На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=БУ5/2009/13/3<.>
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-33 
1.


    Баблюк, Л. А.
    Реологічні і кінетичні показники жовчі у хворих на хронічний некалькульозний холецистит та корекція їх порушень препаратом Артишок-екстракт "Здоров'я" і синглетно-кисневою терапією [Текст] / Л.А. Баблюк // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 3-7.
MeSH-головна:
ХОЛЕЦИСТИТ (лекарственная терапия, патофизиология)
ЖЕЛЧНЫХ ПУТЕЙ ДИСКИНЕЗИЯ (этиология)
ЖЕЛЧЬ
Анотація: Вивчено функціональну активність жовчного міхура і жовчовивідних шляхів при гіпотонічно-гіпокінетичному і змішаному типах дискінезій у хворих на хронічний некалькульозний холецистит. Встановлено, що в 70,6 % пацієнтів захворювання супроводжується гіпотонічно-гіпокінетичним типом дискінезії, у 29,4 % - змішаним типом. Доведено, що застосування в лікувальному комплексі препарату артишок-екстракту "Здоров'я" і синглетно-кисневої терапії дає позитивний ефект.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

2.


    Білецький, С. С.
    Стан вегетативного забезпечення серцевої діяльності у хворих на гострий інфаркт міокарда в процесі лікування Метапрололом, Карведилолом і Мелатоніном [Текст] / С.С. Білецький, С.В. Білецький // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 8-11.
MeSH-головна:
ИНФАРКТ МИОКАРДА (лекарственная терапия, патофизиология)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ВЕГЕТАТИВНОЙ БОЛЕЗНИ (патофизиология)
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
Анотація: У роботі аналізуються результати визначення вегетативної регуляції серцевого ритму в 67 хворих на інфаркт міокарда в процесі лікування метопрололом, карведилолом і мелатоніном. Доведено, що мелатонін сприяє потенціюванню ваготропного впливу метопрололу на варіабельність серцевого ритму у вигляді зростання активності парасимпатичної нервової системи.


Дод.точки доступу:
Білецький, С.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

3.


    Блажієвська, Г. Й.
    Дослідження асоціації параметрів артеріального тиску, частоти серцевих скорочень та антропометричних і біохімічних показників у практично здорових міських підлітків та дорослих осіб жіночої статі з нормальною та низькою масою тіла [Текст] / Г.Й. Блажієвська, І.І. Андрушко // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 12-19.
MeSH-головна:
КРОВЯНОГО ДАВЛЕНИЯ ИЗМЕРЕНИЕ
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
АНТРОПОЛОГИЯ ФИЗИЧЕСКАЯ
ВЗРОСЛЫЕ
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ
ПОДРОСТКИ
Анотація: Представлено вікові особливості асоціацій антропометричних параметрів з показниками артеріального тиску (АТ) і частоти серцевих скорочень (ЧСС) та встановлено зв'язок між формуванням проатерогенного профілю показників обміну ліпідів та більш високими показниками АТ у практично здорових осіб жіночої статі різних вікових груп. Виявлено асоціацію показників АТ із характеристикою маси тіла (нормальною, зайвою та дефіцитною).


Дод.точки доступу:
Андрушко, І.І.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

4.


   
    Вікові та соматичні особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень за умов поєднаного ураження серцево-судинної системи [Текст] / О.І. Волошин, Н.М. Малкович, Г.Я. Ступницька, К.О. Бобкович // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 20-25.
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, патофизиология)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ОБСТРУКТИВНЫЕ (лекарственная терапия, патофизиология)
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ
Анотація: Розглянуті патогенетичні взаємозв'язки та ефективність застосування "Ліпіну" та "Кардіофіту" у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутніми артеріальною гіпертензією та хронічною серцево-судинною недостатністю ішемічного генезу.


Дод.точки доступу:
Волошин, О.І.; Малкович, Н.М.; Ступницька, Г.Я.; Бобкович, К.О.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

5.


    Зелінська, Н. Б.
    Церебральна гемодинаміка у хворих на гіпотиреоз [Текст] / Н.Б. Зелінська // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 26-30.
MeSH-головна:
ГИПОТИРЕОЗ (осложнения, патофизиология)
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (патофизиология, этиология)
Анотація: У статті наводяться результати дослідження стану церебральної гемодинаміки за даними реоенцефалографії (РЕГ) у 323 хворих на гіпотиреоз. Виявлено, що у хворих знижена еластичність і збільшений тонус мозкових судин, у першу чергу - дрібного і середнього калібру внаслідок їх атеросклеротичних змін, збільшений периферичний судинний опір. У чоловіків був гіршим церебральний кровообіг, венозний відтік крові, у жінок - вищим тонус судин, у першу чергу, за рахунок судин середнього і дрібного калібру. Церебральна гемодинаміка за гіпотиреозу мала вікові тенденції, аналогічні особам без порушення функції щитоподібної залози. Визначені клінічні симптоми, які супроводжують зміни показників РЕГ.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

6.


   
    Роль локального фібринолізу та протеолізу у хворих, старше 60 років, на гостро кровоточиву дуоденальну виразку, залежно від її типу [Текст] / О.І. Іващук, Ю.М. Мишковський, В.П. Польовий, В.Ю. Бодяка // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 31-35.
MeSH-головна:
ДВЕНАДЦАТИПЕРСТНОЙ КИШКИ ЯЗВА (осложнения, этиология)
ГЕМОРРАГИИ (этиология)
ФИБРИНОЛИЗ
ПЕПТИД-ГИДРОЛАЗЫ (метаболизм)
Анотація: В експерименті досліджено динаміку показників фібринолітичної та протеолітичної активності слизової оболонки обох стінок дванадцятипалої кишки в осіб, старше 60 років, із гострокровоточивою дуоденальною виразкою, враховуючи її тип.


Дод.точки доступу:
Іващук, О.І.; Мишковський, Ю.М.; Польовий, В.П.; Бодяка, В.Ю.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

7.


    Ковтуненко, О. В.
    Аналіз експресії онкобілка BCL-2 у плоскоклітинному раку гортані [Текст] / О.В. Ковтуненко // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 36-41.
MeSH-головна:
ГОРТАНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ (патофизиология)
БЕЛКИ НОВООБРАЗОВАНИЙ (метаболизм)
Анотація: Робота присвячена вивченню експресії онкобілка bcl-2 у плоскоклітинному раку гортані (ПРГ) з різним клінічним перебігом захворювання для його подальшого прогнозування і визначення найбільш оптимальних сучасних методів діагностики біологічних властивостей пухлин. У дослідженні проведений аналіз експресії онкобілка bcl-2 при раку гортані залежно від гістологічного диференціювання, наявності метастазів, розвитку рецидивів, ефекту від проведеної хіміотерапії і променевої терапії. Отримані дані в цих групах свідчать про важливе діагностичне, прогностичне і передбачувальне значення експресії онкобілка bcl-2 відносно онкотрасформації пухлини, розвитку метастазів і рецидивів пухлини, її чутливості до променевої терапії в пацієнтів із плоскоклітинним раком гортані.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

8.


    Малишевський, І. О.
    Динаміка показників оксиду азоту та судинного ендотеліального фактору росту слизової оболонки 12-типалої кишки у пацієнтів літнього та старечого віку із хелікобактер негативною гострокровоточивою дуоденальною виразкою [Текст] / І.О. Малишевський // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 42-48.
MeSH-головна:
ДВЕНАДЦАТИПЕРСТНОЙ КИШКИ ЯЗВА (осложнения, патофизиология)
HELICOBACTER PYLORI (патогенность)
СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА (патофизиология)
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (патофизиология)
АЗОТА ОКСИДЫ (кровь, метаболизм)
ПОЖИЛЫЕ
Анотація: У роботі досліджено вплив гострої дуоденальної кровотечі на зміну показників вмісту оксиду азоту (ОА) та судинного ендотеліального фактору росту (СЕФР) слизової оболонки дванадцятипалої кишки (ДПК), у пацієнтів літнього та старечого віку (ЛСВ), на хелікобактер позитивну та негативну гострокровоточиві дуоденальні виразки, залежно від їх типу та ендоскопічних стигмат, порівнюючи їх між собою. Встановлено, що хелікобактер негативні кровоточиві виразки характеризуються вищими показниками ОА та СЕФР, ніж хелікобактер позитивні. Для хелікобактер негативних кровоточивих виразок "старечого" типу характерно переважання показників вмісту ОА та СЕФР слизової оболонки ДПК. Найвищі показники ОА та СЕФР виявлено при хелікобактер негативних кровоточивих виразках, у всіх групах ендоскопічних стигмат, із повільною тенденцією до зниження. Це свідчить про більш несприятливий перебіг хелікобактер негативної кровоточивої виразки порівняно із хелікобактер позитивною, що необхідно враховувати при виборі лікувальної тактики.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

9.


    Овчарова, О. М.
    Порівняльна характеристика основних клінічно-демографічних показників та оцінка якості життя у пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю, зумовленою дилатаційною кардіоміопатією та ішемічною хворобою серця [Текст] / О.М. Овчарова, Л.П. Паращенюк, А.В. Ляшенко // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 49-54.
MeSH-головна:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (осложнения, патофизиология)
КАРДИОМИОПАТИЯ ДИЛАТАЦИОННАЯ (осложнения, патофизиология)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (патофизиология, этиология)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
Анотація: Обстежений 391 пацієнт із хронічною серцевою недостатністю (ХСН) та систолічною дисфункцією лівого шлуночка (СДЛШ) (фракція викиду 40 %) ІІ-IV функціональних класів (ФК) за критеріями NYHA, що розвинулася на фоні ішемічної хвороби серця (ІХС) (265 пацієнтів) та дилатаційної кардіоміопатії (ДКМП) (126 пацієнтів). Метою роботи стало порівняння особливостей основних клінічно-демографічних показників та показників якості життя в пацієнтів із ХСН та СДЛШ на ґрунті ІХС, у тому числі в поєднанні з артеріальною гіпертензією (АГ), та на ґрунті ДКМП. Для хворих на ХСН та СДЛШ на ґрунті ІХС порівнянно з групою хворих на ДКМП характерні старший вік, більша частота зустрічальності ІІІ-ІV ФК, цукрового діабету, нормального та підвищеного індексу маси тіла, повної блокади лівої ніжки пучка Гіса. Виявлені відмінності, зумовлені завдяки переважанню пацієнтів із супутньою АГ в групі ІХС. У хворих на ХСН та СДЛШ на ґрунті ІХС більше виражене порушення якості життя порівнянно з групою хворих на ДКМП, за бальною оцінкою анкети MHFLQ. Однак вищевказані відмінності значною мірою зумовлені віковою характеристикою хворих на ІХС та на ДКМП, ніж етіологією ХСН.


Дод.точки доступу:
Паращенюк, Л.П.; Ляшенко, А.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

10.


    Оринчак, М. А.
    Взаємозв'язок між рівнем інсуліну та альдостерону у хворих на артеріальну гіпертензію в поєднанні з метаболічним синдромом та постінфарктним кардіосклерозом [Текст] / М.А. Оринчак, І.І. Вакалюк // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 55-57.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (патофизиология)
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ (патофизиология)
КОРОНАРНЫХ АРТЕРИЙ БОЛЕЗНЬ (патофизиология)
(метаболизм)
АЛЬДОСТЕРОН (метаболизм)
Анотація: У роботі наведені результати обстеження 37 хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) з метаболічним синдромом (МС), що перенесли інфаркт міокарда. Показано, що в тяжкості перебігу АГ у хворих на МС та постінфарктний кардіосклероз має значення ціла низка чинників, зокрема наявність інсулінорезистентності. Перебіг даної патології характеризується ознаками вторинного гіперальдостеронізму з підвищеним вмістом у крові рівня циркулюючого альдостерону, що корелює з рівнем інсулінемії та індексом маси тіла.


Дод.точки доступу:
Вакалюк, І.І.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

11.


    Ортеменка, Є. П.
    Особливості цитологічного складу індукованого мокротиння у хворих на бронхіальну астму дітей шкільного віку [Текст] / Є.П. Ортеменка // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 58-60.
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (лекарственная терапия, патофизиология)
МОКРОТА (цитология)
ШКОЛЬНИКИ
Анотація: На підставі цитологічного аналізу індукованого мокротиння в 116 дітей шкільного віку, хворих на бронхіальну астму, та 11 практично здорових дітей встановлено, що цитограма бронхіального секрету при бронхіальній астмі характеризується еозинофілією, лімфоцитозом, збільшенням кількості нейтрофілів та злущеного епітелію при відносному зменшенні альвеолярних макрофагів. Дискримінантною величиною відносного вмісту еозинофільних гранулоцитів у мокротинні, котра дозволятиме вирізняти еозинофільний тип запалення бронхів від нееозинофільного, слід вважати показник 3 %.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

12.


   
    Особливості метаболічних порушень у хворих на гіпертонічну хворобу та в поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу: зв'язок з інсулінорезистентністю [Текст] / О.А. Петринич, С.В. Білецький, Л.В. Мельничук, Т.В. Казанцева // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 61-65.
MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 (метаболизм)
ГИПЕРТЕНЗИЯ (метаболизм)
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ (патофизиология)
Анотація: Обстежено 75 хворих на гіпертонічну хворобу та в поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу. Вивчали антропометричні дані, показники вуглеводного та ліпідного обміну. Встановлено, що у хворих на гіпертонічну хворобу та в поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу на фоні абдомінального ожиріння мають місце метаболічні порушення: інсулінорезистентність, гіперінсулінемія, гіпер-С-пептидемія та дисліпідемія.


Дод.точки доступу:
Петринич, О.А.; Білецький, С.В.; Мельничук, Л.В.; Казанцева, Т.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

13.


    Піонтковський, В. К.
    Проспективний аналіз оперативного лікування хворих на поперековий остеохондроз із застосуванням транспедикулярної фіксації [Текст] / В.К. Піонтковський // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 66-69.
MeSH-головна:
ПОЗВОНОЧНИКА БОЛЕЗНИ (хирургия)
ОСТЕОХОНДРИТ (хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ (методы)
Анотація: Проведено проспективний аналіз оперативного лікування 50 хворих на поперековий остеохондроз. Доведено, що застосування поліаксіальних транспедикулярних гвинтів дозволяє мінімізувати кількість помилок та ускладнень при проведенні стабілізувальних оперативних втручань.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

14.


    Прохоров, И. Е.
    Патогенетическое обоснование и оценка эффективности противовоспалительной терапии суставной формы ювенильного ревматоидного артрита с позиций доказательной медицины [Текст] / И.Е. Прохоров // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 70-72.
MeSH-головна:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ ЮВЕНИЛЬНЫЙ (лекарственная терапия, этиология)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
Анотація: В работе на основании обследования и лечения 79 пациентов с суставной формой ювенильного ревматоидного артрита показано, что дополнительное использование "Ассаликса" существенно потенцирует противовоспалительный эффект "Найза" (нимесулида). Подобная терапия дает возможность получить более выраженный клинический эффект и существенно редуцировать патогенетическую детерминанту ювенильного ревматоидного артрита.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

15.


    Прунчак, С. І.
    Гіперчутливість до небактеріальних алергенів у дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від типу ацетилювання [Текст] / С.І. Прунчак // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 73-76.
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (диагноз, патофизиология)
ДЕРМАТИТ КОНТАКТНЫЙ (этиология)
АЦЕТИЛИРОВАНИЕ
АЛЛЕРГЕНЫ
ДЕРМАТИТ КОНТАКТНЫЙ (этиология)
Анотація: Проведення комплексного клінічно-імунологічного дослідження показало, що в дітей із швидким ацетиляторним фенотипом порівняно з хворими з повільним типом ацетилювання відзначалися виразніші ознаки атопічної реактивності, які характеризувалися наявністю діагностично значущих ознак шкірної гіперчутливості до побутових алергенів, вірогідним тригерним впливом інгаляційних пилкових алергенів (R=0,7, p0,05) та вищими показники ризику тяжкого перебігу астми за умови одночасного підвищення в них вмісту інтерлейкіну-4 (IL-4) та і загального імуноглобуліну-Е (IgE): відносний ризик

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

16.


    Разумний, Р. В.
    Показники клітинної ланки імунітету у хворих на негоспітальну пневмонію, поєднану зі стеатозом печінки [Текст] / Р.В. Разумний // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 77-82.
MeSH-головна:
ПНЕВМОНИЯ (иммунология, лекарственная терапия, патофизиология)
ПЕЧЕНИ ЖИРОВАЯ ДИСТРОФИЯ (иммунология, патофизиология)
ИММУННОЙ СИСТЕМЫ РАССТРОЙСТВА (лекарственная терапия, патофизиология)
Анотація: У статті проаналізовані показники клітинної ланки імунітету у хворих на негоспітальну пневмонію (НП), поєднану зі стеатозом печінки (СП). Встановлено, що в гострому періоді НП у хворих із поєднаним СП виявлялися чітко виражені порушення з боку показників клітинної ланки імунітету, які можна охарактеризувати як вторинний імунодефіцитний стан за відносним супресорним варіантом. Проведення загальноприйнятої терапії НП у хворих із поєднаним СП не забезпечує повною мірою відновлення показників клітинної ланки імунітету.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

17.


    Сусла, О. Б.
    Особливості судинно-тромбоцитарного і коагуляційного гемостазу в осіб із кальцинозом клапанів серця, які знаходяться на хронічному гемодіалізі [Текст] / О.Б. Сусла, І.Р. Мисула, А.І. Гоженко // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 89-92.
MeSH-головна:
КАРДИОМИОПАТИИ (кровь)
КАЛЬЦИНОЗ (кровь)
ГЕМОДИАЛИЗ (методы)
ГЕМОСТАЗ
Анотація: Вивчено динаміку показників судинно-тромбоцитарного і коагуляційного гемостазу в осіб із кальцинозом клапанів серця, які знаходяться на програмному гемодіалізі. Встановлено, що кальцифікація клапанного апарату серця в умовах діалізної стадії хронічної хвороби нирок поєднується з гіперкоагуляцією, пригніченням фібринолізу та одночасною активацією адгезивно-агрегаційних властивостей тромбоцитів, що вказує на протромбогенний характер розладів системи гемостазу, а також на тяжкість хронічного ДВЗ-синдрому.


Дод.точки доступу:
Мисула, І.Р.; Гоженко, А.І.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

18.


    Todoriko, L. D.
    The role of apoptosis of epitheliocytes in the progression of systemic inflammation in chronic obstructive lung diseases associated with hypoiodothyroninemia in elderly and senile age [Текст] / L.D. Todoriko; L.D. Todotiko // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 93-96.
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ОБСТРУКТИВНЫЕ (патофизиология)
ЭПИТЕЛИОИДНЫЕ КЛЕТКИ (метаболизм)
ВОСПАЛЕНИЕ (патофизиология)
АПОПТОЗ
Анотація: The paper presents findings, concerning the intensity of the processes of apoptosis and the proliferative activity of epitheliocytes by means of carrying out an immunocytochemical research in chronic obstructive lung diseases (COLD), depending on the functional condition of the thyroid gland and the level of cortisol in patients of older age groups and their role in the formation of systemic manifestations and the mechanisms of disease progression.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

19.


    Циганкова, Т. І.
    Рецепторна функція нейтрофільних гранулоцитів при хронічному обструктивному захворюванні легень [Текст] / Т.І. Циганкова // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 97-99.
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ОБСТРУКТИВНЫЕ (иммунология)
НЕЙТРОФИЛЫ (метаболизм)
Анотація: Вивчено функціональну активність нейтрофільних гранулоцитів у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Встановлено підвищення експресії активаційного маркера CD25+, молекул адгезії CD11b+, що асоційовано з високим рівнем інтерлейкіну-8. Зміни рецепторної функції нейтрофілів зберігалися на фоні базисного лікування і особливо в осіб з тяжким перебігом захворювання, що може бути однією з причин його прогресування.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

20.


    Чернюк, Н. В.
    Значення трансформуючого фактору росту-beta у прогрессуванні хронічного обструктивного захворювання легень, поєднаного з артеріальною гіпертензією [Текст] / Н.В. Чернюк // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 3. - С. 100-102.
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ОБСТРУКТИВНЫЕ (иммунология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ (патофизиология)
ТРАНСФОРМИРУЮЩИЙ ФАКТОР РОСТА БЕТА (метаболизм)
Анотація: Комплексний аналіз концентрації трансформуючого фактору росту-бета1 (ТGF-бета1) у сироватці крові і бронхоальвеолярній лаважній рідині (БАЛР) доводить важливу роль цього цитокіну в патогенезі хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), поєднаного з артеріальною гіпертензією (АГ), та перевагу його локальної продукції над системною. Максимальне зростання концентрації ТGF-бета1 зареєстровано в осіб із тяжким перебігом ХОЗЛ і тривалим курінням.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 1-20    21-33 
 
Статистика
за 02.07.2024
Кількість запитів 10125
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)