На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ШУ1/2009/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-30 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ковальчук Л.Я., Грубнік В.В., Шкварковський І.В.
Назва : Клінічне застосування алгоритму діагностики гастроезофагеальної рефлюксної хвороби
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 5-8. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Клінічне застосування розробленого діагностично-лікувального алгоритму дозволило провести етапне обстеження 89 хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу із застосуванням оптимального переліку інструментальних методів, дати ефективну оцінку отриманим результатам та вибрати найбільш раціональну лікувальну тактику. Обґрунтоване використання окремих методів хірургічної корекції дозволило зменшити частоту післяопераційних ускладнень. Клінічне використання розробленого способу та пристрою діагностики дуоденогастроезофагеального рефлюксу дозволило верифікувати жовчний рефлюкс у 15 хворих.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Грубник О.В., Трегубенко А.І., Голляк В.П.
Назва : Повторні операції після лапароскопічного бандажування шлунка
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 9-13. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: У 92 пацієнтів, хворих на морбідне ожиріння, проаналізовано результати лапароскопічного бандажування шлунка. Вивчено характер і частоту ускладнень після бандажування шлунка, ефективність повторних операційних втручань після раніше виконаних лапароскопічних бандажувань шлунка.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шапринський В.О., Петрусенко В.В.
Назва : Ефективність антибіотиків у лікуванні панкреонекрозу
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 14-16. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: У статті проаналізовані результати лікування 77 хворих на гострий некротичний панкреатит. У лікувальному процесі використовувалася багатокомпонентна полівекторна інфузійна терапія з протимікробним захистом некротичних вогнищ. Обгрунтовано ефективність використання карбапенемів та фторхінолонів в антибактеріальній терапії некротичного панкреатиту. Відмічено, що використання цих антибіотиків у хворих на некротичний панкреатит сприяє зменшенню летальності (до 7,7 % у групі з використанням карбапенемів, до 16,6 % - фторхінолонів).
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Семенюк Ю.С., Федорук В.А.
Назва : Порівняльна оцінка способів лапароскопічної холецистектомії в умовах гострого холециститу
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 17-24. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Описано модифікований власний спосіб лапароскопічної холецистектомії. В умовах експерименту вивчали доступність до об'єкта операції, можливості візуалізації зони операції та ергономічні умови виконання операції, порівнюючи французький, американський та модифікований власний способи лапароскопічної холецистектомії. За результатами дослідження доведено переваги модифікованого власного способу порівняно з іншими способами лапароскопічної холецистектомії при гострому холециститі.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Желіба М.Д., Лещенко Ю.М., Слободяник С.В., Поліщук І.В.
Назва : Визначення та роль показників ендогенної інтоксикації в оцінці перебігу тромбозу мезентеріальних судин
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 25-27. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: У статті представлено дані про визначення та роль показників ендогенної інтоксикації в оцінці перебігу тромбозу мезентеріальних судин. Вказується, що розвиток ендогенної інтоксикації є важливою патогенетичною ланкою перебігу хвороби. Провідними механізмами розвитку ендогенної інтоксикації є обмінний та резорбційний. Динаміка рівня лейкоцитарного та гематологічного індексу інтоксикації може бути застосована як діагностичний, так і прогностичний тест перебігу тромбозу мезентеріальних судин.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатів В.В., Яворський О.М.
Назва : Вибір методу загального знеболювання при операціях з приводу пілоростенозу з урахуванням особливостей тканинного дихання і його забезпечення
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 28-31. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: На основі отриманих результатів досліджень особливостей функціонування серцево-судинної системи і тканинного дихання у хворих із різним ступенем пілородуоденального стенозу виразкового генезу для анестезіологічного забезпечення операційних втручань автор пропонує різні варіанти внутрішньовенного наркозу.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Годлевський А.І., Форманчук Т.В.
Назва : Профілактика ендовульнарних ускладнень при алопластиці вентральних гриж
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 32-35. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: При алопластиці вентральних гриж за методикою "on-lay" виникає необхідність відсепаровувати підшкірно-жирові клапті на великій площі, що сприяє в післяопераційному періоді виникненню сером, гематом, утворенню "мертвих кишень". Тому адекватне та рівномірне дренування є необхідним при завершенні цих оперативних втручань. Традиційні поліхлорвінілові дренажні трубки з боковими отворами не забезпечують адекватного рівномірного відтоку ексудату зі всієї поверхні рани. В роботі запропонована оригінальна методика дренування післяопераційної рани. Для цього використовують дренаж, що складається з двох трубок: зовнішньої з боковими отворами та внутрішньої трубки меншого діаметра, яка вільно рухається в просвіті першої за допомогою провідника. Дренаж розташовують в рані S-подібно. Запропонована методика дає можливість проводити рівномірне дренування з усієї поверхні рани, запобігаючи таким чином розвитку сером, гематом, нагноєнню післяопераційної рани, утворенню нориць, що в подальшому зменшує ризик виникнення рецидиву післяопераційних вентральних гриж.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Попович Ю.Л., Дацун І.Г., Кавин В.О., Ковальчук Н.Є., Федорак В.М., Попович Н.Ю.
Назва : Морфофункціональний стан адренергічного нервового апарату тонкої кишки після резекції порожньої кишки
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 36-38. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: У 55 білих статевозрілих щурів-самців за допомогою гістохімічної реакції з гліоксалевою кислотою встановлено, що на 7-14 доби після резекції порожньої кишки щільність розподілу адренергічних нервових волокон інтрамуральних сплетень залишених відділів тонкої кишки зменшувалася. Починаючи з 30 доби, спостерігалося поступове підвищення щільності розміщення адренергічних волокон в порожній і клубовій кишках. У подальшому (на 90-180 доби) у дванадцятипалій кишці й, особливо, м'язовому нервовому сплетенні клубової кишки спостерігалося максимальне збільшення густини адренергічних волокон в нервових структурах. Таким чином, динаміка щільності розподілу адренергічних волокон після резекції порожньої кишки мала фазовий характер: 7-14 доби - реактивно-деструктивна і 30-180 доби - компенсаторно-відновна фази.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатюк М.С., Шев'як П.І., Ковальчук М.Ф., Данилевич Ю.О., Слабий О.Б., Гаргула В.Д., Максимлюк В.І.
Назва : Морфометрична оцінка структурної перебудови внутрішньоорганних артерій щитоподібної залози при тиреотоксикозі
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 39-41. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Досліджено особливості ремоделювання інтраорганних артерій щитоподібної залози при тиреотоксикозі. При цьому найбільш зміненими виявилися дрібні артерії досліджуваного органа. Встановлено потовщення їх стінки, звуження просвіту, ураження ендотеліоцитів, ендотеліальну дисфункцію, що призводить до погіршання кровопостачання досліджуваного органа, гіпоксії, дистрофічних та некробіотичних уражень тканин. Особливості структурних змін в артеріях щитоподібної залози при тиреотоксикозі варто враховувати клініцистам при профілактиці, діагностиці та корекції даної патології.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кондратенко П.Г., Конькова М.В., Смирнов М.Л.
Назва : Тактичний алгоритм при обтураційній жовтяниці
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 42-43. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Вивчено результати комплексного обстеження та лікування 208 пацієнтів із обтураційною жовтяницею різної етіології. В лікуванні хворих за показаннями використовували малотравматичні пункційні, ендоскопічні та лапароскопічні втручання, а також традиційні лапаротомні операції. Лікування хворих на обтураційну жовтяницю різної етіології доцільно проводити у декілька етапів. Етапність визначається причиною, що викликала біліарний блок, та ступенем печінкової і поліорганної недостатності.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шевчук І.М., Шевчук М.Г., Дроняк М.М.
Назва : Хірургічна тактика у хворих на абдомінальний сепсис та абсцеси черевної порожнини різної локалізації
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 44-46. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: У період з 2002 до 2007 року нами проліковано 116 хворих на абдомінальний сепсис та абсцеси черевної порожнини різної локалізації. Абсцеси печінки діагностовано у 38 (32,8 %) хворих, абсцеси підшлункової залози у 32 (27,6 %) пацієнтів, лівобічний піддіафрагмальний абсцес у 11 (9,5 %) хворих, підпечінковий абсцес у 9 (7,8 %) хворих, правобічний піддіафрагмальний абсцес у 5 (4,3 %) пацієнтів, міжпетельні абсцеси у 5 (4,3 %) хворих. Гострий деструктивний апендицит ускладнився сепсисом та періапендикулярним абсцесом у 7 (6 %) хворих, абсцеси малого таза діагностовано у 8 (6,9 %) хворих. При абсцесах черевної порожнини найбільш ефективною вважаємо хірургічну тактику, яка передбачає пріоритетне застосування міні-інвазивних методик, зокрема черезшкірного пункційно-дренуючого втручання під контролем ультразвукового дослідження (УЗД). Застосування таких підходів дозволило в більшості хворих уникнути відкритих оперативних втручань, зменшити тривалість стаціонарного лікування та загальну летальність.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стаценко Н.І.
Назва : Методика напівзакритої лапаростомії
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 47-48. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Із 50 хворих на розповсюджений перитоніт та інфікований панкреонекроз вибрано 12 пацієнтів, у яких використовували метод напівзакритої лапаростомії, причому 2-м із них застосували спосіб керованої лапаростомії. Цей метод оснований на тому, що при накладанні швів між краями рани залишається діастаз і внутрішньочеревний тиск перебуває в межах норми, не виникає компартмент-синдрому, який тягне за собою ланцюжок патологічних процесів в організмі. А керована лапаростомія підвищує ефективність хірургічного лікування цих хворих. Летальний кінець при використанні цього методу складає 4 % від загальної кількості хворих.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кавин В.О., Попович Ю.Л., Ковальчук Н.Є., Федорак В.М.
Назва : Ендогенна інтоксикація при гострому перитоніті та його лікування
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 49-51. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: У статті наведено результати обстеження та лікування 134 хворих на гострий перитоніт. Проведено дослідження, спрямовані на вивчення окремих ланок виникнення ендогенної інтоксикації у хворих на гострий перитоніт залежно від термінів його виникнення та поширення. Врахування таких показників, як сорбційна здатність еритроцитів, деформованість еритроцитів, вміст інтерлейкіну-2 та інтерлейкіну-8, середньомолекулярних пептидів у сироватці крові, дозволить покращити результати лікування хворих на гострий перитоніт.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Каримов Е.Я., Усеїнов Е.Б., Торотатдзе Н.Н.
Назва : Структура й аналізнеспроможності швів анастомозів за результатами роботи хірургічного відділення
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 52-54. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Авторами вивчені найближчі результати 4870 операцій на органах черевної порожнини в пацієнтів за період 2002-2006 р. Післяопераційні інтраабдомінальні ускладнення виникли у 109 хворих (2,23 %, n=4870), з них ускладнення, що потребували виконання різних за характером хірургічних втручань, виявлені в 84 (1,72 %, n=4870) хворих. У структурі інфекційних післяопераційних ускладнень переважаючою була неспроможність швів анастомозів шлунково-кишкового тракту, що стало основною причиною післяопераційного перитоніту. Найбільші утруднення викликала діагностика неспроможності швів при неадекватності функціонування уловлювальних дренажів і прогресуванні внутрішньочеревної інфекції, що була раніше. Основними напрямками профілактики неспроможності повинні бути: оптимізація технічних моментів самого оперативного втручання, медикаментозна підтримка, посилення репаративних властивостей організму.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бондарев В.І., Бондарев Р.В., Орєхов О.А.
Назва : Досвід використання раннього ентерального харчування у комплексному лікуванні гострого панкреатиту
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 55-57. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: У роботі наведено результати хірургічного лікування 65 хворих із гострим панкреатитом, у яких використовували ентеральне харчування, що дозволило знизити летальність з 20 до 8,8 % порівняно з контрольною групою хворих, яких лікували із застосуванням традиційних методів.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Новицький О.В.
Назва : Досвід хірургічного лікування хворих із глибокими формами гострого парапроктиту
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 58-61. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Проаналізовані результати хірургічного лікування 86 хворих із глибокими формами гострого пара проктиту віком від 19 до 80 років. Досліджено особливості клінічного перебігу захворювання у хворих із глибокими тазовими гнояками, залежно від виду виконаних радикальних оперативних втручань. Стверджено ефективність місцевого лікування післяопераційних ран 10 % бензойною маззю на гідрофільній основі. Опрацьовано застосування диференційованого режиму проведення антибактеріальної терапії у хворих із глибокими тазовими гнояками. Застосовані підходи дозволили підвищити ефективність хірургічного лікування хворих із глибокими формами гострого парапроктиту, зменшити кількість післяопераційних ускладнень та попередити прогресування синдрому системної запальної відповіді.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Галай О.О., Проник В.С.
Назва : Кріодеструкція пухлин у хворих на рак слизової порожнини рота
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 62-64. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Проведено кріодеструкцію пухлин ротової порожнини у 59 хворих із ІІІ-ІV стадіями. Сеанси кріохірургії здійснювали за допомогою автоматизованої універсальної установки "Кріо-Пульс" із використанням змінних іплікаторів необхідної форми та розміру, які забезпечують реальну температуру кріовпливу на рівні до (-1800) із наступним відігрівом у заданому режимі. Повторних сеансів кріодеструкції потребували 37 пацієнтів, у 17 хворих вони були неефективними. Кріодеструкція з використанням апаратів нового покоління має мінімальні протипоказання і в деяких випадках є методом вибору для лікування пацієнтів із пухлинами ротової порожнини як з паліативною, так і з радикальною метою. Навіть одноразова аплікація часто дозволяє досягнути бажаного результату.
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Іваночко Н.Я., Гончар М.Г., Кучірка Я.М.
Назва : Сучасні аспекти перебігу та лікування гострого калькульозного холециститу в осіб похилого та старечого віку
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 65-67. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Відображені сучасні уявлення про роль вікового фактора, супровідної патології та значення показників перекисного окислення ліпідів у розвитку гострого калькульозного холециститу в осіб похилого і старечого віку. Проаналізовано результати хірургічного лікування 104 пацієнтів із гострим та 50 пацієнтів із хронічним калькульозним холециститом. Встановлено значні порушення в системі процесів перекисного окислення ліпідів, антиоксидантної системи захисту організму, ферментної ланки сироватки крові при гострому холециститі у пацієнтів старших вікових груп, що затихають при застосуванні адекватної медикаментозної корекції на 10-14 доби, які є оптимальними для проведення операційного втручання у даної категорії осіб після зникнення запальних явищ у жовчному міхурі.
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Котик В.В., Вергун А.Р.
Назва : Деструктивний оніхомікоз: досвід комплексного лікування із застосуванням авторських хірургічних методик
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 68-71. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: Проспективно проаналізовано за п'ятирічний період (2003-2007) 757 випадків оніходеструкції. Вивчені окремі аспекти пато- і морфогенезу деструктивного оніхомікозу стопи. Констатовано 427 випадків деструктивного оніхомікозу. Відзначено, що в 89,1 % випадків формується піднігтьовий гіперкератоз і дерматофітома, в 10,9 % випадків - оніхогрифоз. Запропоновано оригінальні методи комплексного лікування.
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Геник С.М., Федорків М.Б.
Назва : Місце простагландинів Е1 та І2 в лікуванні хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок
Місце публікування : Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 72-73. (Шифр ШУ1/2009/1)
Анотація: У даній статті представлений досвід лікування 98 хворих із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок. Проводилось комплексне лікування з акцентом на застосуванні простагландинів Е1 та І2. Результати дослідження вказують на позитивну динаміку клінічних та лабораторно-інструментальних показників у пацієнтів з ІІІА, ІІІБ та IV стадіями ХКІНК при застосуванні простагландинів Е1 та І2, про що свідчить зменшення хронічної гіпоксії (зниження активності продуктів ПОЛ з одночасним підвищенням антиоксидантного захисту (АОЗ)) та поліпшення регіонарної гемодинаміки (зростання КПІ та приріст ТсрО2). В результаті роботи авторів підкреслюється висока терапевтична цінність простагландинів Е1 та І2 саме в комплексному лікуванні хворих із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок при правильному проведенні всіх компонентів лікування.
Знайти схожі

 1-20    21-30 
 
Статистика
за 04.07.2024
Кількість запитів 14880
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)