стресового розладу серед людей з вадами слуху/ С. І. Шкробот [и др.]. Досвід підвищення ефективності підготовки лікарів загальної практики - сімейної медицини із циклу "нервові хвороби"/ С. І. Шкробот [и др.]. Формування професійних компетентностей провізорів-інтернів при виконанні самостійної роботи з курсу "фармацевтична технологія"/ Л. І. Шульга, С. В. Огарь, О. В. Лукієнко. Особливості викладання патогенетичної гетерогенності ішемічних інсультів/ В. О. Яворська, О. Б. Бондар, Г. В. Гребенюк. Сучасні підходи до безперервної післядипломної освіти медичних сестер/ П. В. Яворський, С. Д. Поплавська, Т. І. Яворська. Навчально-методичне вдосконалення післядипломної освіти з клінічної фармакології/ О. О. Яковлева [и др.]. Використання інтерактивних лекцій під час проведення передатестаційних циклів на кафедрі патологічної анатомії/ І. І. Яковцова [и др.]. The role of modern methods of intern's training to practical classes/ V. I. Ilchenko [и др.]. Комунікативна підготовка лікаря під час курації пацієнтів/ Н. С. Бек, О. М. Радченко, О. О. Зімба. Оволодіння практичними навичками під час виробничої практики на ІІ-ІІІ курсах медичного факультету/ О. А. Бовкун, Н. О. Палагнюк. Університетські дитячі лікарні/ О. П. Волосовець [и др.]. Освітній процес та університетська клініка/ І. Л. Дюдіна, В. Г. Томілін, І. О. Перешивайлова. Роль університетської клініки у формуванні компетентностей з дисципліни "інфекційні хвороби" у підготовці лікарів/ В. М. Козько [и др.]. Досвід застосування традиційних та інноваційних методів навчання в підготовці лікарів/ І. Ф. Костюк [и др.]. Сучасні можливості організації післядипломного навчання за спеціальністю "хірургія"/ С. І. Саволюк, В. М. Лисенко, О. В. Шуляренко. Правові аспекти навчання студентів в університетських клініках/ В. В. Синиця [и др.]. Значення університетських клінік у підготовці фахівців з клінічної лабораторної діагностики/ Ю. І. Ткач. Створення університетських клінік як пріоритетний напрямок підвищення якості практичної підготовки у вищих медичних навчальних закладах/ М. М. Ткаченко, Н. Л. Морозова, Г. О. Романенко. Симуляційне навчання у циклі "сестринська практика"/ Т. В. Ащеулова, О. М. Ковальова, І. В. Ситіна. Підвищення якості післядипломної медичної освіти шляхом впровадження симуляційного навчання/ К. І. Бодня [и др.]. Застосування симуляційних методів навчання при викладанні дисципліни "догляд за хворими в педіатрії"/ О. Р. Боярчук [и др.]. Сучасні підходи до удосконалення практичних навичок на кафедрі педіатрії у студентів IV курсу медичного факультету/ В. М. Волошинович, Г. М. Пилип'юк, Ю. І. Алексеєва. Досвід методичного та організаційного забезпечення в умовах навчання інтернів у тренінгових центрах/ О. В. Давидович [и др.]. Досвід симуляційного навчання лікарів-ортодонтів на післядипломному етапі у навчально-науковому інституті стоматології та щелепно-лицевої хірургії ХМАПО/ Е. Д. Діасамідзе, К. В. Жуков, Ю. В. Ткаченко. Трикомпонентний практично-орієнтований підхід у додипломній та післядипломній підготовці лікарів з дисципліни "внутрішні хвороби" за допомогою інтерактивних тренажерів/ Л. В. Журавльова, Н. А. Лопіна. Сучасні підходи до підготовки лікарів-інтернів ортопедів-травматологів в умовах симуляційного тренінгового центру/ С. Й. Запорожан [и др.]. Використання методики симуляційного навчання при вивченні дисципліни "урологія" в іноземних студентів/ Т. З. Земан-Габур, Р. Р. Антонів. Роль навчально-практичного центру в покращенні засвоєння студентами практичних навичок з дисципліни "оперативна хірургія і топографічна анатомія"/ В. О. Кавин [и др.]. Можливості використання ділових ігор у симуляційному навчанні медичних фахівців/ В. А. Киричок. Використання симуляційних методів навчання в структурі підготовки медичних сестер окр "бакалавр" за програмою "медсестринство в психіатрії та наркології"/ Г. М. Кожина, І. М. Стрельнікова, К. О. Зеленська. Удосконалення мануальних навичок студентів стоматологічного факультету в умовах сучасної медичної освіти/ А. Ю. Кордіяк, М. М. Сегал. Симуляційне навчання у підготовці лікарів-інтернів зі спеціальності "хірургія"/ І. А. Криворучко, С. М. Тесленко, А. Г. Дроздова. Медичні 3D тренажери в системі підготовки фахівців з інвазивної хірургії/ В. В. Лазоришинець [и др.]. Симуляційне навчання у підготовці високопрофесійних фахівців/ Н. Д. Лантухова [и др.]. Застосування симуляційного навчання у підготовці студентів із дисципліни "акушерство та гінекологія"/ Т. О. Лоскутова [и др.]. Новітні технології відпрацювання практичних навичок за спеціальністю "клінічна лабораторна діагностика"/ Г. Г. Луньова [и др.]. Симуляційне навчання - якісно новий підхід до вивчення студентами акушерства/ Л. М. Маланчук [и др.]. Досвід проведення симуляційних занять у процесі спільного навчання лікарів інтернів різних спеціальностей/ О. Р. Макар [и др.]. Підходи навчання практичних навичок у студентів з урахуванням психофізичних мотивацій/ Н. П. Махлинець, М. В. Пюрик. Симуляційні технології у формуванні професійних компетенцій зі спеціальності "мікробіологія, вірусологія та імунологія" у медичних університетах/ В. В. Мінухін [и др.]. Симуляційні технології як метод мотивації у вищій медичній освіті/ О. Б. Овчаренко [и др.]. Питання симуляцийного навчання у процесі підготовки бакалаврів медицини/ Т. С. Оспанова [и др.]. Можливість застосування симуляційного навчання для викладання педіатрії іноземним студентам/ Г. А. Павлишин [и др.]. Елементи симуляційного навчання у викладанні дитячих інфекційних хвороб/ Т. М. Пахольчук, О. В. Усачова. Симуляційні технології у навчальному процесі кафедри клінічної фармакології ІПКСФ НФАУ/ О. Ф. Пімінов [и др.]. Симуляційне навчання в медичних закладах освіти/ О. І. Різник. Нові інноваційні форми навчання у львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького/ О. Є. Січкоріз, Т. С. Колач. Деякі аспекти симуляційних методів навчання в медицині/ І. В. Сорокіна [и др.]. Необхідність симуляційного методу у вивченні педіатрії/ А. В. Товма, М. В. Пацера, О. В. Соляник. Значення реалістичності симуляційного середовища для ефективності засвоєння практичних навичок/ В. В. Флуд, І. І. Солонинко. Проблеми та перспективи навчання студентів-медиків/ Т. В. Фролова [и др.]. Симуляційне навчання в медичній освіті/ М. М. Хаустов [и др.]. Діяльність ресурсного тренінгового центру ХМАПО - нового еволюційного здобутку дидактики післядипломної підготовки лікарів-наркологів/ О. М. Хвисюк [и др.]. Симуляційні методи при вивчені дисципліни "психіатрія" в структурі підготовки медичних сестер ОКР "Магістр"/ А. О. Черкасова, Г. О. Самардакова. Симуляційна підготовки студентів - важливий елемент комплексного засвоєння навчального матеріалу з дисципліни "екстрена та невідкладна медична допомога"/ М. І. Швед [и др.]. Застосування симуляційних методів навчання в акушерстві та гінекології/ М. О. Щербина, О. О. Кузьміна. Application of simulation technologies in teaching of theoretical disciplines in medical university/ L. V. Chernobay [и др.]. Improving patient safety by using simulation training in medical education/ H. І. Кlishch, N. О. Fedchyshyn, N. І. Yelahina. Моделювання клінічних ситуацій - стандарт симуляційного навчання на кафедрі неонатологіі/ Т. М. Клименко, Т. В. Сандуляк, О. А. Сердцева. Парадигма формування сучасної медичної допомоги хворим та ураженим терапевтичного профілю/ О. В. Більченко [и др.]. Організація проведення первинної військово-професійної підготовки в ТДМУ імені І. Я. Горбачевського/ А. А. Гудима [и др.]. Актуальні проблеми військово-медичної підготовки спеціалістів фармації у системі післядипломної освіти/ О. Ф. Пімінов, Г. Я. Подгайний. Проблеми методології викладання військової терапії/ О. М. Радченко, О. Й. Комариця, А. Л. Філіпюк. Досвід підготовки студентів - медиків за програмою офіцерів медичної служби запасу. Відновлення традицій-впровадження сучасного/ О. Ю. Сорокіна [и др.]. Використання сучасних інтернет-технологій у навчанні лікарів із питань профілактики серцево-судинних захворювань у військовослужбовців/ І. М. Ткачук.
Примірники :ЧЗ(1)
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В. К., Ілащук Т. О., Шилов М. В. , Абдуль, Рахман Кутайні
Назва : Статеві та вікові особливості гомеостазіологічної ланки гострих форм ішемічної хвороби серця
Місце публікування : Галицький лікар. вісн: Науково-практичний часопис. - Івано-Франківськ: Івано-Франків. мед. академія, 2010. - Т. 17, N 3. - С. 107-109. (Шифр ГУ1/2010/17/3)
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В.К., Владковський І.К., Поліщук О.Ю., Ілащук Т.О., Гречко С.І., Іванчук П.Р., Турубарова-Леунова Н.А., Тащук І.А., Ель-Халіфа С.М., Міссауі Хашмі
Назва : Статеві аспекти розвитку кардіальної патології
Місце публікування : Буковин. мед. вісн. - 2004. - Т. 8, № 3-4. - С. 92-95. (Шифр БУ5/2004/8/3/4)
Знайти схожі

20.

Назва журналу :Серце і судини -2011р.,N 2
Цікаві статті :
Зербино Д. Д. Системная экологическая теория этиологии и развития самых распространенных заболеваний сосудов/ Д. Д. Зербино (стр.6-11)
Амосова Е. Н. От лечения атеросклероза к модификации прогноза: фокус на липидоснижающую терапию. Часть 2/ Е. Н. Амосова (стр.12-23)
Соколов М. Ю. Новые показания для реваскуляризации миокарда в современной кардиологии/ М. Ю. Соколов (стр.24-27)
Руденко Ю. В. Рекомендации Европейского общества кардиологов 2010 года по реваскуляризации миокарда/ Ю. В. Руденко, И. С. Ковалева (стр.28-44)
Мишалов В. Г. Лечение хронической венозной недостаточности нижних конечностей. Часть 5/ В. Г. Мишалов, Н. Ю. Литвинова (стр.45-48)
Непосредственные результаты при повторном шунтировании коронарных артерий у больных ишемической болезнью сердца , В. И. Урсуленко, А. В. Руденко (стр.49-56)
Аналіз клінічних варіантів та форм синдрому хребтової артерії у хворих з екстравазальною компресією в сегменті V1-V2 залежно від віку , В. Г. Мішалов, Л. М. Яковенко (стр.57-64)
Влияние уменьшения ЧСС с помощью комбинации ивабрадина с β-адреноблокаторами по сравнению с монотерапией β-адреноблокаторами на систолическую функцию сердца больных, перенесших инфаркт миокарда с зубцом Q , Е. Н. Амосова, Сюй Яо (стр.65-75)
Мангилёва Т. А. Особенности суточной динамики артериального давления у больных с артериальной гипертензией при постоянной и переменной частоте сокращений желудочков сердца/ Т. А. Мангилёва (стр.76-82)
Вплив силденафілу на толерантність до фізичного навантаження, виразність задишки та стан функції ендотелію у хворих з легеневою артеріальною гіпертензією , К. М. Амосова, Л. Ф. Конопльова (стр.83-88)
Кадочников С. В. Результаты эндовенозной лазерной коагуляции у пациентов с различным диаметром приустьевого отдела большой подкожной вены/ С. В. Кадочников (стр.89-94)
Ермолаев Е. В. Ранение бедренных сосудов, осложненное аррозивным кровотечением, и успешное экстраанатомическое шунтирование/ Е. В. Ермолаев (стр.95-100)
Мишалов В. Г. Сравнительная эффективность антитромбоцитарных препаратов для проходимости инфраингвинальных шунтов у пациентов с хронической недостаточностью кровообращения нижних конечностей/ В. Г. Мишалов, Н. Ю. Литвинова (стр.101-107)
Биомаркеры при сердечной недостаточности - новые ориентиры лечебной тактики? , В. А. Визир, В. В. Попов (стр.108-113)
Тащук В. К. Сучасні уявлення про діагностику і лікування хронічної серцевої недостатності: місце блокаторів рецепторів ангіотензину/ В. К. Тащук, Т. О. Ілащук (стр.114-118)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
Статистика
за 27.07.2024
Кількість запитів 35668
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)