На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЕУ3/2011/3<.>
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-34 
1.


    Щербань, Т. Д.
    Активність NO-синтаз і агрегація нейтрофілів у хворих на діабетичну нефропатію [Текст] / Т. Д. Щербань // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 96-99.
MeSH-головна:
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕФРОПАТИИ (лекарственная терапия, метаболизм, этиология)
НЕЙТРОФИЛЫ (метаболизм)
АДГЕЗИВНОСТЬ
КЛЕТОК АГРЕГАЦИЯ (действие лекарственных препаратов)
АЗОТА ОКСИДЫ (метаболизм)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
ПЕРИНДОПРИЛ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
АМЛОДИПИН (прием и дозировка, терапевтическое применение)
Анотація: Досліджували особливості функціонального стану нейтрофілів хворих на діабетичну нефропатію (ДН). Показано, що агрегаційні властивості нейтрофілів у хворих на ДН підвищуються. Розвиток ДН супроводжувався порушенням функціонування системи NO-синтаз (NOS) у нейтрофілах - зниженням активності конститутивних NOS і підвищенням активності індуцибельної NOS. Використання комплексної терапії із застосуванням тівортіну приводило до зниження агрегаційних властивостей нейтрофілів і активації системи NOS за рахунок зростання активності конститутивних NOS.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

2.


    Вороненко, В. В.
    Аналіз міжнародних документів щодо забезпечення попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру [Текст] / В. В. Вороненко, Ю. М. Скалецький, В. Ф. Торбін // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 47-52.
MeSH-головна:
БЕДСТВИЯ, АВАРИИ И КАТАСТРОФЫ
БЕДСТВИЯ, АВАРИИ И КАТАСТРОФЫ, ПЛАНИРОВАНИЕ ПОМОЩИ
МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО
Анотація: В статті розглянуті Йокогамська стратегія і план дій; Міжнародна стратегія зменшення небезпеки лих; доповідь ООН "Зниження ризику катастроф - завдання розвитку. Глобальна доповідь"; Хіогська рамкова програма дій на 2005-2015 роки; документи ООН: Генеральна асамблея й Міжнародна стратегія зменшення небезпеки лих.


Дод.точки доступу:
Скалецький, Ю. М.; Торбін, В. Ф.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

3.


    Єлоєва, З. В.
    Вірогідність прогнозування віддалених наслідків вірусного гепатиту А у дітей [Текст] / З. В. Єлоєва // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 109-111.
MeSH-головна:
ГЕПАТИТ A (патофизиология, этиология)
ГЕПАТИТ ВИРУСНЫЙ ЧЕЛОВЕКА (патофизиология, этиология)
ХОЛЕСТАЗ (патофизиология, этиология)
ХОЛЕЦИСТИТ (патофизиология, этиология)
ЖЕЛЧНОКАМЕННАЯ БОЛЕЗНЬ (патофизиология, этиология)
ЖЕЛЧЬ (микробиология, химия, цитология)
ДЕТИ
КАТАМНЕСТИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
Анотація: Проведено комплексне вивчення жовчі бактеріологічними, цитологічними, біофізичними та імунологічними методами у дітей з циклічним і ациклічним перебігом вірусного гепатиту А. Виявлена патогенетична роль холестазу у формуванні холецистохолангітів і холелітіазу в наслідках вірусного гепатиту А у дітей. Знаходження в жовчі факторів холестазу, запалення та літогенезу є показанням для проведення антихолестатичної, протизапальної та літолітичної терапії.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

4.


    Ковальова, О. М.
    Взаємозв’язок показників ліпідотранспортної системи і вуглеводного обміну у пацієнтів на артеріальну гіпертензію з супутнім ожирінням [Текст] / О. М. Ковальова, О. М. Піонова // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 61-69.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (диагностика)
ОЖИРЕНИЕ (диагностика)
ТЕЛА МАССЫ ИНДЕКС
ЛИПОПРОТЕИНЫ ВЫСОКОЙ ПЛОТНОСТИ (анализ)
ЛИПОПРОТЕИНЫ НИЗКОЙ ПЛОТНОСТИ (анализ)
ХОЛЕСТЕРИН ЛВП (анализ)
ХОЛЕСТЕРИН ЛНП (анализ)
ЛИПИДЫ (анализ)
ГЛЮКОЗА (анализ)
АПОПРОТЕИНЫ (анализ)
УГЛЕВОДЫ
Анотація: У хворих з артеріальною гіпертензією і наявністю ожиріння вивчали стан ліпідотранспортної системи і особливості метаболізму вуглеводів. Абдомінальний тип ожиріння оцінювали згідно критеріїв IDF при обводі талії у чоловіків ≥ 94 см, у жінок ≥ 80 см. Визначали антропометричні показники та концентрацію апопротеїнів В та А-І. Зроблено висновок, що у хворих з артеріальною гіпертензією наявність надлишкової маси тіла і ожиріння, особливо абдомінального типу, пов'язана з порушеннями метаболізму вуглеводів, ліпідів і ліпідотранспортної системи.


Дод.точки доступу:
Піонова, О. М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

5.


    Цьома, Л. М.
    Взаємозв’язок рівнів адипонектину крові з особливостями перебігу гіпертонічної хвороби у хворих з порушенням толерантності до глюкози та без порушення [Текст] / Л. М. Цьома // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 79-84.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (метаболизм, этиология)
АДИПОНЕКТИН (анализ)
ГЛЮКОЗЫ НЕПЕРЕНОСИМОСТЬ
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ (метаболизм, этиология)
ГЛЮКОЗЫ ПЕРЕНОСИМОСТИ ТЕСТ
ОЖИРЕНИЕ
Анотація: Обстежено 118 хворих на гіпертонічну хворобу віком від 28 до 69 років, серед яких 58 мали порушення толерантності до глюкози (ПТГ) і 60 - без ПТГ. Встановлені чіткі прояви дефіциту адипонектину у хворих на гіпертонічну хворобу як без ПТГ, так і з ПТГ. Дефіцит адипонектину асоціювався в цілому з вираженістю метаболічних порушень і ступенем серцево-судинного ризику. З урахуванням даних про позитивні антидіабетогенні, антиатерогенні та антигіпертензивні ефекти адипонектину зроблено висновок, що дефіцит цього адипокіну може відігравати важливу патогенетичну роль в розвитку та прогресуванні як гіпертонічної хвороби, так і метаболічного синдрому та ПТГ.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

6.


    Ольховський, В. О.
    Визначення діагностичної цінності морфологічних ознак при складанні судово-медичного експертного висновку про причину раптової серцевої смерті [Текст] / В. О. Ольховський, М. В. Губін, Л. С. Купріянова // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 145-148.
MeSH-головна:
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА
СМЕРТЬ ВНЕЗАПНАЯ СЕРДЕЧНАЯ
КОРОНАРНАЯ БОЛЕЗНЬ (смертность)
МИОКАРД (патология)
ЭКСПЕРТНОЕ ОСВИДЕТЕЛЬСТВОВАНИЕ
Анотація: При вивченні випадків ненасильницької раптової серцевої смерті встановлені чинники, що призводять до її розвитку, а також описані їхні діагностичні та статистично ймовірні ознаки. За допомогою гістологічного дослідження визначені шляхи оптимізації експертної оцінки морфологічних макро- та мікроскопічних змін в міокарді осіб, причиною загибелі яких була раптова серцева смерть, що дає змогу підвищити об'єктивність і точність судово-медичної діагностики раптової серцевої смерті.


Дод.точки доступу:
Губін, М. В.; Купріянова, Л. С.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

7.


    Лісовий, В. М.
    Визначення шляхів введення культури стовбурових клітин і їх кількості для лікування вторинного андрогенного дефіциту у самців щурів [Текст] / В. М. Лісовий, І. М. Антонян // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 26-29.
MeSH-головна:
СТВОЛОВЫЕ КЛЕТКИ
КЛЕТКИ КУЛЬТИВИРУЕМЫЕ
ЯИЧКИ
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ

Анотація: Наведені результати експерименту щодо підбору ефективної кількості стовбурових клітин в культурі для лікування вторинного андрогенного дефіциту у самців щурів. Було доведено експериментальним шляхом, що застосування культури стовбурових клітин для коригування вторинного андрогенного дефіциту є доцільним при застосуванні клітин в кількості 200 000 в кожне яєчко.


Дод.точки доступу:
Антонян, І. М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

8.


   
    Влияние криоконсервированной кордовой крови на гематологические показатели животных при развитии острого гнойного перитонита [Текст] / К. А. Гольцев [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 5-11.
MeSH-головна:
ПЕРИТОНИТ (хирургия)
(хирургия)
НАГНОЕНИЕ (терапия, этиология)
ВОСПАЛЕНИЕ (терапия, этиология)
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (фармакология)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ПЛОДА КРОВЬ
(методы)
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ



ЭРИТРОЦИТЫ
ГЕМОГЛОБИНЫ
ЛЕЙКОЦИТЫ
Анотація: В эксперименте на крысах показано, что комплексное применение криоконсервированной кордовой крови с антибиотиком во время релапаротомии при остром гнойном перитоните в большей степени, чем применение только антибиотика, восстанавливает показатели крови, снижая воспаление брюшины животных.


Дод.точки доступу:
Гольцев, К. А.; Грищенко, В. И.; Криворучко, И. А.; Кожина, О. Ю.; Останков, М. В.; Гольцев, А. Н.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

9.


    Лапшина, Л. А.
    Влияние терапии триметазидином на уровни эндотелина-1, метаболитов оксида азота у больных, перенёсших инфаркт миокарда [Текст] / Л. А. Лапшина, О. В. Глебова, С. А. Кудрик // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 53-60.
MeSH-головна:
ИНФАРКТ МИОКАРДА (лекарственная терапия)
ТРИМЕТАЗИДИН (фармакология)
ЭНДОТЕЛИН-1 (действие лекарственных препаратов)
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (действие лекарственных препаратов)
ГЕМОДИНАМИКА (действие лекарственных препаратов)
НИТРИТЫ (анализ)
НИТРАТЫ (анализ)
S-НИТРОЗОТИОЛЫ (анализ)
АЗОТА ОКСИДЫ (анализ)
Анотація: У пациентов с острым инфарктом миокарда (ОИМ) в течение трёх месяцев после ОИМ проведён анализ влияния триметазидина на эндотелиальную функцию и кардиогемодинамику. В группе больных, получавших дополнительно к базисной терапии триметазидин, происходит более выраженное снижение уровней эндотелина-1, нитритов, нитратов, S-нитрозотиола, нормализация систолической функции, миокардиального стресса, индекса сферичности и толерантности к физической нагрузке, чем у пациентов, не получавших триметазидин. Полученные результаты указывают на участие вазоконстрикторной и вазодилататорной составляющих эндотелия в реализации позитивного действия триметазидина в раннем постинфарктном периоде у больных, перенёсших ОИМ.


Дод.точки доступу:
Глебова, О. В.; Кудрик, С. А.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

10.


    Лебедь, П. Б.
    Возможности неинвазивных методов в определении лечебной тактики при закрытой травме паренхиматозных органов [Текст] / П. Б. Лебедь // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 162-165.
MeSH-головна:
(диагностика)
(диагностика)
(диагностика)
ПЕЧЕНЬ (повреждения)
СЕЛЕЗЕНКА (повреждения)
(диагностика)
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ (диагностика)
ТОМОГРАФИЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ СПИРАЛЬНАЯ (методы)
МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ (методы)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ ИНВАЗИВНАЯ (методы)
Анотація: Изложены результаты анализа применения визуализационных неинвазивных методов (УЗИ, СКТ и МРТ) при обследовании 155 пострадавших с повреждением паренхиматозных органов различной степени. Контрастно усиленная СКТ у 48 пострадавших и МРТ у 23 с сопутствующими черепно-мозговой и позвоночниковой травмами позволили не только уточнить характер и степень повреждения паренхиматозных органов, но и проконтролировать динамику внутри- и внеорганных жидкостных образований с обоснованием выбираемой лечебной тактики.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

11.


    Коляда, О. М.
    Вплив низькодозового фракціонованого рентгенівського опромінення на показники сироваткового цитокінового профілю і перебіг експериментального сепсису у щурів лінії Вістар [Текст] / О. М. Коляда // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 12-17.
MeSH-головна:
СЕПСИС (иммунология, этиология)
КАНДИДОЗ (иммунология)
ЦИТОКИНИНЫ (воздействие облучения)
ДОЗЫ ФРАКЦИОНИРОВАНИЕ
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ

Анотація: На моделі дисемінованого кандидозу продемонстровано наявність достовірних відмінностей в ступені важкості клінічного перебігу інфекційного процесу, швидкості елімінації збудника і характері формування СD4+-Т-ефекторних механізмів специфічної імунної відповіді. Персистенція підвищеного сироваткового рівня TGF-β, індукована фракціонованим рентгенівським опроміненням, в умовах гострого дисемінованого кандидозу створює умови для дисрегуляції Th-ефекторних механізмів формування адаптивного імунітету і контролю інтенсивності реакцій неспецифічної резистентності.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

12.


    Лук’яненко, T. В.
    Вплив ультрафіолетового опромінення та дії озону на продукцію гіалуронідази S. pyogenes, ізольованих від хворих на алкогольний делірій [Текст] / T. В. Лук’яненко // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 18-21.
MeSH-головна:
АЛКОГОЛЬНЫЙ ДЕЛИРИЙ АБСТИНЕНТНЫЙ

ОЗОН
ГИАЛУРОНОГЛЮКОЗАМИНИДАЗА (анализ)
STREPTOCOCCUS PYOGENES (энзимология)
Анотація: Наведені результати досліджень впливу ультрафіолетового опромінення (УФО), озону, їхнього спільного впливу в залежності від експозиції на продукування гіалуронідази культурами S. pyogenes. Визначені оптимальні значення тривалості впливу УФО та озону, рекомендовано їхнє сукупне застосування для пригнічення ферментативної фукнції S. pyogenes.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

13.


    Резніченко, О. Г.
    Гігієнічні аспекти психодіагностики та корекції функціонального стану студентів вищих навчальних закладів [Текст] / О. Г. Резніченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 170-172.
MeSH-головна:
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ
СТУДЕНТЫ
ОБУЧЕНИЕ
УМСТВЕННАЯ СПОСОБНОСТЬ
УТОМЛЕНИЕ УМСТВЕННОЕ (диагностика)
ПСИХИЧЕСКОЕ ЗДОРОВЬЕ
ПСИХОФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА (диагностика)
АДАПТАЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ
АДАПТАЦИЯ ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ
Анотація: Наведені результати гігієнічних досліджень функціонального стану студентів медичного й технічного вищих навчальних закладів, які навчаються в умовах кредитно-модульної системи з метою встановлення адекватності цієї системи навчання щодо функціональних можливостей організму студентів.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

14.


    Сенаторова, Г. С.
    Дослідження ренальної гемодинаміки у дітей, хворих на цукровий діабет 1-го типу [Текст] / Г. С. Сенаторова, К. Г. Муратова, Т. В. Лутай // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 100-104.
MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 (диагностика)
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕВРОПАТИИ (осложнения)
ДЕТИ
ГЕМОДИНАМИКА
ПОЧКИ (кровоснабжение, ультрасонография)
ПОЧЕЧНОЕ КРОВООБРАЩЕНИЕ
Анотація: Проведено зіставлення допплерографічних показників ренальної гемодинаміки у дітей з різною тривалістю цукрового діабету 1-го типу. Запропоновані допплерографічні критерії діагностики діабетичної нефропатії.


Дод.точки доступу:
Муратова, К. Г.; Лутай, Т. В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

15.


    Деримедвідь, Л. В.
    Ефективність використання антиоксиданта Рексод при експериментальному метаболічному синдромі [Текст] / Л. В. Деримедвідь, І. П. Бухтіярова, Т. В. Горбач // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 30-35.
MeSH-головна:
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X (лекарственная терапия, метаболизм)
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ
ГЛЮКОЗА (метаболизм)
ЛИПИДНЫЙ ОБМЕН (действие лекарственных препаратов)
СВОБОДНЫЕ РАДИКАЛЫ (метаболизм)
ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ (метаболизм)
ТРИГЛИЦЕРИДЫ (метаболизм)
ТОКОФЕРОЛЫ (метаболизм, фармакология)
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
Анотація: Стаття присвячена фармакологічному обґрунтуванню доцільності застосування рексоду (препарату на основі рекомбінантної Cu-Zn супероксиддисмутази, отриманої методом генної інженерії з культури штаму дріжджів-продуцентів Saccharomyces cerevisiae Y 2134) у щурів із індукованими хронічним введенням фруктози проявами метаболічного синдрому. Встановлено, що рексод гальмує метаболічні прояви синдрому інсулінорезистентності внаслідок поліпшення толерантності до вуглеводів і підвищення чутливості до інсуліну, пригнічення процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, покращення функціональної активності ендогенної антиокисної системи. Покращення антиоксидантного гомеостазу на тлі використання рексоду опосередковано призводить до зменшення рівня жирних кислот і тригліцеридів у сироватці крові та процесів глюконеогенезу в печінці експериментальних тварин. З'ясовано, що ефективність рексоду при експериментальному метаболічному синдромі була в середньому на 20 % вище ефективності α-токоферолу ацетату. Виявлені антиоксидантні та антигіперглікемічні властивості рексоду зумовлюють доцільність його подальших досліджень як перспективного препарату для корекції інсулінорезистентних станів, зокрема метаболічного синдрому


Дод.точки доступу:
Бухтіярова, І. П.; Горбач, Т. В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

16.


    Капустник, Н. В.
    Клинико-иммунологические особенности и оптимизация лечения воспалительных заболеваний придатков матки [Текст] / Н. В. Капустник // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 141-144.
MeSH-головна:
МАТКИ ПРИДАТКОВ БОЛЕЗНИ (иммунология, терапия)
ТАЗОВЫХ ОРГАНОВ ВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ (иммунология, терапия)
ООФОРИТ (иммунология, терапия)
САЛЬПИНГИТ (иммунология, терапия)
ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ
ОЗОН (терапевтическое применение)
Анотація: Изучен иммунный статус у женщин с воспалительными заболеваниями органов малого таза, выявлены нарушения клеточного иммунитета, наиболее выраженные в Т-звене, повышенный уровень ЦИК, дисбаланс IgA, IgG, IgM, изменение бактерицидной активности нейтрофилов. Показано, что применение озонотерапии нормализует количество общих лимфоцитов, Т-лимфоцитов, соотношение субпопуляций тимусзависимых лимфоцитов, приводит к снижению концентрации ЦИК.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

17.


    Нагорная, В. Г.
    Клинико-инструментальные и биохимические маркёры развития хронической сердечной недостаточности у больных ишемической болезнью сердца и сахарным диабетом 2-го типа [Текст] / В. Г. Нагорная // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 75-78.
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (диагностика, этиология)
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (диагностика, этиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 (диагностика, этиология)
ЭНДОТЕЛИН-1 (анализ)
НАТРИЙУРЕТИЧЕСКИЙ ПЕПТИД МОЗГОВОЙ (диагностическое применение)
РЕНИН-АНГИОТЕНЗИНА СИСТЕМА
АНГИОТЕНЗИН II (анализ, диагностическое применение)
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
Анотація: Обследованы больные ХСН, ИБС и СД 2-го типа, больные ХСН, ИБС без СД 2-го типа и практически здоровые лица. Показано, что развитие ХСН у больных ИБС и сопутствующим СД 2-го типа сопровождается более значимым повышением показателей: уровня эндотелина-1, мозгового натрийуретического пептида, ангиотензина II и ренина.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

18.


    Данилова, М. В.
    Клинико-психопатологические и патопсихологические особенности формирования депрессивного эпизода у больных рассеянным склерозом [Текст] / М. В. Данилова // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 133-137.
MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ (патофизиология, психология, этиология)
ДЕПРЕССИЯ (патофизиология, психология, этиология)
НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ
ФРУСТРАЦИЯ
БИХЕВИОРАЛЬНЫЕ СИМПТОМЫ
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (патофизиология, психология, этиология)
Анотація: Обследовано 164 больных рассеянным склерозом, из них 35 с депрессивным эпизодом в клинической картине и 129 без депрессивной симптоматики. На основании комплексного клинико-психопатологического и патопсихологического исследования выделены основные особенности протекания и факторы формирования депрессивного эпизода у больных рассеянным склерозом. Описан патопсихологический механизм развития депрессивного эпизода.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

19.


   
    Клинические особенности течения острого и хронического полимиозита [Текст] / И. А. Григорова [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 120-126.
MeSH-головна:
ПОЛИМИОЗИТ (диетотерапия, патофизиология, этиология)
НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ
ЭЛЕКТРОМИОГРАФИЯ (методы)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Установлено, что при хроническом полимиозите локально поражаются лишь отдельные группы мышц, мышечные амиотрофии выражены преимущественно в проксимальных отделах шейно-грудного и тазобедренного отделов. При остром полимиозите мышечные атрофии наблюдаются через две недели, а до этого превалирует болевой синдром. В остром периоде полимиозита отмечается клиническая диссоциация - поражение мышц превалирует над поражением нервной системы, в хронической стадии они происходят в равной степени. Морфологическое исследование показало, что при остром течении преобладают воспалительные изменения, при хроническом - склеротические, атрофические. Наряду со скелетными амиотрофиями, часто отмечается мышечный псевдобульбарный синдром. При СПИД-полимиозите отмечается его амиотрофическая форма поражения.


Дод.точки доступу:
Григорова, И. А.; Сало, В. И.; Гирька, Ю. С.; Самойлова, А. П.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

20.


    Чёрная, Ю. А.
    Ортостатические реакции артериального давления и клинические показатели кровообращения у пациентов с постоянной формой фибрилляции предсердий на этапах терапии бета-адреноблокаторами [Текст] / Ю. А. Чёрная, Н. И. Яблучанский, Л. А. Мартимьянова // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - N 3. - С. 70-74.
MeSH-головна:
ГИПОТЕНЗИЯ ОРТОСТАТИЧЕСКАЯ (лекарственная терапия, этиология)
КРОВЯНОЕ ДАВЛЕНИЕ (действие лекарственных препаратов)
ГИПЕРТЕНЗИЯ (диагностика, этиология)
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА (действие лекарственных препаратов)
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ (лекарственная терапия, этиология)
ЖЕЛУДОЧКОВ ФИБРИЛЛЯЦИЯ (диагностика, этиология)
АДРЕНЕРГИЧЕСКИЕ БЕТА-АНТАГОНИСТЫ (терапевтическое применение, фармакология)
Анотація: Изучены изменения распространённости различных типов ортостатических реакций артериального давления (ОР АД) и клинических показателей системы кровообращения у пациентов в возрасте (67,9±10,0) лет с постоянной формой фибрилляции предсердий на этапах терапии бета-адреноблокаторами. Показано увеличение распространённости более благоприятных гипертензивных за счёт снижения гипотензивных и изотензивных ОР АД. Сделан вывод, что в контроле частоты желудочковых сокращений бета-адреноблокаторов у пациентов с фибрилляцией предсердий можно использовать при всех типах ОР АД.


Дод.точки доступу:
Яблучанский, Н. И.; Мартимьянова, Л. А.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 1-20    21-34 
 
Статистика
за 04.07.2024
Кількість запитів 14986
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)