На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Картотека іноземної літератури (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=УУ1/2008/80/4<.>
Загальна кількість знайдених документів : 42
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-42 
1.


   
    Alternative splice variants of rat 6-phosphofructo-2-kinase/fructose-2,6-bisphosphatase-4 mRNA [Text] / D.O. Minchenko, V.G. Mykhalchenko, K. Tsuchinara et al // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - P66-73.
ДРНТІ

Рубрики: АЛЬТЕРНАТИВНЫЙ СПЛАЙСИНГ--ALTERNATIVE SPLICING
   ЛЕГКИЕ--LUNG

   ПЕЧЕНЬ--LIVER

   МИОКАРД--MYOCARDIUM

Анотація: Вивчали експресію 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатази-4 (PFKFB-4) в різних органах щурів. Виявлено декілька нових альтернативних сплайс-варіантів мРНК PFKFB-4, які мають делеції або вставки різної довжини в фруктозо-2,6-бісфосфатазній частині молекули зі зміною довжини та рамки зчитування С-кінцевої ділянки, але каталітичні домени для 6-фосфофрукто-2-кінази в них є ідентичними. Встановлено, що експресія обох альтернативних сплайс-варіантів мРНК PFKFB-4 має органну специфічність і суттєво змінюється під впливом метил-третбутилового ефіру, екологічно небезпечної сполуки. Результати дослідження вказують на можливу роль сплайс-ізоформ PFKFB-4 у тканино-специфічній регуляції гліколізу та чутливості процесів регуляції альтернативного сплайсингу до дії токсичних хімічних сполук, зокрема метил-третбутилового ефіру


Дод.точки доступу:
Minchenko, D.O.; Mykhalchenko, V.G.; Tsuchinara, K.; Kanehara, S.; Yavorovsky, O.P.; Zavgorodny, I.V.; Paustovsky, Yu.O.; Komisarenko, S.V.; Esumi, H.; Minchenko, O.H.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

2.


    Basaraba, O. I.
    Comparative analysis of Ruk/CIN85 isoforms expression profiles in normal and transformed human tissues [Текст] / O.I. Basaraba // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 149.
ДРНТІ

Рубрики: АДЕНОМА--ADENOMA
   КАРЦИНОМА--CARCINOMA


Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

3.


   
    Cyanine dye T-284 interaction with alpha-synuclein fibrils fluorescence anisotropy studies [Текст] / K.D. Volkova, V.B. Kovalska, V. Subramaniam, S.M. Yarmoluk // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 152.
ДРНТІ

Рубрики: ФЛЮОРОФОТОМЕТРИЯ--FLUOROPHOTOMETRY


Дод.точки доступу:
Volkova, K.D.; Kovalska, V.B.; Subramaniam, V.; Yarmoluk, S.M.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

4.


   
    Iнтенсивність обмінних процесів та вміст убіхінону та убіхроменолу в печінці щурів за умов A,E-гіповітамінозу [Текст] / Г.В. Донченко, О.Б. Кучменко, Д.М. Петухов та ін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 105-113.
ДРНТІ

Рубрики: ВИТАМИНА A НЕДОСТАТОЧНОСТЬ--VITAMIN A DEFICIENCY
   ВИТАМИНА E НЕДОСТАТОЧНОСТЬ--VITAMIN E DEFICIENCY

   ТИРОЗИН--TYROSINE

   УБИХИНОН--UBIQUINONE

Анотація: Наведено порівняльне дослідження динаміки включення міченого тирозину в убіхінон (CoQ) і убіхроменол у субклітинних фракціях печінки щурів у нормі та за А,Е-гіповітамінозу. Показано, що виключення із дієти вітамінів А і Е призводить до різкого зниження інтенсивності біосинтезу CoQ у тканинах печінки щурів і його внутрішньоклітинного перерозподілу. При цьому зниження інтенсивності включення міченого тирозину в CoQ печінки щурів за А,Е-гіповітамінозу може бути пов’язано саме з виключенням з експериментальної дієти вітаміну Е


Дод.точки доступу:
Донченко, Г.В.; Кучменко, О.Б.; Петухов, Д.М.; Паливода, О.М.; Чернухіна, Л.А.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

5.


    Minaeva, V. A.
    Vibrational spectra of the steroid hormones, estradiol and estriol, calculeted by density functional theory. The role of low-frequency vibrations [Текст] = Дослідження коливальних спектрів стероїдних гормонів естрадіолу і естріолу квантово-хімічним методом функціоналу густини. Роль низькочастотних коливань / V.A. Minaeva, B.F. Minaev, D.M. Hovorun // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 82-95.
ДРНТІ

Рубрики: ЭСТРАДИОЛ--ESTRADIOL
   СТЕРОИДЫ--STEROIDS

   ИНФРАКРАСНЫЕ ЛУЧИ--INFRARED RAYS

Анотація: Квантово-хімічним методом функціоналу густини на рівні теорії B3LYP/ 6-31G** проведено розрахунки молекулярної геометрії і коливальних частот стероїдних гормонів 17B-естрадіолу і естріолу. Інтенсивності ІЧ-поглинання і спектра комбінаційного розсіяння естрадіолу узгоджуються з експериментальними даними. На основі квантово- хімічних розрахунків частот і нормальних мод проведено віднесення всіх коливальних смуг у спектрах цих гормонів. Для багатьох смуг така інтерпретація зроблена вперше. Аналіз ІЧ-спектрів обох гормонів вказує на існування нетривіальних співвідношень між будовою та спектрами. Вперше передбачено ряд специфічних коливань у низькочастотній ділянці ІЧ- спектра, обговорюється їхня роль у взаємодії гормон - рецептор та у процесах перенесення енергії


Дод.точки доступу:
Minaev, B.F.; Hovorun, D.M.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

6.


   
    New approaches to L-canavanine-based anticancer therapy [Текст] / B.O. Vynnytska, Ya.P. Bobak, Yu.V. Kurlishchuk, O.V. Stasyk // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 151.
ДРНТІ

Рубрики: КАРЦИНОМА--CARCINOMA
   АДЕНОКАРЦИНОМА--ADENOCARCINOMA



Дод.точки доступу:
Vynnytska, B.O.; Bobak, Ya.P.; Kurlishchuk, Yu.V.; Stasyk, O.V.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

7.


    Віноградова, Р. П.
    Ольга Петрівна Чепінога - засновник досліджень з біохімії нуклеїнових кислот в Україні [Текст] / Р.П. Віноградова // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 138-147.
ДРНТІ

Рубрики: БИОХИМИЯ--BIOCHEMISTRY
   ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ 20 ВЕКА--HISTORY OF MEDICINE, 20TH CENT.

   НУКЛЕИНОВЫЕ КИСЛОТЫ--NUCLEIC ACIDS



Дод.точки доступу:
Чепінога, Ольга Петрівна (Биохимик ; 1907-1983) \о ней\
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

8.


    Василенко, М. Ю.
    Ядерна та пластомна трансформація рослин Nicotiana tabacum I N. bethamiana кодувальними послідовностями генів esxA та fbpB Micobacterium tuberculosis [Текст] / М.Ю. Василенко, Б.В. Моргун, М.М. Кучук // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 150.
ДРНТІ

Рубрики: РАСТЕНИЯ ТРАНСГЕНЕТИЧЕСКИЕ--PLANTS, TRANSGENIC
   МИКОБАКТЕРИИ ТУБЕРКУЛЕЗА--MYCOBACTERIUM TUBERCULOSIS



Дод.точки доступу:
Моргун, Б.В.; Кучук, М.М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

9.


    Векліч, Т. О.
    Вплив сперміну на кінетичні параметри АТР-гідролазних систем плазматичної мембрани міоцитів матки [Текст] / Т.О. Векліч, О.А. Шкрабак, С.О. Костерін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 42-50.
ДРНТІ

Рубрики: МИОМЕТРИЙ--MYOMETRIUM
   ПОЛИАМИНЫ--POLYAMINES

   СПЕРМИН--SPERMINE

   МЫШЦА ГЛАДКАЯ--MUSCLE, SMOOTH

Анотація: В експериментах, здійснених на оброблених розчином дигітоніну (0,1%) плазматичних мембранах клітин міометрія, досліджували вплив аліфатичного поліаміну сперміну (1 мМ) на активність уабаїнчутливої Nа++,К+-АТР-ази та уабаїнрезистентної базальної Mg2+-АТР-ази. Установлено, що спермін збільшує активність Na+,K+-АТР-ази, не порушуючи характер її куполоподібної залежності від величини співвідношення [Na+]/[K+]. При цьому константи активації ензиму іонами Na та К не змінюються. Спермін (1 мМ) також не впливає на залежність Na+,K+-АТР-азної і Mg2+-АТР-азної активності від концентрації іонів Mg (0,1-2,0 мМ у присутності 1 мМ АТР) та АТР (0,05-1,00 мМ у присутності 3 мМ Mg2+). За зазначених умов спорідненість ензимів до досліджуваних речовин також не зазнає змін. Таким чином, активація сперміном активності обох ензимів відбувається, переважно, внаслідок збільшення числа їхніх обертів, оскільки підвищується Vmax. Передбачається, що одержані експериментальні дані матимуть важливе значення як для з’ясування механізмів регуляції активності Na+,K+-АТР-ази і Mg2+-АТР-ази, так і мембранних механізмів контролю катіонного обміну у гладеньких м’язах


Дод.точки доступу:
Шкрабак, О.А.; Костерін, С.О.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

10.


   
    Використання методу протокової цитометрії для визначення вмісту Ca2+ в мітохондріях та впливу на нього антагоністів кальмодуліну / Л.Г. Бабіч, С.Г. Шликов, Н.В. Наумова, С.О. Костерін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 51-58.
ДРНТІ

Рубрики: ФЛОУЦИТОМЕТРИЯ--FLOW CYTOMETRY
   МИТОХОНДРИИ МЫШЦ--MITOCHONDRIA, MUSCLE

   КАЛЬЦИЙ--CALCIUM

   МЫШЦА ГЛАДКАЯ--MUSCLE, SMOOTH

Анотація: Для дослідження акумуляції іонів Са в ізольованих мітохондріях міометрія використовували метод протокової цитометрії та флуоресцентні зонди. Внесення 1 мМ Са2+ до середовища інкубації, яке містило навантажені зондом fluo 3-AM мітохондрії, за присутності в ньому 5 мкМ кальцієвого іонофору А-23187 зміщувало геометричне положення піка інтенсивності флуоресценції зонда вправо. Збільшення інтенсивності його флуоресценції залежало від концентрації іонів Са в середовищі: підвищення її від 20 мкМ до 1 мМ за наявності в суспензії кальцієвого іонофору А-23187 зумовлювало зростання інтенсивності випромінювання. В разі моделювання функціонування Са2+-уніпортеру мітохон дрій спостерігалось Са2+-індуковане збільшення інтенсивності флуоресценції зонда fluo 3-АМ залежно від концентрації катіона: за введення до суспензії 1 мкМ протонофору СССР та 20 мкМ Са2+ інтенсивність флуоресценції зонда залишалась на рівні контролю. У подальших експериментах вивчали вплив антагоністів кальмодуліну - кальмідазоліуму та трифлуопіразину - на вміст в мітохондріях іонізованого Са. Внесення 10 мкМ кальмідазоліуму або 100 мкМ трифлуопіразину до середовища інкубації повністю пригнічувало в органелах акумуляцію Са2+. При цьому, використовуючи потенціалочутливий флуоресцентний зонд TMRM, було встановлено, що антагоністи кальмодуліну також спричинюють деполяризацію мітохондріальної мембрани. Припускається, що гальмування надходження іонів Са до мітохондрій міометрія у присутності антагоністів кальмодуліну може відбуватися як через блокування утворення комплексу Са2+-кальмодулін і, відповідно, інгібування функціонування Са2+-уніпортеру, так і/або дисипацію мембранного потенціалу Delta Psi - рушійної сили акумуляції Са2+ в мітохондріальному матриксі


Дод.точки доступу:
Бабіч, Л.Г.; Шликов, С.Г.; Наумова, Н.В.; Костерін, С.О.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

11.


   
    Виявлення в сироватці крові хворих на системний червоний вовчак імуноглобулінів із протеїназною активністю [Текст] / І.Б. Магорівська, Ю.Я. Кіт, А.М. Гаврилюк та ін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 165.
ДРНТІ

Рубрики: ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ--LUPUS ERYTHEMATOSUS, SYSTEMIC
   ИММУНОГЛОБУЛИНЫ--IMMUNOGLOBULINS



Дод.точки доступу:
Магорівська, І.Б.; Кіт, Ю.Я.; Гаврилюк, А.М.; Чоп'як, В.В.; Стойка, Р.С.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

12.


   
    Внутримолекулярные двухцепочечные спирали полиадениловой кислоты и их возможное биологическое значение [Текст] / М.И. Зарудная, А.В. Степанюгин, А.Л. Потягайло, Д.Н. Говорун // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 74-81.
ДРНТІ

Рубрики: ПОЛИ A--POLY A
   ЭЛЕКТРОФОРЕЗ--ELECTROPHORESIS

Анотація: Під час протонування одноланцюгового полі(А) водночас з утворенням двох дволанцюгових форм полімера формується і так звана «заморожена» форма. У цій роботі методом електрофорезу показано, що її кількість зростає зі збільшенням довжини полі(А) та іонної сили розчину, тобто при зменшенні жорсткості полімерного ланцюга. Ці результати підтверджують висловлене нами раніше припущення щодо здатності полі(А) згортатися, утворюючи внутрішньомолекулярні одноланцюгові спіралі. Десять років тому ми сформулювали гіпотезу, згідно з якою внутрішньомолекулярні дуплекси можуть утворюватися також і в полі(А)-трактах клітинних РНК та брати участь у низці біологічних процесів. Аналіз даних літератури, які опубліковано відтоді, свідчить про адекватність гіпотези і показує, що вона не втратила своєї актуальності і нині


Дод.точки доступу:
Зарудная, М.И.; Степанюгин, А.В.; Потягайло, А.Л.; Говорун, Д.Н.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

13.


   
    Воробець Зиновій Дмитрович. До 60-річчя від дня народження [Текст] // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 174-175.
ДРНТІ

Рубрики: БИОХИМИЯ--BIOCHEMISTRY
   ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ 20 ВЕКА--HISTORY OF MEDICINE, 20TH CENT.



Дод.точки доступу:
Воробець, Зиновій Дмитрович (Биохимик) \о нем\
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

14.


   
    Вплив хронічного соціального стресу на метаболізм ліпідів у золотистих сирійських хом'ячків [Текст] / А.Л. Загайко, Л.Н. Воронина, П.А. Каліман, Е.В. Стрельченко // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 120-129.
ДРНТІ

Рубрики: СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ--STRESS, PSYCHOLOGICAL
   ЛИПИДЫ--LIPIDS

   ХОЛЕСТЕРИН--CHOLESTEROL

   ЛИПОПРОТЕИНЫ--LIPOPROTEINS

Анотація: У золотистых сирийских хомячков изучены изменения содержания общих липидов, липопротеинов и их фракций: свободных жирных кислот и триацилглицеролов; свободного и етерифицированного холестерола и показателей его метаболизма (сыворотка крови и печень); активности глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы и лизосомной липазы (печень), постгепариновых липаз (кровь) при действии на животных хронического социального стресса. Показано, что у хомячков в ранний период развития стресса наблюдается преобладание липолиза над липогенезом. В более поздние сроки этого процесса наблюдается активация липогенеза, которая, наряду с активным липолизом, может быть причиной гиперлипидемии в крови. Последнее явление, очевидно, более характерно для самцов, чем для самок, у которых главным источником свободных жирных кислот крови, вероятно, является липолиз в печени. Проатерогенное перераспределение фракций липопротеинов, наблюдаемое при хроническом стрессе, усложняется изменениями процессов их преобразований под действием липаз крови, в частности дисбалансом в функционировании липаз: возрастанием активности печеночной липазы на фоне стабильной активности липопротеинлипазы. Увеличение активности перенесения холестерола в составе липопротеинов высокой плотности при действии стресса сопровождается накоплением в плазме крови атерогенных липопротеинов высокой плотности В. Хронический социальный стресс является проатерогенным вследствие изменений метаболизма липидов и липопротеинов, приводящих к сдвигу равновесия в процессах транспорта липидов и их использование тканями


Дод.точки доступу:
Загайко, А.Л.; Воронина, Л.Н.; Каліман, П.А.; Стрельченко, Е.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

15.


    Головач, І. С.
    Суперекспресія нових протитуберкульозних антигенів Aq 85b та ESAT-6 B Escherichia coli [Текст] / І.С. Головач, Ю.В. Шелудько // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 153.
ДРНТІ

Рубрики: МИКОБАКТЕРИИ ТУБЕРКУЛЕЗА--MYCOBACTERIUM TUBERCULOSIS
   ВАКЦИНА БЦЖ--BCG VACCINE



Дод.точки доступу:
Шелудько, Ю.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

16.


    Горюшкіна, Т. Б.
    Оптимізація методики визначення глюкози у вині та виноматеріалі ферментним амперометричним біосенсором [Текст] / Т.Б. Горюшкіна, Г.П. Зайцев // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 154.
ДРНТІ

Рубрики: ВИНО--WINE
   ГЛЮКОЗА--GLUCOSE

   БИОСЕНСОРЫ--BIOSENSORS



Дод.точки доступу:
Зайцев, Г.П.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

17.


    Гудзь, Є. А.
    Вплив N-стеароїлетаноламіну на фосфоліпідний склад мембрани мітохондрій печінки мишей з карциномою Льюїс при терапії цисплатином [Текст] / Є.А. Гудзь, Т.О. Хмель, Н.М. Гула // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 155-156.
ДРНТІ

Рубрики: КАРЦИНОМА ЛЬЮИС ЛЕГКОГО--CARCINOMA, LEWIS LUNG
   ФОСФОЛИПИДЫ--PHOSPHOLIPIDS



Дод.точки доступу:
Хмель, Т.О.; Гула, Н.М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

18.


    Гуменюк, В. П.
    Вплив холестеролу та антиепілиптичного препарату етосуксиміду на гомотипне злиття синаптичних везикул [Текст] / В.П. Гуменюк, І.О. Трикаш // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 157.
ДРНТІ

Рубрики: ХОЛЕСТЕРИН--CHOLESTEROL
   ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА--ANTICONVULSANTS

   ЦИКЛОДЕКСТРИНЫ--CYCLODEXTRINS



Дод.точки доступу:
Трикаш, І.О.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

19.


   
    Експресія та функції протеїнкінази D2 в нормальних та злоякісно трансформованих лімфоцитах [Текст] / Л.М. Ковалевська, С.В. Міхалап, О.В. Юрченко та ін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 160.
ДРНТІ

Рубрики: ЛИМФОМА--LYMPHOMA
   ФОСФОРИЛИРОВАНИЕ--PHOSPHORYLATION

   B-ЛИМФОЦИТЫ--B-LYMPHOCYTES



Дод.точки доступу:
Ковалевська, Л.М.; Міхалап, С.В.; Юрченко, О.В.; Шлапацька, Л.М.; Бердова, Г.Г.; Сидоренко, С.П.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

20.


   
    Експресія цитохрому Р-450 2Е1 у печінці мишей за постійної та гострої дії гамма-випромінювання [Текст] / О.В. Максимчук, Л.К. Бездробна, О.К. Кисельова та ін // Укр. біохім. журн. - 2008. - Т. 80, N 4. - С. 59-65.
ДРНТІ

Рубрики: ПЕЧЕНЬ--LIVER
   ЦИТОХРОМ P-450--CYTOCHROME P-450

   ГЕНА ЭКСПРЕССИЯ--GENE EXPRESSION

Анотація: Досліджено вплив тривалого низькоінтенсивного та гострого високоінтенсивного гамма-випромінювання на експресію цитохрому Р-450 2Е1 (1.14.14.1) у печінці мишей. Виявлено зміни вмісту Сур2е1 залежно від дози та потужності дії радіаційного фактора. Тривале гамма-випромінювання в малих дозах спричинює зниження вмісту цитохрому Р-450 2Е1 та рівня його мРНК . Гостре опромінення при малих навантаженнях призводить до збільшення, а при великих - до зменшення вмісту білка Сур2е1. Рівень мРНК гена Сур2е1 суттєво знижується при всіх дозах одноразового опромінення. Виявлені зміни експресії цитохрому Р-450 2Е1 можливо пов’язані із пероксидними процесами та розвитком окисного стресу у клітинах печінки


Дод.точки доступу:
Максимчук, О.В.; Бездробна, Л.К.; Кисельова, О.К.; Сидорик, Л.Л.; Чащин, М.О.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-42 
 
Статистика
за 07.07.2024
Кількість запитів 1345
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)