На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ШУ1/2009/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-30 
1.


    Іваночко, Н. Я.
    Сучасні аспекти перебігу та лікування гострого калькульозного холециститу в осіб похилого та старечого віку [Текст] / Н.Я. Іваночко, М.Г. Гончар, Я.М. Кучірка // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 65-67.
Анотація: Відображені сучасні уявлення про роль вікового фактора, супровідної патології та значення показників перекисного окислення ліпідів у розвитку гострого калькульозного холециститу в осіб похилого і старечого віку. Проаналізовано результати хірургічного лікування 104 пацієнтів із гострим та 50 пацієнтів із хронічним калькульозним холециститом. Встановлено значні порушення в системі процесів перекисного окислення ліпідів, антиоксидантної системи захисту організму, ферментної ланки сироватки крові при гострому холециститі у пацієнтів старших вікових груп, що затихають при застосуванні адекватної медикаментозної корекції на 10-14 доби, які є оптимальними для проведення операційного втручання у даної категорії осіб після зникнення запальних явищ у жовчному міхурі.


Дод.точки доступу:
Гончар, М.Г.; Кучірка, Я.М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

2.


    Ахтемійчук, Ю. Т.
    Сучасні вимоги до формування тонко-товстокишкового анастомозу [Текст] / Ю.Т. Ахтемійчук, Д.В. Проняєв // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 77-79.
Анотація: Сучасна хірургія володіє великою кількістю методик формування тонко-товстокишкових анастомозів, що вказує на важливість клубово-сліпокишкового сегмента в забезпеченні процесів травлення та високу зацікавленість науковців проблемою відтворення клубово-сліпокишкового замикального апарату. Оприлюднені обгрунтування цих методів суперечливі, а велика їх кількість свідчить про відсутність оптимального методу та спільного погляду щодо методів формування тонко-товстокишкового анастомозу.


Дод.точки доступу:
Проняєв, Д.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

3.


    Бамоду, Олувасеун A. О.
    Шок - фізіологія, ефективний моніторинг, передвісники клінічних проявів та методи лікування [Текст] / Олувасеун A.О. Бамоду // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 84-91.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

4.


    Бондарев, В. І.
    Досвід використання раннього ентерального харчування у комплексному лікуванні гострого панкреатиту [Текст] / В.І. Бондарев, Р.В. Бондарев, О.А. Орєхов // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 55-57.
Анотація: У роботі наведено результати хірургічного лікування 65 хворих із гострим панкреатитом, у яких використовували ентеральне харчування, що дозволило знизити летальність з 20 до 8,8 % порівняно з контрольною групою хворих, яких лікували із застосуванням традиційних методів.


Дод.точки доступу:
Бондарев, Р.В.; Орєхов, О.А.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

5.


   
    Визначення та роль показників ендогенної інтоксикації в оцінці перебігу тромбозу мезентеріальних судин [Текст] / М. Д. Желіба [та ін.] // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 25-27.
Анотація: У статті представлено дані про визначення та роль показників ендогенної інтоксикації в оцінці перебігу тромбозу мезентеріальних судин. Вказується, що розвиток ендогенної інтоксикації є важливою патогенетичною ланкою перебігу хвороби. Провідними механізмами розвитку ендогенної інтоксикації є обмінний та резорбційний. Динаміка рівня лейкоцитарного та гематологічного індексу інтоксикації може бути застосована як діагностичний, так і прогностичний тест перебігу тромбозу мезентеріальних судин.


Дод.точки доступу:
Желіба, М.Д.; Лещенко, Ю.М.; Слободяник, С.В.; Поліщук, І.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

6.


    Галай, О. О.
    Кріодеструкція пухлин у хворих на рак слизової порожнини рота [Текст] / О.О. Галай, В.С. Проник // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 62-64.
Анотація: Проведено кріодеструкцію пухлин ротової порожнини у 59 хворих із ІІІ-ІV стадіями. Сеанси кріохірургії здійснювали за допомогою автоматизованої універсальної установки "Кріо-Пульс" із використанням змінних іплікаторів необхідної форми та розміру, які забезпечують реальну температуру кріовпливу на рівні до (-1800) із наступним відігрівом у заданому режимі. Повторних сеансів кріодеструкції потребували 37 пацієнтів, у 17 хворих вони були неефективними. Кріодеструкція з використанням апаратів нового покоління має мінімальні протипоказання і в деяких випадках є методом вибору для лікування пацієнтів із пухлинами ротової порожнини як з паліативною, так і з радикальною метою. Навіть одноразова аплікація часто дозволяє досягнути бажаного результату.


Дод.точки доступу:
Проник, В.С.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

7.


    Геник, С. М.
    Місце простагландинів Е1 та І2 в лікуванні хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок [Текст] / С.М. Геник, М.Б. Федорків // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 72-73.
Анотація: У даній статті представлений досвід лікування 98 хворих із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок. Проводилось комплексне лікування з акцентом на застосуванні простагландинів Е1 та І2. Результати дослідження вказують на позитивну динаміку клінічних та лабораторно-інструментальних показників у пацієнтів з ІІІА, ІІІБ та IV стадіями ХКІНК при застосуванні простагландинів Е1 та І2, про що свідчить зменшення хронічної гіпоксії (зниження активності продуктів ПОЛ з одночасним підвищенням антиоксидантного захисту (АОЗ)) та поліпшення регіонарної гемодинаміки (зростання КПІ та приріст ТсрО2). В результаті роботи авторів підкреслюється висока терапевтична цінність простагландинів Е1 та І2 саме в комплексному лікуванні хворих із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок при правильному проведенні всіх компонентів лікування.


Дод.точки доступу:
Федорків, М.Б.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

8.


    Гнатів, В. В.
    Вибір методу загального знеболювання при операціях з приводу пілоростенозу з урахуванням особливостей тканинного дихання і його забезпечення [Текст] / В.В. Гнатів, О.М. Яворський // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 28-31.
Анотація: На основі отриманих результатів досліджень особливостей функціонування серцево-судинної системи і тканинного дихання у хворих із різним ступенем пілородуоденального стенозу виразкового генезу для анестезіологічного забезпечення операційних втручань автор пропонує різні варіанти внутрішньовенного наркозу.


Дод.точки доступу:
Яворський, О.М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

9.


    Годлевський, А. І.
    Профілактика ендовульнарних ускладнень при алопластиці вентральних гриж [Текст] / А.І. Годлевський, Т.В. Форманчук // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 32-35.
Анотація: При алопластиці вентральних гриж за методикою "on-lay" виникає необхідність відсепаровувати підшкірно-жирові клапті на великій площі, що сприяє в післяопераційному періоді виникненню сером, гематом, утворенню "мертвих кишень". Тому адекватне та рівномірне дренування є необхідним при завершенні цих оперативних втручань. Традиційні поліхлорвінілові дренажні трубки з боковими отворами не забезпечують адекватного рівномірного відтоку ексудату зі всієї поверхні рани. В роботі запропонована оригінальна методика дренування післяопераційної рани. Для цього використовують дренаж, що складається з двох трубок: зовнішньої з боковими отворами та внутрішньої трубки меншого діаметра, яка вільно рухається в просвіті першої за допомогою провідника. Дренаж розташовують в рані S-подібно. Запропонована методика дає можливість проводити рівномірне дренування з усієї поверхні рани, запобігаючи таким чином розвитку сером, гематом, нагноєнню післяопераційної рани, утворенню нориць, що в подальшому зменшує ризик виникнення рецидиву післяопераційних вентральних гриж.


Дод.точки доступу:
Форманчук, Т.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

10.


    Грубник, О. В.
    Повторні операції після лапароскопічного бандажування шлунка [Текст] / О.В. Грубник, А.І. Трегубенко, В.П. Голляк // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 9-13.
Анотація: У 92 пацієнтів, хворих на морбідне ожиріння, проаналізовано результати лапароскопічного бандажування шлунка. Вивчено характер і частоту ускладнень після бандажування шлунка, ефективність повторних операційних втручань після раніше виконаних лапароскопічних бандажувань шлунка.


Дод.точки доступу:
Трегубенко, А.І.; Голляк, В.П.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

11.


   
    До питання використання класифікацій гострого панкреатиту [Текст] / Ю. Ф. Кушта [та ін.] // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 92-93.
Анотація: Проблема гострого панкреатиту на сьогодні залишається надзвичайно актуальною у всіх аспектах. У жителів сільської місцевості домінує гострий панкреатит (ГП), зумовлений вживанням алкоголю. Завдання діагностики, лікування, прогнозу ГП гірше вирішуються хірургами дільничних, районних лікарень в зв'язку з недостатнім матеріальним забезпеченням цих установ, а також через менший досвід роботи стосовно даної групи пацієнтів. Перелічено і проаналізовано практично всі класифікації ГП. Стверджено, що хірургам районного рівня слід ширше використовувати класифікацію Джона Е. Трепнела.


Дод.точки доступу:
Кушта, Ю.Ф.; Мур, Стенлі; Аббас, Ібрагім; Кушта, О.Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

12.


   
    До уваги авторів! [Текст] // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 121.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

13.


   
    Донорський плазмаферез. Інструкція [Текст] // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 103-114.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

14.


   
    Ендогенна інтоксикація при гострому перитоніті та його лікування [Текст] / В. О. Кавин [та ін.] // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 49-51.
Анотація: У статті наведено результати обстеження та лікування 134 хворих на гострий перитоніт. Проведено дослідження, спрямовані на вивчення окремих ланок виникнення ендогенної інтоксикації у хворих на гострий перитоніт залежно від термінів його виникнення та поширення. Врахування таких показників, як сорбційна здатність еритроцитів, деформованість еритроцитів, вміст інтерлейкіну-2 та інтерлейкіну-8, середньомолекулярних пептидів у сироватці крові, дозволить покращити результати лікування хворих на гострий перитоніт.


Дод.точки доступу:
Кавин, В.О.; Попович, Ю.Л.; Ковальчук, Н.Є.; Федорак, В.М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

15.


    Каримов, Е. Я.
    Структура й аналізнеспроможності швів анастомозів за результатами роботи хірургічного відділення [Текст] / Е.Я. Каримов, Е.Б. Усеїнов, Н.Н. Торотатдзе // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 52-54.
Анотація: Авторами вивчені найближчі результати 4870 операцій на органах черевної порожнини в пацієнтів за період 2002-2006 р. Післяопераційні інтраабдомінальні ускладнення виникли у 109 хворих (2,23 %, n=4870), з них ускладнення, що потребували виконання різних за характером хірургічних втручань, виявлені в 84 (1,72 %, n=4870) хворих. У структурі інфекційних післяопераційних ускладнень переважаючою була неспроможність швів анастомозів шлунково-кишкового тракту, що стало основною причиною післяопераційного перитоніту. Найбільші утруднення викликала діагностика неспроможності швів при неадекватності функціонування уловлювальних дренажів і прогресуванні внутрішньочеревної інфекції, що була раніше. Основними напрямками профілактики неспроможності повинні бути: оптимізація технічних моментів самого оперативного втручання, медикаментозна підтримка, посилення репаративних властивостей організму.


Дод.точки доступу:
Усеїнов, Е.Б.; Торотатдзе, Н.Н.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

16.


    Ковальчук, Л. Я.
    Клінічне застосування алгоритму діагностики гастроезофагеальної рефлюксної хвороби [Текст] / Л.Я. Ковальчук, В.В. Грубнік, І.В. Шкварковський // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 5-8.
Анотація: Клінічне застосування розробленого діагностично-лікувального алгоритму дозволило провести етапне обстеження 89 хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу із застосуванням оптимального переліку інструментальних методів, дати ефективну оцінку отриманим результатам та вибрати найбільш раціональну лікувальну тактику. Обґрунтоване використання окремих методів хірургічної корекції дозволило зменшити частоту післяопераційних ускладнень. Клінічне використання розробленого способу та пристрою діагностики дуоденогастроезофагеального рефлюксу дозволило верифікувати жовчний рефлюкс у 15 хворих.


Дод.точки доступу:
Грубнік, В.В.; Шкварковський, І.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

17.


    Кондратенко, П. Г.
    Тактичний алгоритм при обтураційній жовтяниці [Текст] / П.Г. Кондратенко, М.В. Конькова, М.Л. Смирнов // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 42-43.
Анотація: Вивчено результати комплексного обстеження та лікування 208 пацієнтів із обтураційною жовтяницею різної етіології. В лікуванні хворих за показаннями використовували малотравматичні пункційні, ендоскопічні та лапароскопічні втручання, а також традиційні лапаротомні операції. Лікування хворих на обтураційну жовтяницю різної етіології доцільно проводити у декілька етапів. Етапність визначається причиною, що викликала біліарний блок, та ступенем печінкової і поліорганної недостатності.


Дод.точки доступу:
Конькова, М.В.; Смирнов, М.Л.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

18.


    Котик, В. В.
    Деструктивний оніхомікоз: досвід комплексного лікування із застосуванням авторських хірургічних методик [Текст] / В.В. Котик, А.Р. Вергун // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 68-71.
Анотація: Проспективно проаналізовано за п'ятирічний період (2003-2007) 757 випадків оніходеструкції. Вивчені окремі аспекти пато- і морфогенезу деструктивного оніхомікозу стопи. Констатовано 427 випадків деструктивного оніхомікозу. Відзначено, що в 89,1 % випадків формується піднігтьовий гіперкератоз і дерматофітома, в 10,9 % випадків - оніхогрифоз. Запропоновано оригінальні методи комплексного лікування.


Дод.точки доступу:
Вергун, А.Р.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

19.


    Міщук, В. В.
    Вплив інтраопераційної санації черевної порожнини дезмістином на мікрофлору перитонеального ексудату при розлитому перитоніті [Текст] / В.В. Міщук // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 74-76.
Анотація: Вивчено вплив інтраопераційної санації черевної порожнини 0,1 % розчином дезмістину в кількості 1000 мл у 38 хворих на гострий розлитий перитоніт порівняно з антибактеріальною терапією антибіотиками широкого спектра дії у 23 хворих з гострим розлитим перитонітом на мікрофлору перитонеального ексудату. Інтраопераційне введення 0,1 % розчину дезмістину сприяло зменшенню в ексудаті кількості кишкової палички в 2,9 раза, а після антибактеріальної терапії, без введення дезмістину, тільки в 1,9 раза. Антимікробна дія дезмістину також встановлена відносно клебсієл, кількість яких в перитонеальному ексудаті зменшилась в 4,5 раза, тоді як на фоні антибактеріальної терапії - в 3,07 раза. Під впливом внутрішньоочеревинного введення дезмістину також достовірно зменшилась кількість ентерококів і не визначались в ексудаті золотистий стафілокок, стрептокок, протей і бактероїди.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

20.


   
    Методика повторного тестування крові кадрових донорів плазми на наявність маркерів гемотрансмісивних інфекцій [Текст] // Шпитальна хірургія. - 2009. - N 1. - С. 96-102.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 1-20    21-30 
 
Статистика
за 04.07.2024
Кількість запитів 14797
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)