На головну сторінку сайту Спрощенний режим E-бібліотека навчальних матеріалів
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки ЗДМФУ- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=БУ5/2009/13/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-33 
1.


    Бакун, О. В.
    Вплив плазмаферезу на показники гуморальної ланки системного імунітету в жінок із безплідністю трубного походження [Текст] / О.В. Бакун, А.М. Бербець, В.Г. Купчанко // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 3-5.
Анотація: При дослідженні показників гуморальної ланки імунного статусу в жінок із безплідністю, яких включено до програми запліднення in vitro та яким проводився плазмаферез, відмічено, що зміни були мінімальними або ж повністю відповідали контрольним показникам.


Дод.точки доступу:
Бербець, А.М.; Купчанко, В.Г.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

2.


    Безрукова, Т. Л.
    Особливості стартового лікування бронхообструктивного синдрому в дітей із різним його прогнозом (результати багаторічного катамнестичного нагляду) [Текст] / Т.Л. Безрукова, Л.О. Безруков, С.І. Сажин // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 6-8.
Анотація: На підставі проведеного катамнестичного спостереження вивчені основні чинники формування бронхіальної астми в дітей. Показано, що ризик повторних епізодів бронхіальної обструкції не залежить від тактики призначення лікарських засобів та тривалості лікування першого епізоду бронхообструктивного синдрому.


Дод.точки доступу:
Безруков, Л.О.; Сажин, С.І.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

3.


    Безруков, Л. О.
    Особливості гіперсприйнятливості бронхів у дітей у різні періоди бронхіальної астми [Текст] / Л.О. Безруков, О.К. Колоскова, О.О. Шахова // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 9-11.
Анотація: На підставі проведення бронхопровокаційної інгаляційної проби з гістаміном (РС20Н) у 111 дітей різного віку, хворих на бронхіальну астму, встановлено, що між гіперреактивністю та гіперчутливістю бронхів, які визначаються за допомогою провокаційної проби з гістаміном, існує міцний кореляційний зв'язок. Протe вони і відображують різні механізми обструкції бронхів.


Дод.точки доступу:
Колоскова, О.К.; Шахова, О.О.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

4.


    Білоокий, В. В.
    Мета-аналіз порівняльної оцінки діагностики ступенів тяжкості перебігу жовчного перитоніту [Текст] / В.В. Білоокий, Ю.Є. Роговий // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 12-15.
Анотація: Застосування форест-графіків метааналізу показало найбільшу чутливість визначення концентрацій інтерлейкіну-8 жовчі та інтерлейкіну-4 сироватки крові в діагностиці І ступеня тяжкості жовчного перитоніту, при ІІ ступені тяжкості, крім зазначених цитокінів, важливим є визначення вмісту E.coli в жовчі та ексудаті очеревини. У виявленні ІІІА ступеня тяжкості істотну роль відіграє визначення вмісту E.coli в ексудаті очеревини, а в діагностиці ІІІБ ступеня суттєва роль належить оцінці Ig A сироватки крові.


Дод.точки доступу:
Роговий, Ю.Є.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

5.


    Волкова, Н. М.
    Особливості автономної регуляції виконання психоемоційного навантаження за несприятливих метеоумов [Текст] / Н.М. Волкова // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 16-18.
Анотація: Несприятлива медико-метеорологічна ситуація ІІІ типу, до якої зараховують метеоциклон, викликає в організмі хворих та перевтомлених осіб суттєві зміни центральної регуляції автономних функцій організму, зокрема регіонарного кровообігу. В осіб із високим нейротизмом при метеоситуації І і ІІІ типу досліджено взаємозв'язок між показниками автономної регуляції у вихідному стані, при виконанні тестового психоемоційного навантаження, протягом періоду відновлення та рівнями нейротизму, екстраверсії, розумової працездатності, індексом реактивності. Встановлено, що централізація автономного контролю функції кровообігу - необхідна умова виконання тестового психоемоційного навантаження при метеоциклоні. Мобілізація центральних механізмів автономної регуляції при виконанні психоемоційного навантаження в осіб із високим нейротизмом спрацьовувала із запізненням.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

6.


    Гарас, М. Н.
    Анамнестичні особливості фенотипів легкої та тяжкої бронхіальної астми у школярів [Текст] / М.Н. Гарас // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 19-21.
Анотація: На підставі вивчення особливостей генеалогічного та алергологічного анамнезу показано, що обтяженість сімейного анамнезу атопічними захворюваннями за умови провідної тригерної ролі специфічних бронхопровокувальних чинників асоціювала з легким перебігом бронхіальної астми в дітей шкільного віку. Натомість, обтяженість алергологічного анамнезу в ранньому дитинстві в поєднанні з тригерним впливом як специфічних, так і неспецифічних чинників частіше реєструвалися при тяжкому перебігу захворювання.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

7.


    Гончарук, Р. І.
    Окремі клінічно-параклінічні особливості нападів бронхіальної астми на тлі підвищення температури тіла в дітей дошкільного віку [Текст] / Р.І. Гончарук // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 22-25.
Анотація: На підставі проведеного клінічно-епідеміологічного дослідження вивчені окремі особливості фебрильних нападів бронхіальної астми в дітей дошкільного віку. Показано, що бронхіальна обструкція на тлі фебрильної температури тіла характеризується тяжчим перебігом, а субфебрильне підвищення температури тіла за умови еозинопенії в крові підвищує ризик кандидозної інфекції в дітей.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

8.


   
    Вивчення порушень ліпідного метаболізму у хворих на гіпергідроз [Текст] / П.А. Денищук, В.В. Бігуняк, Т.С. Брюзгіна, О.А. Денищук // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 26-28.
Анотація: Вивчено жирнокислотний склад ліпідів поту хворих на гіпергідроз методом газорідинної хроматографії. Встановлено вірогідні зміни жирнокислотного складу ліпідів поту. Отримані дані можуть бути використані в умовах клініки з метою оптимізації діагностики патологічного стану потовиділення та обґрунтуванням необхідності його оперативної корекції.


Дод.точки доступу:
Денищук, П.А.; Бігуняк, В.В.; Брюзгіна, Т.С.; Денищук, О.А.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

9.


    Колюбакіна, Л. В.
    Клінічно-діагностичні аспекти формування постасфіктичного синдрому в новонароджених [Текст] / Л.В. Колюбакіна, М.М. Стринадко, Д.В. Колюбакін // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 29-31.
Анотація: У 69 новонароджених з органною дисфункцією вивчені клінічно-анамнестичні та параклінічні показники у верифікації постасфіктичного синдрому.


Дод.точки доступу:
Стринадко, М.М.; Колюбакін, Д.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

10.


    Польова, С. П.
    Порушення гуморальної ланки імунітету у вагітних, хворих на туберкульоз [Текст] / С.П. Польова, Ю.І. Бажора, О.Д. Малетич // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 32-34.
Анотація: У статті наведені результати досліджень стану гуморальної ланки імунітету у вагітних, хворих на туберкульоз. Показано, що вагітність на тлі туберкульозу проходить зі зниженням функціональної здатності В-лімфоцитів, незважаючи на їх компенсаторне збільшення відносної кількості в периферичній крові.


Дод.точки доступу:
Бажора, Ю.І.; Малетич, О.Д.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

11.


    Рамбурн, Сивусагур Махатікесвар.
    Вивчення змін жирнокислотного складу ліпідів еритроцитів у хворих на метаболічний синдром [Текст] / Сивусагур Махатікесвар Рамбурн // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 35-37.
Анотація: Вивчення змін жирнокислотного складу ліпідів еритроцитів у хворих на метаболічний синдром за допомогою методу газорідинної хроматографії до і після лікування триметазидином показало позитивний вплив зазначеного препарату на виявлені порушення.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

12.


    Семеняк, А. В.
    Вплив естрогенних препаратів на імунний стан жінок із безплідністю трубного генезу [Текст] / А.В. Семеняк, Л.М. Рак, Н.М. Лакуста // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 38-40.
Анотація: При дослідженні імунного статусу в жінок із безплідністю трубного генезу встановлено наявність вторинного імунодефіцитного стану клітинної імунної відповіді за рахунок зниження Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій на фоні гіпоестрогенії. Відмічено позитивний вплив на стан імунної системи замісної гормональної терапії.


Дод.точки доступу:
Рак, Л.М.; Лакуста, Н.М.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

13.


    Сергієнко, В. О.
    Концентрація циркулюючого інсуліну і лептину, параметри інсулінової резистентності у хворих на цукровий діабет 2-го типу з кардіоміопатією [Текст] / В.О. Сергієнко // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 41-44.
Анотація: Обстежено 38 хворих на ЦД 2-го типу з ДКМП без артеріальної гіпертензії; 32 пацієнти на ЦД 2-го типу з наявністю АГ; 14 пацієнтів на ЦД 2-го типу без АГ та ДКМП; 15 хворих з діагнозом "Гіпертонічна хвороба (ГХ) І стадія, І ступінь АГ" та фізіологічними показниками глюкозотолерантного тесту. Встановлено, що у хворих на ЦД 2-го типу з ДКМП спостерігається значне збільшення концентрації імунореактивного інсуліну, лептину, триацилгліцеринів (ТГ) у плазмі крові, показників НОMA - індексу інсулінової резистентності та зменшення параметрів НОМА - індексу функції b-клітин; кореляційний взаємозв'язок між показниками концентрації лептину, ТГ та параметрами інсулінової резистентності.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

14.


    Сидорчук, Л. І.
    Антилізоцимна активність провідних збудників хронічного уретриту [Текст] / Л.І. Сидорчук // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 45-48.
Анотація: Антилізоцимна активність виявлена в 92,4% штамів, виділених із уретри гонококів, 89,6 % - ешерихій, 56,9 % - коагулазопозитивних стафілококів та 10,0 % штамів коагулазонегативних стафілококів. Інтенсивність антилізоцимної активності залежить від виду мікроба та сприяє хронізації запального процесу.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

15.


    Чуйко, М. М.
    Частота внутрішньоутробного виникнення церебральних внутрішньошлуночкових крововиливів у плодів [Текст] / М.М. Чуйко // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 49-53.
Анотація: Проведено визначення частоти внутрішньоутробних церебральних внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) у мертвонароджених плодів за період 2003-2008 рр. (n=918). Встановлена частота нетравматичних внутрішньоутробних ВШК за досліджуваний період, на основі аналізу даних материнських історій, плоди яких за даними автопсії мали ВШК, результатів гістопатологічних досліджень цих плодів (n=23), яка знаходилась у межах 1,5-7 %. Поширеність ВШК у досліджуваній популяції - 2,5 %. У випадках внутрішньоутробного виникнення ВШК спостерігався ускладнений перебіг останньої вагітності, наявність медичних, соціальних та інфекційних чинників в анамнезі вагітних, а саме: тяжкого гестозу в ІІ-ІІІ триместрах вагітності, прееклампсії, плацентарної недостатності, екстракорпорального запліднення, збереження вагітності із використанням стероїдів, анемії під час вагітності, хронічних захворювань нирок, інфекції сечовидільних шляхів, куріння під час вагітності.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

16.


   
    Клінічно-інструментальна характеристика фібриляції передсердь у хворих, що перенесли гострий коронарний синдром [Текст] / І.П. Вакалюк, Н.М. Кулаєць, Г.В. Кернякевич, Л.Б. Стасюк // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 54-56.
Анотація: Проведено аналіз архівних матеріалів 300 хворих (90 хворих перенесли Q-QS інфаркт міокарда (ІМ), 120 хворих - не-Q ІМ і 90 осіб з прогресуючою стенокардією) та обстежено 140 пацієнтів із гострим коронарним синдромом (ГКС) та порушеннями ритму серця на етапах відновного періоду, що перебували на лікуванні у відділеннях Івано-Франківського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Приведено характеристику структури порушень ритму у хворих, що перенесли ГКС, аналіз клінічно-інструментальних та біохімічних особливостей фібриляції передсердь (ФП), а також вплив ФП на клінічно-патогенетичні особливості функціонального відновлення хворих у ранньому і віддаленому постінфарктному періоді.


Дод.точки доступу:
Вакалюк, І.П.; Кулаєць, Н.М.; Кернякевич, Г.В.; Стасюк, Л.Б.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

17.


    Левицька, С. А.
    Супутня патологія дихальних шляхів як маркер ризику розвитку хронічних синуїтів у дітей [Текст] / С.А. Левицька // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 57-60.
Анотація: У 132 дітей, хворих на хронічний синуїт, і 75 дітей без запальної патології біляносових пазух проведений аналіз показників супутньої патології верхніх і нижніх дихальних шляхів як потенційних маркерів ризику розвитку хронічного синуїту. Встановлено, що ризик розвитку хронічного синуїту в дитини збільшується за наявності хронічних необструктивних захворювань нижніх дихальних шляхів, а також при персистенції гемолітичного стрептококу групи А в ротоглотці.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

18.


    Філіпець, О. О.
    Статево-вікові особливості чинників ризику розвитку гострих порушень мозкового кровообігу в мешканців м. Чернівці [Текст] / О.О. Філіпець // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 61-66.
Анотація: Вивчено особливості поширеності основних чинників ризику мозкового інсульту в 1145 хворих із гострими порушеннями мозкового кровообігу. Показані відмінності в частоті виявлення чинників залежно від статі, віку хворих (працездатного та непрацездатного), а також типу інсульту.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

19.


    Гаїна, Н. І.
    Розвиток артеріальних судин первинної кишки в зародковому періоді онтогенезу людини [Текст] / Н.І. Гаїна // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 67-68.
Анотація: Методами мікроскопії, графічного і пластичного реконструювання та морфометрії 19 серій послідовних гістологічних зрізів зародків людини виявлено закладку верхньої та нижньої брижових артерій. Найбільшою непарною вісцеральною гілкою аорти є жовтково-брижова артерія.

Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

20.


    Івасюк, Л. В.
    Вплив ендотоксинів грамнегативної та грампозитивної мікрофлори на інтенсивність протеолізу в склистому тілі ока кроликів з проникним пораненням склери [Текст] / Л.В. Івасюк, Я.І. Пенішкевич // Буковин. мед. вісн. - 2009. - Т. 13, N 2. - С. 69-72.
Анотація: Встановлено, що в кроликів із проникною травмою склери через 24 год після поранення протеолітичний розпад низько- і високомолекулярних білків у склистому тілі залишається сталим, що відбувається на тлі зниження інтенсивності колагенолізу у 2,6 раза. Через 24 год після проникного поранення склери з інтравітреальним уведенням глюкозоамінілмурамілдипептиду інтенсивність протеолізу набуває максимальних величин.


Дод.точки доступу:
Пенішкевич, Я.І.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 1-20    21-33 
 
Статистика
за 01.07.2024
Кількість запитів 18970
Кількість відвідувачів 1
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)