Антисенсні олігонуклеотиди - можливі засоби для профілактики пріонних інфекцій [Текст] / В.В. Стадник, Л.А. Ізюмова, Ю.А. Ржепецький та ін // Укр. біохім. журн. - 2009. - Т. 81, N 4. - С. 112-117.
ДРНТІ

Рубрики: ПРИОННЫЕ БОЛЕЗНИ--PRION DISEASES
   ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ, БОРЬБА--COMMUNICABLE DISEASE CONTROL

Кл.слова (ненормовані):
ИММУНОЛИПОСОМЫ
Анотація: Изучено влияние антисмысловых олигодезоксирибонуклеотидов (асОДН), инкорпорированных в катионные иммунолипосомы, на экспрессию физиологического приона in vitro и in vivo. Было показано, что асОДН, комплементарные к кэп-зоне, зоне стартового кодона и средине открытой рамки считывания мРНК клеточного приона (PrPC), снижают его экспрессию на 80% в клетках линии L1210 и на 60% в прионреплицирующих органах крыс. Данные результаты свидетельствуют о перспективности исследований асОДН с целью использования их в качестве средств профилактики и лечения прионных инфекций.
Вивчали in vitro та in vivo вплив інкорпорованих у катіонні імуноліпосоми антисенсних олігодезоксирибонуклеотидів (асОДН ) на вміст клітинного пріона PrPC. Показано, що асОДН , які комплементарні до кеп-ділянки, зони стартового кодону та середини відкритої рамки зчитування мРНК PrPC, здатні знижувати на 80% його вміст у клітинах лінії L1210. Найефективнішими в цьому аспекті виявилися асОДН , комплементарні до кеп-ділянки та відкритої рамки зчитування. Дослідження, проведені in vivo, свідчать, що асОДН зменшують на 60% рівень досліджуваного протеїну в периферичних органах пріонреплікаційної системи щурів, не впливаючи на нього в мозку. Одержані нами результати є підставою для подальших досліджень асОДН з метою використання їх як засобу для профілактики та лікування пріонних інфекцій.
Prion mRNA translation inhibition by antisense oligodeoxynucleotides (asODN) incorporatedinto immunoliposomes was investigated. It was shown that asODN complementary to cap region, start-codon region and a part of open reading frame can decrease the prion expression by 80% in L1210 cell line and by 60% in prion-replicating organs of laboratory rats. These results give grounds for further research asODN to be used as a means of prevention and treatment of prion infections.


Дод.точки доступу:
Стадник, В.В.; Ізюмова, Л.А.; Ржепецький, Ю.А.; Майор, Х.Я.; Вербицький, П.І.; Влізло, В.В.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)