Особливості профілактики післяопераційних тромбоемболічних ускладнень у пацієнтів з поєднаною травмою живота [Текст] / Б. О. Матвійчук [та ін.] // Укр. журн. хірургії : науково-практичний журнал. - 2011. - N 3. - С. 29-32 . - ISSN 1997-2938
Анотація: Профілактика венозного тромбоемболізму при тяжкій поєднаній травмі є актуальною проблемою. Без тромбопрофілактики у постраждалих з полісистемними ушкодженнями ризик тромбозу глибоких вен (ТГВ) перевищує 50%, а легенева емболія є третьою за частотою причиною смерті у пацієнтів, що "пережили" перший та другий пік летальності. Метою дослідження було проаналізувати особливості тромбопрофілактики в ургентно оперованих постраждалих із тяжкою поєднаною абдомінальною травмою. Обстежено 121 хворий, які оперовані з причини поєднаної абдомінальної травми. Венозні тромбози діагностовано у 14 (11,6%) пацієнтів: ТГВ у 11 (9,1%) та тромбофлебіт системи великої підшкірної вени у 3 (2,5%). Середній термін розвитку ТГВ - 7,8±3,4 доби. Фатальної тромбоемболії легеневої артерії не було. У ході аналізу порушень гемостазу виявлено, що у 43% пацієнтів діагностовано першу фазу ДВЗ-синдрому, у 32% - коагулопатію споживання (ІІ фаза), у - 19% третьої фази відмічено критичні порушення гемостазу за рахунок дисфункції фібринолітичної активності.


Дод.точки доступу:
Матвійчук, Б. О.; Похмурський, В. В.; Федчишин, Н. Р.; Савченко, А. А.; Литвин, А. З.; Новак, О. З.; Кочеркевич, Т. О.; Кузьмак, М. Р.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)