На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Оболенська, М. Ю.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 19
Показані документи с 1 за 19
1.


   
    Гіпергомоцистеїнемія, поширеність серед здорових та хворих на судинні ураження,зв'язок зі станом вітамінів В2, В6 та В 12 та поліморфізмом за геном метилентетрагідрофолатредуктази [Текст] / О.О. Пентюк [та ін.] // Буковин. мед. вісн. - 2005. - Т. 9, N 2. - С. 189-192.


Дод.точки доступу:
Пентюк, О.О.; Луцюк, М.Б.; Андрушко, І.І.; Шевчук, С.В.; Безсмертна, Г.В.; Оболенська, М.Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

2.


   
    Деякі аспекти регуляції транскрипції гена глутатіон-І-трансферази З1-1 у плаценті людини [Текст] / А.М. Слончак, О.П. Марценюк, Й. Жешовська-Вольни та ін // Укр. біохім. журн. - 2007. - Т. 79, N 4. - С. 67-75.


Дод.точки доступу:
Слончак, А.М.; Марценюк, О.П.; Жешовська-Вольни, Й.; Відлак, П.; Оболенська, М.Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

3.


   
    Цитотоксичний вплив гомоцистеїну на клітини трофобласта плаценти людини [Текст] / О.П. Марценюк, Б. Хупертц, М. Сіветц та ін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 166.
ДРНТІ

Рубрики: ПЛАЦЕНТАРНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ--PLACENTAL INSUFFICIENCY
   ЦИТОТОКСИНЫ--CYTOTOXINS



Дод.точки доступу:
Марценюк, О.П.; Хупертц, Б.; Сіветц, М.; Мішланова, Ш.; Оболенська, М.Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

4.
Шифр: УУ1/2009/81/1
   Журнал

Український біохімічний журнал [Текст] : Науково-теоретичний журнал. - Київ : Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, 1926 - . - ISSN 02018470. - Виходит раз на два місяця
2009р. т.81 N 1
Зміст:
Слончак, А. М. Структура і функції глутатіон-S-трансферази P1-1 / А.М. Слончак, М.Ю. Оболенська. - С.5-13.
Шостя, А. М. Роль активних форм кисню в регуляції сперматогенезу та заплідненні у ссавців / А.М. Шостя. - С.14-22.
Вплив діелектричної проникності та температури середовища інкубації на гальмівний ефект еозину y на АТР-азу актоміозину гладенького м'яза матки. - С.23-30.
Біологічна активність нативних і модифікованих ліпополісахаридів Pragia fontium. - С.31-40.
Портативна сенсорна система для визначення фенолів на основі молекулярно-імпринтованих полімерів з каталітичними властивостями. - С.41-51.
Зміни співвідношення ліпідних компонентів жовчі щурів при застосуванні нейропептиду бомбезину. - С.52-58.
Аналіз сигнальних шляхів, активованих нікотиновими ацетилхоліновими рецепторами у клітинах B-лімфоцитарного походження. - С.59-66.
Флуоресцентні похідні субодиниці В дифтерійного токсину та взаємодія їх із клітинами лінії vero. - С.67-77.
Genes expression of calcium signaling molecules in salivary glands of Drosophila melanogaster larvae. - С.78-81.
Структурно-динамічні властивості апікальної та мітохондріальної мембран ентероцитів при експериментальній ентеропатології та спосіб її корекції. - С.82-88.
Марченко, М. М. Особливості фракційного складу глікопротеїнів сироватки крові щурів під час росту карциноми Герена за різного забезпечення організму вітаміном А / М.М. Марченко, І.О. Шмараков, М.В. Пасайлюк. - С.89-98.
Грабовецька, Є. Р. Активність ензимів утилізації альдегідів у серці щурів різного віку під час імобілізаційного стресу / Є.Р. Грабовецька, В.В. Давидов. - С.99-104.
Заічко, Н. В. Вплив аніонів гідросульфіду, дитіоніту, сульфіту, тіосульфату та сульфату на агрегацію тромбоцитів людини / Н.В. Заічко, О.О. Пентюк. - С.105-113.
Филимоненко, В. П. Антиоксидантные эффекты L-аргинина в сердце крыс при экспериментальном рабдомиолизе / В.П. Филимоненко, И.В. Никитченко, П.А. Калиман. - С.114-121.
Чекман, І. С. Наночастинки: властивості та перспективи застосування / І.С. Чекман. - С.122-129.
Редіна, В. В. Наукова бібліотека інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України / В.В. Редіна. - С.130-134.
Правила оформлення статей для авторів. - С.135-137.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

5.


    Слончак, А. М.
    Структура і функції глутатіон-S-трансферази P1-1 [Текст] / А.М. Слончак, М.Ю. Оболенська // Укр. біохім. журн. - 2009. - Т. 81, N 1. - С. 5-13.
ДРНТІ

Рубрики: ФЕРМЕНТЫ--ENZYMES
   ПРОТЕИНКИНАЗЫ--PROTEIN KINASES

   ГЛУТАТИОН--GLUTATHIONE

   ЛИГАНДЫ--LIGANDS

Анотація: Глутатіон-S-трансфераза Р1-1 (GSTP1-1) є багатофункціональним ензимом, який захищає клітину від дії генотоксичних чинників та апоптозу. У цьому огляді узагальнено сучасні дані щодо будови молекули глутатіон-S-трансферази Р1-1 та його функцій, показано зв'язки між його структурними особливостями та каталітичними властивостями. Порівнюються структурно-функціональні особливості ізоформи Р1 з іншими глутатіон-S-трансферазами. Головний акцент в огляді зроблено на нещодавно відкритих властивостях ензиму модулювати роботу сигнальних шляхів та забезпечувати внутрішньоклітинне зберігання і метаболізм оксиду азоту.


Дод.точки доступу:
Оболенська, М.Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

6.


   
    MALDI-TOF мас-спектрометрія у дослідженні високомолекулярних біологічних сполук [Текст] / Л.В. Порубльова, А.В. Ребрієв, Т.Ю. Громовий и др // Укр. біохім. журн. - 2009. - Т. 81, N 3. - С. 46-56.
ДРНТІ

Рубрики: МАСС-СПЕКТРОМЕТРИЯ--SPECTRUM ANALYSIS, MASS
   БЕЛКИ--PROTEINS

Анотація: MALDI-TOF (Matrix Assisted Laser Desorption/Ionization Time of Flight) - мас-спектрометрія, яка базується на матрично активованій лазерній десорбційній іонізації з час-прольотним аналізатором. Завдяки інформативності, точності та високій продуктивності нині вона стала незамінним методом дослідження високомолекулярних біологічних сполук, включаючи протеїни, нуклеїнові кислоти та ліпіди. Можливість ідентифікувати протеїни за допомогою MALDI-TOF мас-спектрометрії обумовило розвиток протеоміки і дотепер використовується як один із важливих її інструментів.MALDI-TOF мас-спектрометрія успішно застосовується також для дослідження протеїн-протеїнових взаємодій, взаємодії протеїнів із нуклеїновими кислотами і вивчення модифікації цих сполук. В огляді розглянуто сучасний стан MALDI-TOF мас-спектрометрії, її можливості, обмеження та новітні досягнення.


Дод.точки доступу:
Порубльова, Л.В.; Ребрієв, А.В.; Громовий, Т.Ю.; Міня, І.Й.; Оболенська, М.Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

7.


   
    Рівень низькомолекулярних тіолів та фолатів у плаценті людини [Текст] / О.П. Марценюк, Ш. Мішланова, К.Л. Романець та ін // Укр. біохім. журн. - 2009. - Т. 81, N 4. - С. 94-105.
ДРНТІ

Рубрики: ПЛАЦЕНТА--PLACENTA
   ГОМОЦИСТЕИН--HOMOCYSTEINE

Кл.слова (ненормовані):
АМИНОТИОЛЫ -- ФОЛАТЫ
Анотація: Плацента є органом, в якому відбуваються активні метаболічні процеси і формується певний кількісний та якісний набір речовин, що потрапляють до плоду. З огляду на високий рівень акушерської патології в Україні, в т.ч. прееклампсії, анемії тощо, ми вважали доцільним дослідити у плаценті людини фолатзалежні процеси, з порушенням яких пов'язане виникнення багатьох ускладнень вагітності. Дослідження проводили на 38 зразках зрілої плаценти за перебігу вагітності у жінок без порушень та на 58 зразках за вагітності з ускладненнями, які досить поширені в Україні. У зразках плаценти визначали рівень фолатів і компонентів метіонінового циклу - метіоніну та гомоцистеїну, цистеїну і глутатіону, а також досліджували поліморфізм метилентетрагідрофолатредуктази (MTHFR), яка каталізує необоротне перетворення 5,10-метилентетрагідрофолату на 5-метилтетрагідрофолат - донор метильної групи до метіонінового циклу. З'ясували, що мутантні генотипи MTHFR - С677Т та Т677Т - присутні здебільшого у плаценті під час ускладненого перебігу вагітності. В разі ускладненої вагітності і носійства С/Т-генотипу MTHFR вміст досліджуваних нами амінотіолів та фолатів у її зразках вірогідно, хоча і з неоднаковою спрямованістю, асоціюється з рівнем гомоцистеїну - типового маркера фолатзалежного метіонінового циклу та пов'язаних із ним процесів. Позитивна кореляція гомоцистеїну з рівнем цистеїну є найістотнішою і спостерігається майже в усіх зразках плаценти (за винятком одного) незалежно від генотипу та наявності/відсутності ускладнень вагітності, що, згідно з нашим припущенням, свідчить про можливість транссульфування гомоцистеїну у плаценті людини.
Плацента - это орган, в котором происходят активные метаболические процессы и формируется определенный количественный и качественный набор веществ, оступающих в плод. В связи с высоким уровнем акушерской патологии в Украине, в частности преэклампсии, анемии и др., мы исследовали в плаценте человека фолатзависимые процессы, с нарушением которых связывают возникновение осложнений беременности. Исследование проведено на 38 образцах зрелой плаценты, полученных после беременности без осложнений, и на 58 образцах, полученных после беременности с распространенными в Украине осложнениями. Мы определили уровень фолатов, компонентов метионинового цикла - метионина и гомоцистеина, связанных с метиониновым циклом цистеина и глутатиона, а также исследовали полиморфизм метилентетрагидрофолатредуктазы (MTHFR), которая катализирует необратимое превращение 5,10-метилентетрагидрофолата в 5-метилтетрагидрофолат - донор метильной группы в метиониновом цикле. Выяснилось, что генотипы С677Т- и Т677Т MTHFR чаще всего наблюдаются в образцах с осложнениями беременности. В образцах плаценты после осложнений беременности и при носительстве С/T-генотипа MTHFR уровень всех исследованных аминотиолов и фолатов статистически достоверно, но с неодинаковым направлением, ассоциируется з уровнем гомоцистеина как типичного маркера фолатзависимого метионинового цикла и связанных с ним процессов. Положительная корреляция гомоцистеина с уровнем цистеина является наиболее значительной и прослеживается во всех вариантах (кроме одного) в зависимости от генотипа, а также наличия-отсутствия осложнений беременности, что в соответствии с нашим предположением не исключает возможного существо вания пути транссульфирования гомоцистеина в плаценте человека.
Human placenta is an active metabolic organ. It defines a final set of quantitative and qualitative substances, transferred to the fetus. In view of high level of obstetric complications in Ukraine, in particular, preeclampsia, anemia, etc., we have undertaken a study of folate-dependent metabolism in human placenta. Disturbances of folatedependent metabolism are considered as causes of pregnancy complications. Investigations carried out on 38 samples of term placenta, obtained after physiological pregnancy, and 58 samples obtained after pregnancy with wide-spread complications typical of Ukraine. We have estimated the level of folate, components of methionine cycle - methionine and homocysteine, and related with methionine cycle cysteine and glutathione and polymorphism of methylentetrahydrofolate reductase (MTHFR) catalyzes the irreversible conversion of 5,10-methyl-enetetrahydrofolate to 5-ethyltetrahydrofolate, which serves as supplier of methyl group for methionine cycle. We have revealed, that C677T and T677T genotypes of MTHFR are represented more frequently in the samples from complicated pregnancies. In the samples-carriers of C/T genotype of MTHFR and in the group with complicated pregnancies the content of aminothiols and folates correlate in different directions with homocysteine level which serves as a marker of folate-dependent methionine cycle and related processes. On the basis of possitive correlation between homocysteine and cysteine in all investigated groups with different genotypes and the presence/absence of obstetrical complication we suggest the existence of transsulfuration pathway of homocysteine in the human placenta.


Дод.точки доступу:
Марценюк, О.П.; Мішланова, Ш.; Романець, К.Л.; Теплюк, Н.М.; Оболенська, М.Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

8.


   
    Вплив гомоцистеїну на структуру та функції трофобласта плаценти людини [Текст] / О.П. Марценюк, К.Л. Романець, М.Ю. Оболенська, Б. Хупертц // Укр. біохім. журн. - 2009. - Т. 81, N 5. - С. 40-49.
ДРНТІ

Рубрики: ГОМОЦИСТЕИН--HOMOCYSTEINE
   ПЛАЦЕНТА--PLACENTA

   ФОЛИЕВАЯ КИСЛОТА--FOLIC ACID

Анотація: Підвищений рівень гомоцистеїну у крові вагітної є фактором ризику для порушення функцій плаценти та виникнення дефектів у розвитку плода. В наших дослідженнях установлено, що за підвищеної концентрації гомоцистеїну в культуральному середовищі (від 20 до 80 мкМ) відбувається посилення процесів апоптозу, інгібування проліферації, порушення структури трофобласта плаценти та дещо незначна активація транссульфування. Активація шляху транссульфування свідчить про здатність плаценти деякою мірою запобігати підвищеним концентраціям гомоцистеїну.
Повышенный уровень гомоцистеина в крови беременных является фактором риска, вызывающим нарушение функций плаценты и возникновение дефектов развития плода. Наши исследования показали, что в условиях повышенных концентраций гомоцистеина в культуральной среде (от 20 до 80 мкМ) происходит повышение процессов апоптоза, ингибирование пролиферации, нарушение структуры трофобласта плаценты и, в некоторой степени, активация процесса транссульфирования. Активация транссульфирования свидетельствует о способности плаценты в какой-то мере противостоять повышенным концентрациям гомоцистеина.
Elevated level of homocysteine in blood serum of pregnant women is the risk factor for placental malfunction and fetal abnormalities. Our study has shown the activation of apoptosis, inhibition of proliferation, destruction of placental trophoblast and activation of the transsulfuration pathway under elevated homocysteine level in the incubation medium in the range of 20-80 ОјМ. The activation of the transsulfuration pathway indicates that placenta may to some extent withstand elevated homocysteine level.


Дод.точки доступу:
Марценюк, О.П.; Романець, К.Л.; Оболенська, М.Ю.; Хупертц, Б.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

9.
Шифр: УУ1/2010/82/1
   Журнал

Український біохімічний журнал [Текст] : Науково-теоретичний журнал. - Київ : Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, 1926 - . - ISSN 02018470. - Виходит раз на два місяця
2010р. т.82 N 1
Зміст:
Капля, А. А. Функционирование Na+,K+-ATP-азы в поляризованных клетках / А. А. Капля, В. С. Морозова. - С.5-20
Просторова будова каліксарен-амінофосфонових кислот є суттєвою для прояву їхньої інгібуючої дії на Nа+,K+-ATP-азну активність у плазматичних мембранах гладеньком’язових клітин. - С.21-33
Інші автори: Векліч Т. О., Кальченко В. І., Шкрабак О. А., Родік Р. В., Бойко В. І., Костерін С. О.
Наличие двух различных активных центров на тиаминсвязывающем протеине плазматических мембран синаптосом. - С.34-41
Інші автори: Пархоменко Ю. М., Строкина А. А., Пилипчук С. Ю., Степаненко С. П., Чеховская Л. И., Донченко Г. В.
Шатурський, О. Я. Дія 3-децилоксикарбонілметил-4-метил-5-(beta-гідроксіетил)тіазолій хлориду на струм К+іонними каналами, утвореними ністатином у бішаровій ліпідній мембрані / О. Я. Шатурський, О. В. Романенко, Н. Г. Гіммельрейх. - С.42-51
Данилович, Г. В. Реєстрація К+-рівноважного потенціалу на плазматичній мембрані клітин міометрія і вивчення його модуляції NOx та H2O2 методом протокової цитометрії / Г. В. Данилович, Ю. В. Данилович, В. Ф. Горчев. - С.52-61
Бобровник, С. А. Влияние полиреактивных иммуноглобулинов сыворотки крови на определение аффинности сывороточных антител / С. А. Бобровник, М. А. Демченко, С. В. Комисаренко. - С.62-69
Взаємозв’язки між антиоксидантною активністю, гепатопротекторною дією похідних монохроманів, триметилфенолів та енергетичними квантово-хімічними і структурними параметрами. - С.70-76
Інші автори: Губський Ю. І., Горюшко Г. Г., Маковецький В. П., Літвінова Н. В., Марченко О. М., Бабенко Л. П., Величко О. М., Олар В. В.
Вплив неперервного та імпульсного ультразвуку на реакцію суперпреципітації актоміозину скелетних м’язів кроля. - С.77-81
Інші автори: Мединська К. О., Шелюк О. В., Омельянюк В. С., Нурищенко Н. Є., Пелюх Л. І.
Драгущенко, О. О. Первинний аналіз результатів всегеномного пошуку генів відповіді на дію інтерферону альфа / О. О. Драгущенко, Б. Т. Токовенко, М. Ю. Оболенська. - С.82-89
Експресія мРНК 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатази-2 та її альтернативних сплайс-варіантів у щурів з експериментальним цукровим діабетом. - С.90-99
Інші автори: Липова Н. М., Мінченко Д. О., Ратушна О. О., Божко І. В., Tсучігарa K., Есумі Г., Мінченко О. Г.
Галкін, О. В. Зміни в експресії генів, зумовлені надекспресією транскрипційного фактора ZXDC в ембріональних клітинах нирки лінії HEK293 / О. В. Галкін, О. Г. Мінченко. - С.100-107
Протекторна дія виноградних вин за нітрозативного стресу, зумовленого експериментальним цукровим діабетом. - С.108-116
Інші автори: Дрель В. Р., Гнатуш А. Р., Яланецький А. Я., Гержикова В. Г., Мізін В. І., Загоруйко В. А., Сибірна Н. О.
Роль Src-тирозинкіназ у підвищенні проникності кровоносних судин при експериментальному виразковому коліті. - С.117-122
Інші автори: Толстанова Г. М., Хоменко Т. А., Остапченко Л. І., Сабо Ш., Шандор С.
Ингибиторы тромбина, обладающие антибактериальной активностью. - С.123-129
Інші автори: Поярков А. А., Тимошок Н. А., Спивак Н. Я., Пояркова С. А.
Виноградова, Р. П. Рашба Олена Яківна – талановитий вчений і організатор науки (До 100-річчя від дня народження 11.02.1910 – 25.10.1973 рр.) / Р. П. Виноградова. - С.130-136
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

10.


    Драгущенко, О. О.
    Первинний аналіз результатів всегеномного пошуку генів відповіді на дію інтерферону альфа [Текст] / О. О. Драгущенко, Б. Т. Токовенко, М. Ю. Оболенська // Укр. біохім. журн : науково-теоретичний журнал. - 2010. - Т. 82, N 1. - С. 82-89 . - ISSN 0201-8470
Анотація: У роботі проведено первинний аналіз потенційних генів відповіді на дію ІФНalpha, які було виявлено у процесі пошуку їх в геномі щура за допомогою розробленої в нашій лабораторії програми COTR ASIF. З цією метою застосовано веб-інструменти FatiGO і GOTM, з використанням системи IHOP проведено пошук у літературі, гени класифіковані за концептуальною схемою «Онтології генів» (ОГ, англ. «Gene Ontology») та ранжировані за першочерговістю їх для експериментальної перевірки. Базуючись на результатах проведеного аналізу, серед 162 генів імовірної первинної відповіді на дію ІФНalpha виокремили групу із 61 гена, для яких існують експериментальні підтвердження відповіді їх на дію ІФНalpha; для інших генів з нашого переліку (101) таких підтверджень не знайдено, тобто вони «невідомі» як такі, що регульовані інтерфероном. На основі функціонального аналізу «невідомих» генів за схемою «Онтології генів» виявлено, що ця група є збагаченою на гени функціональної категорії «компонент синапсу». Ця категорія представлена трьома генами Rattus norvegicus: PRKCA-binding protein, NMDAR–L, GABAA – receptor subunit alpha-2. Серед 162 генів імовірної первинної відповіді на дію ІФНalpha виявлено збагачену категорію «імунна відповідь», що містить ген Mbl1, який також належить до групи «невідомих». Ці гени обрано першими на черзі для подальшої експериментальної перевірки регуляції їх інтерфероном.


Дод.точки доступу:
Токовенко, Б. Т.; Оболенська, М. Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

11.
Шифр: УУ1/2011/83/1
   Журнал

Український біохімічний журнал [Текст] : Науково-теоретичний журнал. - Київ : Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, 1926 - . - ISSN 02018470. - Виходит раз на два місяця
2011р. т.83 N 1
Зміст:
Оболенська, М. Ю. Фолатзалежні процеси у плаценті людини: експресія генів, амінотіоли, проліферація і апоптоз / М. Ю. Оболенська, Р. Р. Родрігес, О. П. Марценюк. - С.5-17
Effect of glutamine or glucose deprivation on the expression of cyclin and cyclin-dependent kinase genes in glioma cell line U87 and its subline with suppressed activity of signaling enzyme of endoplasmic reticulum-nuclei-1. - С.18-29
Інші автори: Minchenko D. O., Hubenya O. V., Terletsky B. M., Moenner M., Minchenko O. H.
Исследование производных 5-амино-4-ациламино-1Н-пиразола в качестве ингибиторов фурина. - С.30-37
Інші автори: Кибирев В. К., Осадчук Т. В., Вадзюк О. Б., Шаблыкин О. В., Козаченко А. П., Чумаченко C. А., Попильниченко С. В., Броварец В. С.
Каліксарен С-107 збільшує спорідненість Na+,К+-АТР-ази плазматичної мембрани гладеньком’язових клітин до уабаїну. - С.38-44
Інші автори: Векліч Т. О., Шкрабак О. А., Родік Р. В., Кальченко В. І., Костерін С. О.
Вивчення взаємодії 2′-5′-олігоаденілатів та їхніх аналогів із протеїнами за допомогою флуоресцентної спектроскопії. - С.45-53
Інші автори: Ткачук З. Ю., Дубей Л. В., Ткачук В. В., Ткачук Л. В., Лосицький М. Ю., Ящук В. М., Дубей І. Я.
Конформаційне різноманіття і фізичні властивості 1,2-дидезоксирибофуранози-5-фосфату - модельної мономерної ланки ДНК. - С.54-68
Інші автори: Ніколаєнко Т. Ю., Булавін Л. А., Говорун Д. М., Мисюра О. О.
Оценка протеинсинтезирующей функции печени при экспериментальном гепатите. - С.67-68
Інші автори: Грищенко В. А., Томчук В. А., Литвиненко О. М., Чернышенко В. А., Грищук В. И., Платонова Т. Н.
Фоменко, О. З. Протеїни астроглії у мозку щурів за експериментального хронічного гепатиту та дії 2-оксоглутарату / О. З. Фоменко, Г. О. Ушакова, С. Г. Пієржиновський. - С.69-76
Солдатов, А. А. Связывание кислорода кровью морских рыб в условиях экспериментальной гипотермии / А. А. Солдатов, И. А. Парфенова. - С.77-82
Твердофазно-екстракційне концентрування БСА. - С.83-86
Інші автори: Халаф В. А., Васильченко О. А., Левчик В. М., Зайцева Г. М.
Виноградова, Р. П. Розвиток наукових досліджень з нейрохімії в Інституті біохімії у 1931-1940 рр. / Р. П. Виноградова, В. М. Данилова. - С.87-98
Пхакадзе Георгій Олександрович. До 70-річчя від дня народження. - С.107-108
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

12.


    Оболенська, М. Ю.
    Фолатзалежні процеси у плаценті людини: експресія генів, амінотіоли, проліферація і апоптоз [Текст] / М. Ю. Оболенська, Р. Р. Родрігес, О. П. Марценюк // Укр. біохім. журн : Науково-теоретичний журнал. - 2011. - Т. 83, N 1. - С. 5-17 . - ISSN 0201-8470
Анотація: У роботі наведено коротку інформацію про фолатзалежні процеси у клітині і про численні захворювання, які супроводжуються гіпергомоцистеїнемією. Детальніші відомості надаються щодо фолатзалежних процесів у плаценті людини, а саме щодо вмісту амінотіолів за різних алельних варіантів гена метилентетрагідрофолат-редуктази та фізіологічного перебігу вагітності і прееклампсії. Існуючі відомості щодо експресії і каталітичної активності відповідних ензимів систематизовано і доповнено власними результатами, які вперше засвідчили функціонування шляху транссульфування у плаценті людини. Цей шлях активується у плацентарних експлантах паралельно зі зниженням проліферації і підвищенням апоптозу за умов, які імітують гіпергомоцистеїнемію. Наведені дані вказують на важливість фолатзалежних процесів у плаценті для її нормального функціонування.


Дод.точки доступу:
Родрігес, Р. Р.; Марценюк, О. П.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

13.
Шифр: УУ1/2012/84/4
   Журнал

Український біохімічний журнал [Текст] : Науково-теоретичний журнал. - Київ : Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, 1926 - . - ISSN 02018470. - Виходит раз на два місяця
2012р. т.84 N 4
Зміст:
Жерносеков, Д. Д. Роль плазминоген/плазмина в функционировании клеток крови / Д. Д. Жерносеков, Е. И. Юсова, Т. В. Гриненко. - С.5-19
Родрігес, Р. Р. Стехіометрична модель фолатзалежного метаболізму одновуглецевих груп у плаценті людини / Р. Р. Родрігес, І. С. Лущик, М. Ю. Оболенська. - С.20-31
Вплив противірусних речовин різної хімічної природи на експресію генів ІФНα, ПКР, ОАС1а i РНК-ази L. - С.32-40
Інші автори: Драгущенко О. О., Міня І. Й., Полєжаєва Т. А., Старосила Д. Б., Карпова І. С., Оболенська М. Ю., Рибалко С. Л.
Effect of short-term salt stress on oxidative stress markers and antioxidant enzymes activity in tocopherol-deficient Arabidopsis thaliana plants. - С.41-48
Інші автори: Semchuk N. M., Vasylyk Yu. V., Lushchak Ok. V., Lushchak V. I.
Вплив N-стеароїлетаноламіну на інтенсивність фрагментації ДНК у пухлинній та позапухлинній тканинах кори надниркових залоз людини. - С.49-53
Інші автори: Левчук Н. І., Пушкарьов В. М., Ковзун О. І., Микоша О. С., Гула Н. М., Тронько М. Д.
ATP-азна активність актоміозинового комплексу скелетних м’язів кроля за дії ультразвуку. - С.54-60
Інші автори: Мединська К. О., Нурищенко Н. Є., Пелюх Л. І., Шелюк О. В.
Антитоксичні ефекти N-стеароїлетаноламіну в суспензії та у складі нанокомпозитного комплексу в органах мишей з карциномою Льюїс за введення доксорубіцину. - С.61-69
Інші автори: Ґудзь Є. А., Гула Н. М., Хмель Т. О., Горідько Т. М., Башта Ю. М., Панчук Р. Р., Стойка Р. С., Рябцева А. О., Заіченко О. С.
Захарян, Г. В. Изменения содержания гликолипидов, сфингозина и цитокинов в головном мозгу крыс при его экспериментальном отеке / Г. В. Захарян. - С.70-73
Определение АФК в присутствии биологически активных веществ по флуоресценции пористого кремния. - С.74-78
Інші автори: Шевченко В. Б., Даценко А. И., Шаблыкин О. В., Осадчук Т. В., Ляхов А. М., Пивоваренко Ю. В., Макара В. А.
Бобровник, С. А. Новый подход в определении аффинности двухвалентных антител методом поверхностного плазмонного резонанса. Теория / С. А. Бобровник, М. А. Демченко, С. В. Комисаренко. - С.79-87
Комісаренко, С. В. Лауреати премії НАН України імені Палладіна Олександра Володимировича 1977-1978 рр. / С. В. Комісаренко, Р. П. Виноградова, В. М. Данилова. - С.88-92
Тези доповідей конференції молодих учених "Актуальні проблеми біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, травень, 2012 р., Київ". - С.97-123
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

14.


    Родрігес, Р. Р.
    Стехіометрична модель фолатзалежного метаболізму одновуглецевих груп у плаценті людини [Текст] / Р. Р. Родрігес, І. С. Лущик, М. Ю. Оболенська // Укр. біохім. журн : Науково-теоретичний журнал. - 2012. - Т. 84, N 4. - С. 20-31 . - ISSN 0201-8470
MeSH-головна:
ПЛАЦЕНТА
ГОМОЦИСТЕИН
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ


Дод.точки доступу:
Лущик, І. С.; Оболенська, М. Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

15.


   
    Вплив противірусних речовин різної хімічної природи на експресію генів ІФНα, ПКР, ОАС1а i РНК-ази L [Текст] / О. О. Драгущенко [та ін.] // Укр. біохім. журн : Науково-теоретичний журнал. - 2012. - Т. 84, N 4. - С. 32-40 . - ISSN 0201-8470
MeSH-головна:
КВЕРЦЕТИН (фармакология)
ИНТЕРФЕРОН-АЛЬФА
ГЕННАЯ ЭКСПРЕССИЯ (действие лекарственных препаратов)


Дод.точки доступу:
Драгущенко, О. О.; Міня, І. Й.; Полєжаєва, Т. А.; Старосила, Д. Б.; Карпова, І. С.; Оболенська, М. Ю.; Рибалко, С. Л.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

16.
Шифр: ПУ3/2014/4
   Журнал

Перинатология и педиатрия [Текст] : науч.-практ. журн./ АМН України, Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. - Київ : Експерт, 1999 - . - ISSN 19925891. - Виходить кожного кварталу
2014р. N 4
Зміст:
DOI (digital object identifier) - инновационная система индексирования и поиска научной информации. - С.7
Шевченко, М. В. Реалізація пілотного проекту (об’єднання фінансових ресурсів, розмежування фінансових ресурсів за видами медичної допомоги): переваги та ризики / М. В. Шевченко. - С.10-13
Обмежений плацентарний мозаїцизм: механізми утворення та перспективи прогнозування. - С.14-17
Інші автори: , , Гордієнко І. Ю., Нікітчина Т. В., Ващенко О. О., Тарапурова О. М., Величко А. В., Болюх В. М.
Слєпов, О. К. Результати "хірурги перших хвилин" при лікуванні гастрошизису / О. К. Слєпов, H. І. Грасюкова, В. Л. Весельський. - С.18-23
Експресія генів, які кодують ензими ключових реакцій фолатзалежного метаболізму, у плаценті людини в першому і третьому триместрах неускладненої вагітності. - С.24-30
Інші автори: , , Корнєєва К. Л., Родрігес P. P., Ральченко С. В., Вакуленко О. В., Манжула Л. В., Мельник В. T., Верещак О. Ю., Оболенська М. Ю.
Головачук, O. К. Клінічна оцінка плацентарної дисфункції у вагітних із генітальними інфекціями / O. К. Головачук, І. В. Каліновська. - С.31-33
Туманова, Л. Є. Перебіг вагітності, пологів та стан новонароджених у жінок після ЕКЗ методом ІКСІ / Л. Є. Туманова, О. О. Молчанова, О. В. Коломієць. - С.34-38
Моісеєнко, P. O. Проблемні питання розвитку та реабілітації дітей, що народились передчасно / P. O. Моісеєнко. - С.40-44
Хіменко, Т. М. Динаміка показників фізичного розвитку в передчасно народжених дітей на першому році життя / Т. М. Хіменко, В. Є. Михайленко, А. О. Адаховська. - С.45-48
Респіраторні порушення в новонароджених: особливості ультрасонографічної картини та стану гемодинаміки. - С.49-53
Інші автори: , , Лук’янова І. С., Медведенко Г. Ф., Жадан О. Д., Тарасюк Б. А., Дзюба О. М.
Старец, Е. А. Использование рефлюкс-анкеты для скрининговой диагностики патологического гастроэзофагеального рефлюкса у детей / Е. А. Старец, В. В. Трухальская. - С.54-56
Чернега, Н. Ф. Этиологическая структура и клинико-параклиническая характеристика вирусных гепатитов у детей раннего возраста / Н. Ф. Чернега. - С.57-60
Генетичні та імунологічні маркери розвитку жирової дегенерації печінки в дітей та підлітків із метаболічним синдромом. - С.61-66
Інші автори: , , Крючко Т. О., Пода О. А., Шликова O. A., Ізмайлова О. В.
Березенко, B. C. Оцінка прогресуючого перебігу хронічного вірусного гепатиту С у дітей за окремими показниками оксидативного стресу / B. C. Березенко, Р. В. Мостовенко, М. Б. Диба. - С.67-71
Громнацька, Н. М. Маркери ендотеліальної дисфункції при інсулінорезистентності в дітей і підлітків / Н. М. Громнацька, О. Я. Скляров, І. С. Фоменко. - С.72-76
Боярская, Л. H. Орфанные болезни: семейный случай тирозинемии 1-го типа / Л. H. Боярская, Г. H. Дмитрякова, И. Г. Денисенко. - С.77-81
Козакевич, В. К. Інформативні критерії оцінки стану здоров’я дітей та підлітків / В. К. Козакевич, О. Б. Козакевич. - С.82-85
Начетова, Т. А. Особенности оценки риска формирования вторичной аменореи у девочек-подростков с использованием морфогенетических показателей / Т. А. Начетова. - С.86-89
Сорокман, Т. В. Клінічний випадок сімейної середземноморської лихоманки як прояву первинного імунодефіциту в дитини / Т. В. Сорокман, Н. І. Підвисоцька, Т. В. Дмитрук. - С.90-93
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

17.


   
    Експресія генів, які кодують ензими ключових реакцій фолатзалежного метаболізму, у плаценті людини в першому і третьому триместрах неускладненої вагітності / К. Л. Корнєєва [та ін.] // Перинатология и педиатрия : науч.-практ. журн. - 2014. - N 4. - С. 24-30 . - ISSN 1992-5891


Дод.точки доступу:
Корнєєва, К. Л.; Родрігес, P. P.; Ральченко, С. В.; Вакуленко, О. В.; Манжула, Л. В.; Мельник, В. T.; Верещак, О. Ю.; Оболенська, М. Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

18.
Шифр: МУ75/2016/2
   Журнал

Медична інформатика та інженерія [Текст] : науково-практичний журнал. - Тернопіль : Укрмедкнига, 2008 - . - Виходить кожного кварталу
2016р. N 2
Зміст:
Фролова, А. О. Крос-платформне об'єднання даних мікромасив-експериментів та його вплив на значення генної експресії при аналізі зразків ракових пухлин молочної залози людини / А. О. Фролова, В. С. Бондаренко, М. Ю. Оболенська. - С.5-14
Ґуляр, С. О. Вплив поліхроматичного поляризованого світла в поєднанні з ближнім інфрачервоним випромінюванням на нейрогуморальні, імунні та тканинні зміни при опіковій травмі / С. О. Ґуляр, Ю. І. Стрельченко, В. М. Єльський. - С.15-20
Горова, А. І. Удосконалення системи інформування про ризики для здоров'я населення через забруднення атмосферного повітря / А. І. Горова, Ю. В. Бучавий, В. Є. Колесник. - С.21-25
Мінцер, О. П. Інформаційні аспекти забезпечення ефективності державно-приватного партнерства в медичній та фармацевтичній науці та освіті. Стратегія управління / О. П. Мінцер, Н. О. Сінєнко, Г. В. Загорій. - С.26-32
Рижов, О. А. До питання про психологічні та соціальні аспекти дистанційного навчання лікарів-педіатрів на післядипломному етапі / О. А. Рижов [и др.]. - С.33-36
Інші автори: Котлова Ю. В., Іванова К. О., Левчук Т. О.
Кривова, О. А. Відбір інформативних показників варіабельності ритму серця - маркерів реакції на емоційні стимули / О. А. Кривова [и др.]. - С.37-44
Інші автори: Чайковський І. А., Кальниш В. В., Козак Л. М.
Рубан, А. М. Система підтримки прийняття рішень при проведенні вітректомії у пацієнтів з проліферативною діабетичною ретинопатією / А. М. Рубан. - С.45-48
Ґуляр, С. О. Особливості впливу електромагнітних хвиль видимого діапазону на живі організми / С. О. Ґуляр, З. О. Тамарова. - С.49-54
Стецюк, В. З. Інформаційна система для медико- генетичної лабораторії / В. З. Стецюк [и др.]. - С.55-57
Інші автори: Савицький А. Й., Іванова Т. П., Ольхович Н. В., Луговський Ю. О.
Ільканич, К. І. Концептуальні засади проектування веб-презентацій на прикладі медичних наукових публікацій з використанням системи AS4U / К. І. Ільканич, В. Ю. Майхер. - С.58-62
Погоріла, Т. Ю. Особливості клінічного перебігу базально подібного раку молочної залози в умовах великого промислового регіону південного сходу України / Т. Ю. Погоріла, М. Ф. Щуров. - С.63-66
Яременко, Н. В. Механізми забезпечення та захисту прав пацієнтів в Україні / Н. В. Яременко. - С.67-69
Семенець, А. В. Рефакторінг програмного коду діалогової компоненти платформи системи підтримки прийняття рішення для медичної інформаційної системи з відкритим кодом OPENMRS / А. В. Семенець, В. П. Марценюк. - С.70-81
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

19.


    Фролова, А. О.
    Крос-платформне об'єднання даних мікромасив-експериментів та його вплив на значення генної експресії при аналізі зразків ракових пухлин молочної залози людини [Текст] / А. О. Фролова, В. С. Бондаренко, М. Ю. Оболенська // Мед. інформатика та інженерія = Медицинская информатика и инженерия = Medical Informatics and Engineering : науково-практичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 5-14
MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ
ГЕННАЯ ЭКСПРЕССИЯ


Дод.точки доступу:
Бондаренко, В. С.; Оболенська, М. Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 
Статистика
за 19.07.2024
Кількість запитів 1173
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)