Святенко, Т. В.
    Червоний плоский лишай слизової оболонки порожнини рота: особливості клінічних проявів та диференційна діагностика [Текст] / Т.В. Святенко, Є.Н. Дичко // Дерматологія та венерологія. - 2008. - N 2. - С. 47-53.
Рубрики: ЛИШАЙ ПЛОСКИЙ--LICHEN PLANUS
   РОТОВОЙ ПОЛОСТИ СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА--MOUTH MUCOSA

   РОТОВОЙ ПОЛОСТИ БОЛЕЗНИ--MOUTH DISEASES

Анотація: В статті наведені літературні дані та дані власних спостережень над однією з актуальних проблем сучасної дерматології - червоного плоского лишаю (ЧПЛ) слизової оболонки порожнини рота (СОПР). Ураження слизових оболонок є характерною рисою ЧПЛ, є одним з найбільш частих проявів дерматозу і може бути віднесено до "великих" ознак, які мають важливе діагностичне значення. За даними спостережень авторів, ураження СОПР відмічалось у 69 (32,2%) хворих ЧПЛ. Авторами зареєстроване значне різноманіття клінічних форм та варіантів перебігу ЧПЛ СОПР. Як відомо, шкіра та СОПР є основними органами, де розгортаються багаточисельні патоморфологічні патологічні прояви при ЧПЛ. Але існування багатьох як ендо-, так і екзогенних механізмів впливає на міжтканинні та міжорганні імунні співвідношення, гомеостаз, метаболічні процеси, що не може не впливати на клінічний поліморфізм уражень СОПР при ЧПЛ. За думкою авторів, у подальшому було б перспективним деталізувати і з"ясувати, які фактори і яким чином при ЧПЛ впливають на ураження слизових оболонок, а також у яких умовах цей вплив реалізується.
В статье приведены литературные данные и данные собственных наблюдений по одной из актуальных проблем современной дерматологии - красному плоскому лишаю (КПЛ) слизистой оболочки полости рта (СОПР). Поражение слизистых оболочек является характерной чертой КПЛ, есть одним из наиболее частых проявлений дерматоза и может быть отнесено к "большим" признакам, которые имеют важное диагностическое значение. По данным наблюдений авторов, поражение СОПР отмечалось у 69 (32,2%) КПЛ. Авторами зарегистрировано значительное разнообразие клинических форм и вариантов течения КПЛ СОПР. Как известно, кожа и СОПР являются основными органами, где разворачиваются многочисленные патоморфологические патологические проявления при КПЛ. Но существование многих как -эндо, так и экзогенных механизмов влияет на межтканевые и межорганные иммунные соотношения, гомеостаз, метаболические процессы, что не может не влиять на клинический полиморфизм поражений СОПР при КПЛ. По мнению авторов, в дальнейшем было бы перспективным детализировать и прояснить, какие факторы и каким образом при КПЛ влияют на поражение слизистых оболочек, а также в каких условиях это влияние реализуется.


Дод.точки доступу:
Дичко, Є.Н.
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)