На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=АЛЛОСТЕРИЧЕСКАЯ РЕГУЛЯЦИЯ -- ALLOSTERIC REGULATION<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Квак, О. В.
    Вплив пептидного комплексу нирок на деякі показники секреціїта реабсорбції за умов індукованого діурезу [Текст] / О.В. Квак, І.П. Кайдашев, О.В. Бобович // Фізіол. журн. - 2000. - Т. 46, № 4. - С. 41-44.
ДРНТІ

Рубрики: ПОЧКИ--KIDNEY
   ПЕПТИДЫ--PEPTIDES

   СЕКРЕЦИИ СКОРОСТЬ--SECRETORY RATE

   ДИУРЕЗ--DIURESIS

   АЛЛОСТЕРИЧЕСКАЯ РЕГУЛЯЦИЯ--ALLOSTERIC REGULATION



Дод.точки доступу:
Кайдашев, І.П.; Бобович, О.В.
Примірників всього: 1
КХ (1)
Свободны: КХ (1)
Знайти схожі

2.


    Скатерна, Т. Д.
    Вплив фосфатидної кислоти на реакцію окислення лінолевої кислоти 5-ліпоксигеназою з бульб картоплі [Текст] / Т.Д. Скатерна, О.В. Харченко // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 3. - С. 21-30.
ДРНТІ

Рубрики: АРАХИДОНАТ-5-ЛИПОКСИГЕНАЗА--ARACHIDONATE 5-LIPOXYGENASE
   ЛИНОЛЕНОВЫЕ КИСЛОТЫ--LINOLENIC ACIDS

   ФОСФОЛИПИДЫ--PHOSPHOLIPIDS

   АЛЛОСТЕРИЧЕСКАЯ РЕГУЛЯЦИЯ--ALLOSTERIC REGULATION

Анотація: Вивчено вплив аніоногенного фосфоліпіду фосфатидної кислоти (ФК) на перебіг окислення лінолевої кислоти 5-ліпоксигеназою (5-ЛО) із бульб Solanum tuberosum. Дослідження впливу ФК проводили в міцелярній системі, що складалася зі змішаних міцел лінолевої кислоти (ЛК), луброла РХ і різної кількості ФК як ефектора ферменту. Реакцію ініціювали внесенням 5-ЛО. Встановлено два рНопт. Дії 5-ЛО у присутності 50 мкМ ФК: рН 5,0 та 6,9. У концентрації 50 мкМ ФК здатна активувати 5-ЛО в 15 разів при рН 5,0. У таких умовах значення максимальної швидкості реакції (Vmax) збігається зі значенням Vmax ліпоксигеназної реакції без ефектора при рН 6,9. Знайдено, що присутність 30-50 мкМ фосфоліпіду в реакційній суміші знижує концентрацію напівнасичення субстратом на 43-67%. Ензим виявляє позитивну кооперативність щодо субстрату, реакція описується рівнянням Хілла. Значення коефіцієнта Хілла (h) щодо субстрату становить 3,34 +- 0,22 (рН 6,9) та 5,61 +- 0,88 (рН 5,0), тобто у разі зміни рН у кислий бік зростає кількість молекул субстрату, що здатні взаємодіяти з ензимом. У випадку недостатності субстрату ензим виявляє позитивну кооперативність щодо ФК, приєднуючи від 4 до 3 молекул ефектора при рН 5,0, тобто фосфоліпід виступає як алостеричний регулятор 5-ЛО. Порівняльний аналіз впливу 4-гідрокси-ТЕМПО показав, що рівень неензимних процесів у разі нефізіологічних значень рН на 15-50% нижче у присутності 30-80 мкМ ФК, ніж за відсутності ефектора


Дод.точки доступу:
Харченко, О.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

3.


   
    Взаємодія 5-ліпоксигенази з алостеричним ефектором - додецилсульфатом натрію [Текст] / Г.І. Харитоненко, Т.Д. Скатерна, А.К. Мельник та ін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 3. - С. 31-39.
ДРНТІ

Рубрики: АРАХИДОНАТ-5-ЛИПОКСИГЕНАЗА--ARACHIDONATE 5-LIPOXYGENASE
   ЛИНОЛЕНОВЫЕ КИСЛОТЫ--LINOLENIC ACIDS

   АЛЛОСТЕРИЧЕСКАЯ РЕГУЛЯЦИЯ--ALLOSTERIC REGULATION

   НАТРИЯ ДОДЕЦИЛСУЛЬФАТ--SODIUM DODECYL SULFATE

Анотація: Досліджено роль алостеричного ефектора - додецилсульфату натрію (Ds-Na) - в 5-ліпоксигеназному каталізі в міцелярній системі. Вивчено вплив гідрофобних бірадикальних нітроксильних сполук, що блокують вільнорадикальні процеси, на реакції окислення лінолевої кислоти та лінолевого спирту за каталітичної дії 5-ліпоксигенази з бульб картоплі. Пригнічувальний ефект нітроксильних сполук в реакціях 5-ліпоксигеназного окислення лінолевої кислоти або лінолевого спирту залежить від концентрації Ds-Na, а інгібування визначається природою субстрату та присутністю алостеричного ефектора. Наявність у реакційному середовищі Ds-Na істотно не впливає на значення рКа іоногенних групп ензиму. Вивчено вплив Ds-Na та міцелярної системи на термодинамічні параметри термоінактивації 5-ліпоксигенази. Показано, що у присутності алостеричного ефектора значення констант швидкості та енергії термоінактивації ензиму збільшуються. Припускається, що взаємодія 5-ліпоксигенази з Ds-Na за алостеричним механізмом посилює дисоціацію радикальних інтермедіатів з активного центру ензиму. Одержані результати мають важливе значення з огляду на залучення ліпоксигеназ до пероксидного окислення мембран клітини


Дод.точки доступу:
Харитоненко, Г.І.; Скатерна, Т.Д.; Мельник, А.К.; Бабій, Л.В.; Харченко, О.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 
Статистика
за 06.07.2024
Кількість запитів 19273
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)